Data publikacji: 23.12.2022

Sankcja kredytu darmowego Wonga

Wonga posiada wielu zadowolonych użytkowników swojej platformy internetowej oraz klientów, którzy pomyślnie skorzystali z finansowania oferowanego przez firmę Wonga. Jakiś czas temu Ty również zdecydowałeś się na pożyczkę w tej firmie, jednak masz wątpliwości co do tego, czy wszystkie wymogi formalne zostały spełnione? Sprawdź, czy możesz odwołać się do sankcji kredytu darmowego w Wonga!

Podstawowe informacje o firmie Wonga

Wonga to firma specjalizująca się w udzielaniu krótkoterminowych pożyczek pozabankowych, popularnie określanych mianem chwilówek, a także pożyczek ratalnych, w których maksymalny czas finansowania wynosi cztery lata (48 miesięcy). Oba produkty oferowane przez firmę Wonga są produktami pozabankowymi oferowanymi i udzielanymi przez podmiot obsługujący markę Wonga, czyli formalnie firmę Wonga.pl sp. z o.o.

Firma Wonga obecnie jest w największym stopniu kojarzona z reklam w internecie i telewizji, w których główną rolę odgrywa polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy – Piotr Fronczewski.

Wonga – naruszenia interesów konsumentów

Wonga to podmiot o stabilnej pozycji na rynku pożyczkowym z tysiącami zadowolonych klientów. Niestety, pomimo ugruntowanej pozycji na rynku, firmie zdarzało się w przeszłości działać w sposób niezgodny z prawem.

Firma kilkukrotnie została wezwana do zaniechania stosowania praktyk, które mogą naruszać interesy konsumentów. Przykładami takich działań są między innymi:

  • Decyzja prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z dnia 30 listopada 2015 roku, o numerze DDK 16/2015, w której uznano, że Wonga naruszyła zbiorowe interesy konsumentów, nie podając prawdziwej informacji o wysokości rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania, naruszając tym samym art. 4 ust. 1 i art. 5 ust. 1 i 2 pkt 1 ustawy z dnia 23 sierpnia 2007 r. o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym (Dz. U. z 2007 r. Nr 171, poz. 1206 ze zmianami: Dz. U. z 2014 r., poz. 827).
  • Decyzja prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z dnia 17 grudnia 2015, o numerze RKT – 16/2015, w której stwierdzono naruszenie zbiorowych interesów konsumentów, przez wyświetlanie informacji kredytowych w sposób uniemożliwiający odbiorcom treści reklamowych na zapoznanie się z tymi warunkami. Przeszkodą w zapoznaniu się z warunkami udzielania kredytów były: krótki czas wyświetlania reklamy oraz niewielka czcionka wykorzystana do zaprezentowania tych kluczowych treści.
  • Decyzja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z dnia 22 grudnia 2017 roku o numerze RBG – 9/2017, zgodnie z którą firma naruszyła zbiorowe interesy konsumentów nie przekazując na trwałym nośniku informacji o których mowa w art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim. Szczegółowe informacje dostępne są w decyzji UOKiK.

Sankcja kredytu darmowego w firmie Wonga

Wonga, pomimo ugruntowanej pozycji na rynku pożyczek pozabankowych, kilkukrotnie naruszyła prawo, nie spełniając wymagań obowiązującego prawa lub wprowadziła swoich klientów w błąd.

Obecnie klienci banków i firm pożyczkowych posiadają potężne narzędzie pozwalające im bronić się przed nieuczciwymi działaniami firm. Mowa tutaj o sankcji kredytu darmowego. Nie inaczej jest w przypadku firmy Wonga – sankcja kredytu darmowego chroni klientów przed nieuczciwymi praktykami pożyczkodawcy.

Sankcja kredytu darmowego – czym jest?

Sankcja kredytu darmowego to instytucja prawna, która wymusza na firmach udzielających pożyczek i kredytów, przestrzeganie obowiązującego prawa. W przypadku stwierdzenia naruszeń prawa, każdy z konsumentów, który stał się ofiarą takiego naruszenia, może skorzystać z sankcji kredytu darmowego. Oznacza to, że nie będzie musiał ponieść jakichkolwiek kosztów udzielenia pożyczki. W przypadku firmy Wonga sankcja kredytu darmowego oznacza, że pożyczkobiorca będzie zobowiązany do oddania tylko i wyłącznie kwoty pożyczki, którą otrzymał od pożyczkodawcy, bez dodatkowych, opłat takich jak prowizje, odsetki i opłaty.

Czy w prosty sposób można otrzymać darmowy kredyt od Wonga?

Umowy pomiędzy Wonga a konsumentami zmieniały się na przestrzeni ostatnich miesięcy i lat. W związku z tym nie obowiązuje jeden wzór wniosku wskazujący naruszenia, który należy skierować do firmy Wonga.pl sp. z o.o., pozwalający na skorzystanie z dobrodziejstw sankcji kredytu darmowego.

Każda umowa o udzielenie finansowania, w szczególności ramowe umowy udzielenia pożyczki i kredytu, musi zostać indywidualnie rozpatrzona przez specjalistów perfekcyjnie znających niuanse Ustawy o kredycie konsumenckim. Z pewnością jednak w przypadku firmy Wonga sankcja kredytu darmowego może być dobrym sposobem na uniknięcie kosztów, związanych z pożyczką – pod warunkiem, że rzeczywiście doszło do zaniechań ze strony firmy.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

skontaktuj się z nami już dziś.

Kontakt z doradcą
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności. Zamknij
HelpHero sp z o.o. nie jest kancelarią prawną i nie świadczy usług prawnych w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych, ustawy z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze.
Firma świadczy usługi pośrednictwa i doradztwa ogólnego dla Klientów indywidualnych we współpracy z kancelariami prawnymi, prawnikami, radcami prawnymi, adwokatami i innymi osobami świadczącymi usługi prawne.
Handcrafted by lpcreation.pl