Data publikacji: 08.12.2020

Jak otrzymać zwrot prowizji w Getin Bank?

Udało Ci się spłacić kredyt lub pożyczkę w Getin Bank przed terminem? To bardzo dobra wiadomość – tym bardziej, że możesz ubiegać się o zwrot prowizji. Koniecznie sprawdź, co musisz zrobić, aby otrzymać zwrot prowizji w Getin Bank, jakie warunki musisz spełnić i na jaką kwotę możesz liczyć. Jeśli nadal będziesz miał wątpliwości, możesz skorzystać z pomocy HelpHero. To Ekspert Pośrednictwa Prawnego, który specjalizuje się w uzyskiwaniu zwrotów prowizji w Getin Bank i pozostałych bankach.

Spłać kredyt tak szybko, jak tylko jest to możliwe!

Zdecydowanie warto dążyć do tego, aby spłacić kredyt jak najszybciej. Przede wszystkim jako kredytobiorca musisz wiedzieć, że masz pełne prawo do spłacenia kredytu w całości wtedy, kiedy tylko chcesz. Możesz to zrobić w połowie czasu, wyznaczonego na spłatę przez bank, a nawet kilka miesięcy po jej podpisaniu. To, kiedy spłacisz ostatnią ratę, zależy tylko od Ciebie. Niemniej jednak, im szybciej uda Ci się spłacić wszystkie raty, tym lepiej – i to z dwóch powodów.

Po pierwsze, nie będziesz już musiał każdego miesiąca opłacać rat, które w wielu przypadkach są sporym obciążeniem dla domowego budżetu. Po drugiej, spłacając kredyt przed terminem, możesz ubiegać się o zwrot prowizji bankowej. Oznacza to, że możesz obniżyć ostateczny, całkowity koszt kredytu, i to o całkiem sporą kwotę. Nie ma więc wątpliwości, że szybka spłata kredytu lub pożyczki w Getin Bank czy każdym innym banku to doskonały pomysł i warto go zrealizować. Jeśli masz kredyt w innym banku możesz sprawdzić nasze wpisy o innych bankach tutaj.

Skontaktuj się żeby otrzymać bezpłatną analizę Twojej umowy kredytowej!

Jak warunki musisz spełnić, aby ubiegać się o zwrot prowizji?

Po głośnym wyroku TSUE z 2019 roku banki zobowiązane były do zwracania części prowizji kredytobiorcom, którym udało się spłacić kredyt przed terminem. Istnieje jednak kilka ogólnych zasad, zgodnie z którymi osoba taka musi spełnić kilka warunków:

  1. Kwota kredytu lub pożyczki nie może przekraczać 255 500 zł,
  2. Jeśli kredyt wzięty był w innej walucie, na przykład CHF, po przeliczeniu na PLN jego wartość także nie może przekraczać kwoty 255 500 złotych,
  3. Kredyt musi być udzielony na osobę prywatną, ponieważ w przypadku kredytów firmowych nie można ubiegać się o zwrot prowizji,
  4. Umowa kredytowa musi być podpisana po 18 grudnia 2011 roku.

Spełniasz wszystkie powyższe warunki i udało Ci się spłacić kredyt przed terminem? Jeśli tak, to możesz ubiegać się o zwrot prowizji w Getin Bank. Jak to zrobić?

Zwrot prowizji Getin Bank – jak go uzyskać?

Zgodnie z oficjalnymi informacjami, podanymi przez Getin Bank, kredytobiorcy mogą spłacić cały kredyt w dowolnym momencie – nie ma tutaj żadnego zaskoczenia. Harmonogram spłat nie jest wiążący, dzięki czemu klienci mają dowolność w kwestii tego, kiedy spłacić cały kredyt.  W tym miejscu warto podkreślić, że na całkowity koszt kredytu składa się nie tylko pożyczona kwota, ale też ubezpieczenie, oprocentowanie czy prowizja.

Czym dokładnie jest prowizja bankowa? Jest to opłata, którą kredytobiorca musi uiścić w zamian za to, że bank pożycza mu pieniądze, a także za całą obsługę kredytu. Zgodnie z obowiązującym prawem, w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu, klient ma prawo do odzyskania części tej prowizji.

W przypadku wcześniejszej spłaty kredytu w Getin Bank kredytobiorca również może liczyć na zwrot prowizji. W takiej sytuacji bank zobowiązany jest do zwrotu wszelkich kosztów, które poniósł klient, a które naliczone zostały za niewykorzystany przez niego okres spłaty kredytu.

Aby uzyskać zwrot prowizji w Getin Banku, należy złożyć odpowiedni wniosek, dostępny na stronie internetowej. Wniosek ma formę Oświadczenia do umowy kredytowej, w której znajduje się zapis „W związku z przedterminową spłatą ww. zobowiązania przysługujące mi do zwrotu rozliczone koszty ujęte w całkowitym koszcie kredytu (CKK) proszę przekazać na rachunek o numerze” – i dalej należy podać wszelkie niezbędne informacje.

Ile wynosi zwrot prowizji w Getin Bank?

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z 2019 roku miał ogromne znaczenie dla wszystkich kredytobiorców – szczególnie dla tych, którzy chcieli spłacić kredyt przed terminem, obniżając tym samym jego koszt. TSUE orzekł wówczas, że gdy klient wcześniej spłaci kredyt, to bank zobowiązany do oddania wszystkich kosztów. Muszą one zostać obniżone proporcjonalnie do pozostałego okresu spłaty. Jeśli więc kredytobiorca spłacić kredyt po 36 miesiącach, a miał na to 48 miesięcy, to kwota prowizji może zostać zmniejszona o 25%.

Skontaktuj się żeby otrzymać bezpłatną analizę Twojej umowy kredytowej!

To, ile wynosić będzie zwrot prowizji w Getin Banku, zależy więc przede wszystkim od tego, jak szybko uda się spłacić kredyt. Im szybciej zostanie spłacona ostatnia rata, tym wyższy zwrot prowizji można uzyskać. W większości przypadków na zwrot prowizji w Getin Banku nie trzeba czekać dłużej niż 14 dni – nie dotyczy to jednak skomplikowanych sytuacji, gdzie wymagana jest nieco dłuższa analiza przypadku. Jeśli po 14 dniach od spłaty ostatniej raty kredytu nie otrzymałeś zwrotu prowizji z Getin Banku, możesz skorzystać z pomocy HelpHero!

HelpHero – uzyskaj profesjonalną pomoc i ciesz się zwrotem prowizji bankowej

Wyślij wniosek na stronie helphero.pl i uzyskaj profesjonalną pomoc w ubieganiu się o zwrot prowizji w Getin Bank! Nie musisz dłużej zastanawiać się, czy należy Ci się zwrot prowizji, czy spełniasz wszystkie warunki i czy wyliczona kwota zwrotu jest odpowiednia. Wystarczy, że skontaktujesz się z ekspertami HelpHero. To Ekspert Pośrednictwa Prawnego, który specjalizuje się m.in. w udzielaniu pomocy w uzyskiwaniu zwrotu prowizji w Getin Banku i pozostałych bankach, które działają na rynku. Pamiętaj, że masz pełne prawo do uzyskania zwrotu prowizji, jeśli spłaciłeś kredyt przed terminem. Skorzystaj z pomocy HelpHero, a pieniądze już niebawem pojawią się na Twoim koncie!

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

skontaktuj się z nami już dziś.

Kontakt z doradcą
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności. Zamknij
HelpHero sp z o.o. nie jest kancelarią prawną i nie świadczy usług prawnych w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych, ustawy z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze.
Firma świadczy usługi pośrednictwa i doradztwa ogólnego dla Klientów indywidualnych we współpracy z kancelariami prawnymi, prawnikami, radcami prawnymi, adwokatami i innymi osobami świadczącymi usługi prawne.
Handcrafted by lpcreation.pl