Odczarowujemy świat usług prawnych

Odszkodowanie za represje stalinowskie i komunistyczne

Ktoś z Twoich bliskich przebywał w zakładzie karnym w latach 1944-1989 za działalność przeciwko władzy PRL i ZSRR? A może jakiś czas temu otrzymałeś specjalne pismo od Instytutu Pamięci Narodowej, z którego dowiedziałeś się o wszczęciu postępowania dotyczącego uchylenia wyroku, który niesłusznie zapadł w latach 1944-1989? Masz pełne prawo do ubiegania się o odszkodowanie za represje stalinowskie i komunistyczne!

Jak otrzymać odszkodowanie za zbrodnie stalinowskie i komunistyczne w PRL?

Potrzebujesz odpowiedniego wsparcia prawnego!

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi IPN nadal regularnie wszczyna postępowania, których celem jest właśnie stwierdzanie nieważności tego typu wyroków. W związku z tym wiele osób, odbywających wyrok pozbawienia wolności w latach 1944-1989, a także osób bliskich, może ubiegać się o odszkodowanie. Co więcej, szansa na jego uzyskanie jest bardzo duża.

Bezpłatna analiza
Możliwość uzyskania wysokiego odszkodowania
Pomoc na każdym etapie postępowania
Szansa na rekompensatę doznanych krzywd
Niezbędne wsparcie prawne
Brak opłat wstępnych
Dedykowany Ekspert Pośrednictwa Prawnego
Proces w 100% online
Kontakt z Ekspertem

Jak ustalana jest kwota odszkodowania za represje stalinowskie i komunistyczne?

Na wysokość odszkodowania za zbrodnie stalinowskie wpływa wiele czynników. Znaczenie ma długość wyroku czy warunki, w których przebywał osadzony. Niestety, w latach 1944-1989 warunki w zakładach karnych były nieporównywalnie gorsze do tego, co znamy dzisiaj. Głód, przepełnione cele czy tortury były codziennością osadzonych w tym okresie. Właśnie dlatego warto walczyć o odpowiednie odszkodowanie.

Skontaktuj się z nami jeszcze dziś

Kto może starać się o odszkodowania lub rekompensatę?

O odszkodowanie mogą ubiegać się osoby, które odbywały wyrok w latach 1944-1989. W sytuacji, gdy skazany nie żyje, roszczenia przechodzą na dzieci, rodziców lub na małżonka skazanego. Zgodnie z nowelizacją Ustawy o uznaniu za nieważne orzeczeń wydanych wobec osób represjonowanych za działalność na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego z kwietnia 2018 roku, odszkodowanie przysługuje także dziecku, które przebywało z matką w zakładzie karnym lub którego matka w okresie ciąży przebywała w izolacji. Walka toczy się o to ile się należy, a nie czy się należy!

Para z dokumentami

Zakład karny

Czy ktoś z Twoich bliskich (w tym już nieżyjących), przebywał w więzieniu w latach 1944-1989 za działalność opozycyjną / niepodległościową / przeciwko władzy?

Uchylenie wyroku

Czy ktoś z Twoich bliskich (w tym już nieżyjących), został powiadomiony przez IPN o wszczęciu postępowania dotyczącego uchylenia wyroku z lat 1944-1989?
Para z dokumentami
Para z dokumentami

Internowanie

Czy ktoś z Twoich bliskich (w tym już nieżyjących), był internowany w związku z wprowadzeniem w dniu 13 grudnia 1981 r. stanu wojennego?

Powołanie do wojska

Czy ktoś z Twoich bliskich (w tym już nieżyjących, był w okresie 1.11.1982 r. – 28.02.1983 r. powołany do służby wojskowej w odwecie za swoją działalność niepodlegościową?
Para z dokumentami

Jak działamy?

HelpHero to pierwszy w Polsce Ekspert Pośrednictwa Prawnego, który oferuje pełne wsparcie prawne na każdym etapie ubiegania się o odszkodowanie za zbrodnie stalinowskie i komunistyczne w PRL. Jeśli okaże się, że przysługuje Ci takie odszkodowanie, zrobimy wszystkie, abyś je otrzymał.

HelpHero – profesjonalna pomoc prawna dla Ciebie

Proces ubiegania się o odszkodowania za zbrodnie stalinowskie i komunistyczne nie jest prosty. Dzięki odpowiedniemu wsparciu prawnemu zwiększysz swoją szansę na wygraną. Walka o takie odszkodowanie to także szansa na – przynajmniej częściowe – zrekompensowanie krzywd wyrządzonych Twojej rodzinie. Nie warto czekać – tym bardziej, że ubieganie się o odszkodowanie za represje stalinowskie nie wiąże się z żadnymi kosztami sądowymi – wszystkie koszty pokrywa bowiem Skarb Państwa.

Kontakt z doradcą
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności. Zamknij
HelpHero sp z o.o. nie jest kancelarią prawną i nie świadczy usług prawnych w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych, ustawy z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze.
Firma świadczy usługi pośrednictwa i doradztwa ogólnego dla Klientów indywidualnych we współpracy z kancelariami prawnymi, prawnikami, radcami prawnymi, adwokatami i innymi osobami świadczącymi usługi prawne.
Handcrafted by lpcreation.pl