Data publikacji: 28.01.2022

Jak uzyskać zwrot prowizji z Profi Credit?

Spłaciłeś kredyt przed określonym w umowie terminem? Możesz dzięki temu ubiegać się o zwrot prowizji. To dość prosta metoda na obniżenie całkowitego kosztu pożyczki. Wystarczy tylko spełniać kilka podstawowych warunków. Sprawdź, jak uzyskać zwrot prowizji z tytułu wcześniejszej spłaty należności!

Dlaczego spłata kredytu przed terminem jest dobrym rozwiązaniem?

Coraz więcej osób decyduje się na spłacenie pożyczki przed określonym w umowie terminem – oczywiście w miarę możliwości. Ma to wiele zalet i można dzięki temu zaoszczędzić na kosztach kredytu. Najważniejszy plus takiego rozwiązania to szybkie uporanie się z dodatkowym, comiesięcznym obciążeniem finansowym. Po spłacie znacznie łatwiej dysponować domowym budżetem oraz nie trzeba pamiętać o spłacaniu rat. To swego rodzaju komfort psychiczny i finansowy kredytobiorcy.

Wcześniejsza spłata ma jednak więcej zalet. Dzięki temu możesz ubiegać się o zwrot prowizji. Jego wysokość zależy od tego, ile przed terminem z umowy, należności zostały spłacone. To bardzo popularne rozwiązanie, ponieważ bezpośrednio obniża koszty całej pożyczki.

Jakie warunki należy spełniać, by zwrot prowizji został przyznany?

O zwrot prowizji mogą ubiegać się tylko osoby prywatne. Oczywiście spłata kredytu przed określonym w umowie terminem także jest koniecznym warunkiem. Trzeba jednak wziąć pod uwagę kilka dodatkowych kwestii. Zwrot prowizji w Profi Credit jest przyznawany, kiedy nie przekracza on kwoty 255 500 zł. Jeśli pożyczka odnosi się do innej waluty – zostanie ona przeliczona właśnie na złotówki. Warto wiedzieć, że wpływ ma tu również termin zawarcia umowy. Do zwrotu prowizji kwalifikują się tylko kredyty zaciągnięte po 18 grudnia 2011 roku.

Wszystkie te warunki muszą być spełnione, by móc obniżyć koszty pożyczki. Warto wiedzieć, że wysokość zwrotu prowizji zależy od tego, jak szybko kredyt został spłacony. Można to zauważyć na przykładzie pożyczki 8-letniej. Jeśli należności będą w pełni pokryte po 4 latach, zwrot wynosi nawet 50% prowizji. Im szybsza spłata, tym więcej można zaoszczędzić.

Skontaktuj się żeby otrzymać bezpłatną analizę Twojej umowy kredytowej!

Jak uzyskać zwrot prowizji z Profi Credit?

Profi Credit jest firmą pożyczkową, która zyskuje ogromną popularność wśród kredytobiorców. Warto zauważyć, że to działalność pozabankowa, jednak tutaj warunki uzyskiwania zwrotu prowizji są takie same. Profi Credit, tak jak inne firmy pożyczkowe, oferuje taką możliwość i nie jest to mocno skomplikowane.

Proces ubiegania się o zwrot jest stosunkowo prosty. Sprowadza się do napisania przygotowania formularza oraz wysłania go pocztą na adres firmy. Jak więc uzyskać należną prowizję od Profi Credit? We wniosku należy zawrzeć dane osobowe kredytobiorcy. Dodatkowo ważny będzie numer umowy pożyczki – w ten sposób firma identyfikuje, czy może przyznać danej osobie zwrot prowizji.

Oprócz tego należy uwzględnić żądanie otrzymania należności i informację, kiedy kredyt został w pełni spłacony (datę ostatniej raty). Wniosek musi mieć podstawę prawną – w tym wypadku jest to art. 49 ustawy o kredycie konsumenckim oraz wyrok TSUE C-383/18. Te informacje także należy zawrzeć w zgłoszeniu. Ważny będzie także numer konta, gdzie ma zostać wypłacony zwrot prowizji. Szablony wniosków można bez problemu znaleźć w internecie.

Problemy z uzyskaniem zwrotu prowizji? Skorzystaj z pomocy HelpHero!

Nie zawsze uzyskanie zwrotu prowizji jest tak proste. Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek problemy w przypadku Profi Credit – warto skorzystać z pomocy HelpHero. Jest to Ekspert Pośrednictwa Prawnego, który specjalizuje się właśnie w uzyskiwaniu zwrotów prowizji. HelpHero pomoże nie tylko przy składaniu wniosku i go uzupełnianiu, ale także gdy został on odrzucony, a nawet kiedy otrzymana kwota nie zgadza się z należnością. Tak szeroki zakres usług pozwala kredytobiorcom obniżyć koszt pożyczki. HelpHero ma ogromne doświadczenie i uzyskasz tutaj profesjonalną pomoc, niezależnie od tego, jaki problem pojawił się podczas ubiegania się o zwrot prowizji.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

skontaktuj się z nami już dziś.

Kontakt z doradcą
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności. Zamknij
HelpHero sp z o.o. nie jest kancelarią prawną i nie świadczy usług prawnych w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych, ustawy z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze.
Firma świadczy usługi pośrednictwa i doradztwa ogólnego dla Klientów indywidualnych we współpracy z kancelariami prawnymi, prawnikami, radcami prawnymi, adwokatami i innymi osobami świadczącymi usługi prawne.
Handcrafted by lpcreation.pl