Data publikacji: 01.08.2022

Udało się spłacić pożyczkę wcześniej? Zobacz, jak uzyskać zwrot prowizji z Szybka Gotówka i oszczędzić!

Wcześniejsza spłata pożyczki to rozwiązanie, które ma wiele zalet. Mimo wszystko największym plusem pozostaje możliwość skorzystania ze zwrotu prowizji. Szybsze uporanie się z należnościami pozwala odzyskać część pieniędzy od banku – to najprostszy sposób na obniżenie kosztów pożyczki. Szybka Gotówka, tak jak inne firmy i banki oferuje taką możliwość. Sprawdź, jak skorzystać ze zwrotu prowizji oraz jakie warunki trzeba spełniać!

Dlaczego warto spłacić pożyczkę w Szybka Gotówka przed terminem?

Ma to naprawdę wiele zalet. Szybsza spłata oznacza wcześniejsze uwolnienie się od comiesięcznego zobowiązania. To pewien komfort psychiczny oraz finansowy dla pożyczkobiorcy. Im szybciej uda się spłacić pożyczkę w Szybka Gotówka, tym lepiej. Dodatkowa gotówka co miesiąc będzie wygodą, jeśli chodzi o domowy budżet. Mimo wszystko spłata pożyczki przed terminem ma także więcej zalet. Pożyczkobiorca może w ten sposób sporo oszczędzić – obniżyć koszty, jakie proponuje pożyczkodawca, taki jak Szybka Gotówka.

Szybsza spłata pozwala na skorzystanie ze zwrotu prowizji. Pożyczkodawca musi oddać część gotówki, która została zapłacona za cały okres pożyczki. Im jest on krótszy, tym więcej można uzyskać. Szybsze opłacanie pożyczki więc się opłaca. Najważniejszy warunek, jaki trzeba spełniać to po prostu zapłacenie ostatniej raty przed określonym w umowie terminem. Mimo wszystko trzeba pamiętać o kilku dodatkowych kwestiach.

Warunki, które trzeba spełniać, by otrzymać zwrot prowizji w dowolnej firmie pożyczkowej lub banku

Wbrew pozorom nie ma ich zbyt dużo. Najistotniejsza pozostaje data spłaty ostatniej raty. Jeśli to zostało zrealizowane, szansa na uzyskanie zwrotu prowizji jest bardzo duża – szczególnie w przypadku firmy Szybka Gotówka. Oprócz tego istotne będzie kilka kwestii:

  • Pożyczka musi być zaciągnięta przez osobę fizyczną – firmy, spółki i działalności spotkają się z negatywną decyzją
  • Umowa pożyczki musiała być podpisana po 18 grudnia 2011 roku
  • Kwota pożyczki musi być niższa niż 255 500 zł lub równowartości w innej walucie

Wszystkie warunki muszą zostać spełnione. Żaden z nich nie może zostać pominięty, ponieważ spowoduje to negatywną decyzję i nieprzyznanie zwrotu prowizji. Kiedy upewnisz się, że wszystkie warunki zostały spełnione, będzie konieczne przygotowanie odpowiedniego wniosku. Wbrew pozorom jest to bardzo proste.

Jak przygotować wniosek o zwrot prowizji z firmy Szybka Gotówka? To bardzo proste!

Cały proces nie wymaga wiele. Warto wiedzieć, że szablony wniosku są dostępne zupełnie za darmo. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by przygotować dokument samodzielnie. Musi on jednak zawierać istotne informacje – brak jakiejkolwiek z nich może oznaczać odrzucenie żądania o zwrot prowizji. Dokument powinien być dobrze przygotowany, ponieważ na odpowiedź trzeba czekać około 30 dni. Później będzie konieczne wysłanie kolejnego wniosku, jeśli pojawią się pomyłki. Co musi zawierać dokument?

  • Dane osobowe pożyczkobiorcy i adres
  • Numer umowy pożyczkowej z Szybka Gotówka
  • Żądanie zwrotu prowizji i data spłaty ostatniej raty (ewentualnie potwierdzenie)
  • Podstawa prawna – art. 49 ustawy o kredycie konsumenckim oraz wyrok TSUE C-383/18
  • Numer konta, gdzie ma zostać wypłacona należność

W okresie 30 dni otrzymasz odpowiedź. Będzie ona pozytywna lub negatywna. Jeśli spełniasz warunki i wniosek został przygotowany odpowiednio – można być pewnym przyznania zwrotu.

HelpHero, jako kompleksowa pomoc w procesie ubiegania się o zwrot prowizji w dowolnej firmie pożyczkowej lub banku

Ekspert Pośrednictwa Prawnego, taki jak HelpHero jest idealnym rozwiązaniem podczas ubiegania się o zwrot prowizji. Serwis pomoże odszukać odpowiednich prawników, którzy zwiększą szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji oraz przygotują wszystkie formalności z należytą dbałością. Jeśli pojawiają się jakiekolwiek problemy podczas ubiegania się o zwrot prowizji, warto zwrócić uwagę na usługi HelpHero.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

skontaktuj się z nami już dziś.

Kontakt z doradcą
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności. Zamknij
HelpHero sp z o.o. nie jest kancelarią prawną i nie świadczy usług prawnych w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych, ustawy z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze.
Firma świadczy usługi pośrednictwa i doradztwa ogólnego dla Klientów indywidualnych we współpracy z kancelariami prawnymi, prawnikami, radcami prawnymi, adwokatami i innymi osobami świadczącymi usługi prawne.
Handcrafted by lpcreation.pl