Data publikacji: 17.06.2023

Jak otrzymać zwrot prowizji w mBanku?

Udało Ci się spłacić kredyt w mBanku przed terminem? Gratulacje! Dzięki temu nie tylko pozbyłeś się zobowiązania finansowego przed terminem i nie musisz już martwić się comiesięcznym opłacaniem rat, ale też możesz uzyskać zwrot prowizji. Sprawdź, jak otrzymać zwrot prowizji w mBanku i dlaczego warto skorzystać z pomocy Eksperta Pośrednictwa Prawnego HelpHero!

Dlaczego warto spłacić kredyt przed terminem?

Wcześniejsza spłata kredytu to świetny sposób na obniżenie całkowitego kosztu kredytu, który często jest o wiele wyższy, niż pożyczona kwota. Do kosztów kredytu należy doliczyć także odsetki, prowizję pobieraną przez banki, a niejednokrotnie także ubezpieczenie i wiele dodatkowych kosztów. Nic dziwnego, że wiele osób szuka sposobu na to, aby przynajmniej w pewnym stopniu obniżyć te koszty.

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na obniżenie kosztów kredytu jest spłata zobowiązania w całości przed terminem. Nawet jeśli uda Ci się spłacić kredyt kilka lub kilkanaście miesięcy przed datą ostatniej raty, wyznaczoną w umowie kredytowej, możesz liczyć na zwrot prowizji bankowej. Jak ją uzyskać?

Jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać zwrot prowizji?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, aby ubiegać się o zwrot prowizji w mBanku lub jakimkolwiek innym banku, kredytobiorca musi spełnić kilka jasno określonych warunków:

  • wartość kredytu nie może przekraczać 255 500 złotych,
  • w przypadku kredytów w innej walucie, po przeliczeniu wartości na PLN również nie może przekraczać kwoty 255 500 złotych,
  • kredyt musi być przydzielony na osobę prywatną, a nie na firmę,
  • umowa kredytowa powinna zostać zawarta po 18 grudnia 2011 roku.

Spełniasz wszystkie powyższe warunki, a do tego spłaciłeś kredyt przed terminem? Jeśli tak, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś ubiegał się o zwrot prowizji w mBanku.

Zwrot prowizji mBank – jak go otrzymać?

W związku z wyrokiem TSUE, z którego jasno wynika, że kredytobiorcy, którzy spłacili kredyt przed terminem, mogą ubiegać się o zwrot prowizji bankowej, banki przygotowały specjalne procedury, aby ułatwić ten proces. Jak informuje mBank, osoby, które spłacą kredyt przed terminem, ustalonym w umowie kredytowej, która podpisana została po 21.07.2017 roku, automatycznie otrzymają na swoje konto zwrot części kosztów, które mBank pobrał w ramach prowizji kredytowej. Oznacza to, że osoby, które spłaciły ostatnią ratę przed terminem, nie muszą składać żadnych wniosków – pod warunkiem, że umowa kredytowa podpisana została po określonej przez mBank racie.

A co w przypadku, jeśli kredyt został wzięty przed 21.07.2017 roku? Czy wtedy prowizja nie zostanie zwrócona automatycznie? Nie. Takie osoby muszą skorzystać ze specjalnej procedury. Mogą one złożyć specjalną dyspozycję, wybierając najwygodniejszą dla siebie formę kontaktu. Może to być kontakt telefoniczny na infolinię, specjalnie złożone pismo lub wizyta w placówce mBanku.

O odsetki za zwłokę kredytobiorca może ubiegać się, wszczynając procedurę reklamacyjną. Widać więc, że odzyskanie zwrotu prowizji w mBanku w przypadku wcześniej wziętego kredytu jest bardziej skomplikowane. Warto więc zdecydować się tutaj na skorzystanie z profesjonalnej pomocy, aby mieć pewność, że część prowizji zostanie zwrócona tak szybko, jak to jest możliwe.

Ile czasu trzeba czekać na zwrot prowizji w mBanku i ile wynosi?

Wiele osób zastanawia się, na jaki zwrot prowizji w mBanku można liczyć i jaka może być maksymalna kwota zwrotu. I nic w tym zaskakującego – w końcu prowizja, pobierana przez banki, bywa bardzo wysoka, więc zwrot jej części może stanowić cenny zastrzyk gotówki. Jeśli chodzi o zwrot prowizji mBanku, to kwota do zwrotu wyliczana jest proporcjonalnie do okresu, jaki pozostał do końca spłaty. Liczony jest on od momentu wpłacenia ostatniej raty. Oznacza to, że im szybciej spłacony zostanie kredyt i im więcej miesięcy pozostanie do ostatecznego terminu spłaty, określonego w umowie kredytowej, tym wyższy będzie zwrot prowizji w mBanku. Jest to dobry powód, aby postarać się spłacić zobowiązanie jest najwcześniej.

Często pojawiają się także pytania o to, ile trzeba czekać na zwrot prowizji w mBanku. W przypadku automatycznych zwrotów, pieniądze mogą trafić na konto nawet w ciągu pięciu dni od spłacenia ostatniej raty. Dodatkowo na stronie internetowej mBanku znajduje się informacja, że spłata kredytu przed terminem nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami, co jest kolejną dobrą wiadomością dla kredytobiorców. Jeśli natomiast chodzi o osoby, które wzięły kredyt szybciej i muszą samodzielnie ubiegać się o zwrot prowizji, może to potrwać nieco dłużej. Tak naprawdę zależy to od tego, na ile skomplikowany jest przypadek danego kredytobiorcy. Aby mieć pewność, że kwota będzie odpowiednio wyliczona i że na zwrot prowizji nie trzeba będzie zbyt długo czekać, warto skorzystać z pomocy przy składaniu wniosku o zwrot prowizji w mBanku.

HelpHero – zyskaj pomoc w ubieganiu się o zwrot prowizji bankowej

HelpHero to profesjonalny Ekspert Pośrednictwa Prawnego, który specjalizuje się w ubieganiu się o zwrot prowizji bankowej w mBanku i innych bankach w imieniu klientów. Wieloletnie doświadczenie i pośrednictwo w najbardziej skomplikowanych przypadkach sprawia, że eksperci HelpHero są niezastąpieni przy ubieganiu się o zwrot prowizji. Jeśli masz wątpliwości, jak uzyskać zwrot prowizji w mBanku, wyślij wniosek na stronie helphero.pl. Eksperci skontaktują się z Tobą, bezpłatnie zapoznają się z Twoją sytuacją i zaproponują najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. Dzięki temu już niebawem pieniądze ze zwrotu prowizji w mBanku wpłyną na Twoje konto.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

skontaktuj się z nami już dziś.

Kontakt z doradcą
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności. Zamknij
HelpHero sp z o.o. nie jest kancelarią prawną i nie świadczy usług prawnych w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych, ustawy z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze.
Firma świadczy usługi pośrednictwa i doradztwa ogólnego dla Klientów indywidualnych we współpracy z kancelariami prawnymi, prawnikami, radcami prawnymi, adwokatami i innymi osobami świadczącymi usługi prawne.
Handcrafted by lpcreation.pl