HelpHero – profesjonalne wsparcie w procesie eliminacji wskaźnika WIBOR w umowie kredytowej

Co możesz zyskać, decydując się na podważenie wskaźnika WIBOR w swojej umowie kredytowej? Korzyści jest naprawdę mnóstwo!

  • rata niższa nawet o 50% w porównaniu do obecnej wysokości,

  • odzyskanie od banku wszystkich należności, które zostały przez kredytobiorcę uiszczone,

  • możliwość spłaty o wiele niższych rat kredytowych - tylko z odsetkami naliczonymi w zakresie marży banku, z pominięciem części odsetkowej wyliczonej na podstawie stawki WIBOR,

  • poprawa zdolności kredytowej dzięki temu, że miesięczne raty będą o wiele niższe.

Ile dokładnie możesz zyskać na eliminacji wskaźnika WIBOR?

Kredyt bez WIBOR to naprawdę duża oszczędność.

Poniżej znajdziesz informację na temat tego, jakie mogą być korzyści w przypadku unieważnienia stawki WIBOR.

Kredyt bez WIBOR

Kwota raty:

1.422 PLN

Całkowity koszt kredytu:

152 tys. PLN

Kredyt z WIBOR

Kwota raty obecnie:

2.900 PLN

Całkowity koszt kredytu:

650 tys. PLN

Ciesz się ratami niższymi nawet o 50%

skorzystaj z pomocy HelpHero!

WIBOR – co to takiego?

WIBOR to specjalny wskaźnik, który stosowany jest przede wszystkim przez banki. Warto wiedzieć, że banki również pożyczają pieniądze – to te środki zapewniają im stabilną działalność. Kwota, którą zwracają banki, podwyższona jest o pewien procent – to właśnie WIBOR. Wskaźnik WIBOR wyrażony jest w sposób procentowy. To właśnie według tego wskaźnika banki gotowe są przyjmować depozyty pieniężne od innych banków. WIBOR realizowany jest w ten sposób, że każdy bank w dniu roboczym o godz. 11:00 podaje wskaźnik procentowy w skali roku. WIBOR wpływa także na wysokość rat, spłacanych przez kredytobiorców. Wpływa on na część odsetkową i powoduje, że raty kredytów rosną. Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu!
Para bawi z dzieckiem

Eliminacja wskaźnika WIBOR z umowy kredytowej

– czy to możliwe?
W opinii ekspertów WIBOR jest wskaźnikiem nierzetelnym i nieobiektywnym, ponieważ to banki decydują o jego wysokości. Im wyższy będzie wskaźnik WIBOR, tym większe raty kredytów będą płacić kredytobiorcy – a to z kolei sprawi, że działalność banków będzie rentowna. Niestety, w równie dobrej sytuacji nie będą kredytobiorcy – rosnące raty kredytów mogą bowiem błyskawicznie odebrać im poczucie finansowego bezpieczeństwa, a często bardzo negatywnie wpłynąć na domowy budżet. Na szczęście w polskim prawie istnieją instrumenty, dzięki którym można skutecznie wyeliminować z umowy kredytowej wskaźnik WIBOR! W tym celu można wykorzystać zarzut tzw. abuzywności klauzuli w umowie kredytowej. Oczywiście niezbędna jest tutaj celna argumentacja, dokładna analiza umowy kredytowej, a także przeprowadzenie postępowania sądowego. Warto jednak zdecydować się na ten krok. W tym celu można wykorzystać zarzut tzw. abuzywności klauzuli w umowie kredytowej. Oczywiście niezbędna jest tutaj celna argumentacja, dokładna analiza umowy kredytowej, a także przeprowadzenie postępowania sądowego. Warto jednak zdecydować się na ten krok

Zobacz, jak zmieniała się wysokość wskaźnika WIBOR

Jesteś ciekawe, w jaki sposób zmieniała się wysokość wskaźnika WIBOR w ostatnich latach? Wykres zmian jego wartości nie napawa optymizmem – a raczej budzi duży niepokój, szczególnie wśród kredytobiorców. Jak widać na poniższych wykresie, wartość WIBOR 3M na przestrzeni ostatnich 7 miesięcy wzrosła z poziomu 0,25% do poziomu 6,45%.

Ważne

jeśli inflacja będzie dalej rosła,
stawka Wibor będzie wyższa!

Zmiana wysokości stawki WIBOR 3M

Od 2.03.2020 r. do 13.05.2022 r. Wykres zmiany wysokości stawki WIBOR 3M

Wpływ wskaźnika WIBOR na wysokość oprocentowania kredytu hipotecznego

Jak wynika z danych w 2022 roku średnia marża banku dla kredytu hipotecznego wynosiła ok. 2,40%. Co istotne, w ostatnim kwartale 2021 roku wartość ta wynosiła około 2,65%. Po uwzględnieniu zmiany stawek WIBOR można zauważyć, że średnie oprocentowanie kredytów hipotecznych wzrosło z 2,90% do wartości 8,85% w maju 2022 r. Różnica jest ogromna, co jeszcze lepiej widać na wykresie.

Średnia marża kredytu z 10-procentowym wkładem własnym

Od 09.2020 r. do 03.2022 r. Wykres zmiany wysokości stawki WIBOR 3M

Jak WIBOR wpływa na wysokość raty kredytu?

Tym, co z pewnością najbardziej Cię interesuje, jest wpływ wskaźnika WIBOR na wysokość comiesięcznej raty kredytu. Na wykresie poniżej możesz zobaczyć, jak zmienia się rata kredytu na 360 tys. PLN na okres 30 lat. Wzrost rat jest znaczący – a przypomnijmy, że Prezes NBP zapowiada kolejne podwyżki stóp procentowych, co po raz kolejny wpłynie na raty kredytów.
Kobieta liczy

Wysokość raty dla kredytu w kwocie 360 tys. PLN na okres 30 lat

Wykres zmiany wysokości stawki WIBOR 3M
Prezes NBP zapowiada kolejne podwyżki
stóp procentowych,
co po raz kolejny
wpłynie na raty kredytów

Wysokość raty kredytu - część kapitałowa i odsetkowa

Warto również dowiedzieć się, co składa się na ratę kredytu - chodzi tutaj o część kapitałową i odsetkową. Poniżej możesz zobaczyć, jaka rata kredytu zmieniałas się od stycznia 2021 do maja 2022 roku - przy założeniu, że chodzi o kredyt na 500 tys. PLN, zaciągnięty w styczniu 2021 roku. I tutaj widać, że wzrost raty jest naprawdę duży.

Wysokość raty kredytu
w kwocie 360 tys. PLN
na okres 30 lat

Wybierając wsparcie HelpHero, zyskujesz:

bezpłatną, kompleksową analizę Twojej sprawy,
pełną obsługę dedykowanego Eksperta,
wygodny dostęp do czterech produktów prawnych,
możliwość skorzystania z pomocy ponad 100 prawników z różnych specjalizacji,
szansę na odzyskanie należnych Ci pieniędzy,
Pan z biura uśmiecha się do Ciebie!
gwarancję, że HelpHero pobierze
wynagrodzenie tylko za sukces!
Nasze usługi są w 100% bezpłatne.
Para z dokumentami

Brzmi dobrze?

Sprawdź, co jeszcze możesz zyskać, decydując się na pomoc HelpHero!

Kim jesteśmy?

HelpHero to pierwszy w Polsce Ekspert Pośrednictwa Prawnego w zakresie finansowym i odszkodowawczym. Najważniejszym celem HelpHero jest całkowite „odczarowanie” świata prawnego i sprawienie, aby był on bardziej przystępny dla każdego, kto potrzebuje pomocy prawnej. Bezpłatnie dobieramy najkorzystniejsze rozwiązania dla Klienta i porównujemy oferty najlepszych kancelarii prawnych. Naszym celem jest niesienie pomocy prawnej każdemu, kto jej potrzebuje – a Ty możesz nam w tym pomóc! Naszym celem jest niesienie pomocy prawnej każdemu, kto jej potrzebuje – a Ty możesz nam w tym pomóc!
Pan w okularach uśmiecha się do Ciebie!
Pan z dziećmi trzyma model samolotu.

Już teraz skorzystaj
z pomocy HelpHero

i zapomnij o rosnących ratach kredytu!
  • Eliminacja wskaźnika WIBOR w umowie kredytowej to najlepsze rozwiązanie!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności. Zamknij
HelpHero sp z o.o. nie jest kancelarią prawną i nie świadczy usług prawnych w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych, ustawy z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze.
Firma świadczy usługi pośrednictwa i doradztwa ogólnego dla Klientów indywidualnych we współpracy z kancelariami prawnymi, prawnikami, radcami prawnymi, adwokatami i innymi osobami świadczącymi usługi prawne.
Handcrafted by lpcreation.pl