Odczarowujemy świat usług prawnych

Rekompensata za opóźnienia deweloperskie

Opóźnienia deweloperskie są jednym z najpoważniejszych problemów w branży budowlanej. Niestety, każdy tydzień czy miesiąc opóźnienia wiąże się z dodatkowymi kosztami, które musi ponieść nabywca mieszkania. Co można zrobić w sytuacji, gdy deweloper nie dotrzymuje określonych w umowie terminów? Jednym z rozwiązań może być wniesienie roszczenia przeciwko deweloperowi za opóźnienie, a w efekcie – dążenie do otrzymania rekompensaty finansowej.

Jak otrzymać rekompensatę za opóźnienia deweloperskie?

Postaw na profesjonalne wsparcie prawne!

Jako nabywca mieszkania powinieneś mieć świadomość, że w przypadku niedotrzymania terminów przez dewelopera masz prawo do ubiegania się o rekompensatę finansową. Tego typu rekompensata może być dobrym sposobem na pokrycie kosztów wynajmu mieszkania, który musi trwać dłużej niż początkowo zakładałeś. Aby ubiegać się o rekompensatę, należy przede wszystkim znaleźć pomoc prawną i przygotować wszystkie potrzebne dokumenty. Po analizie dokumentów okaże się, czy wejście na drogę prawną będzie dobrym rozwiązaniem. W większości przypadków okazuje się, że tak!

Bezpłatna analiza umowy
Możliwość uzyskania rekompensaty finansowej
Pomoc na każdym etapie postępowania sądowego
Szansa na odzyskanie części środków
Profesjonalne wsparcie prawne
Brak opłat wstępnych
Dedykowany Ekspert Pośrednictwa Prawnego
Proces w 100% online
Kontakt z Ekspertem

Jakie są Twoje szanse na uzyskanie rekompensaty za opóźnienie dewelopera?

Okazuje się, że szanse na uzyskanie rekompensaty są bardzo duże. Co prawda deweloperzy szukają różnego typu uzasadnień dla swoich opóźnień, jednak wiele zależy od tego, jak skonstruowana została umowa z deweloperem. W wielu przypadkach okazuje się, że w umowie określona została wysokość odsetek lub kar umownych na rzecz nabywcy w sytuacji, gdy deweloper nie wywiąże się ze swoich zobowiązań w terminie.

Skontaktuj się z nami jeszcze dziś

Na jaką kwotę rekompensaty za opóźnienie deweloperskie możesz liczyć?

W większości przypadków wysokość rekompensaty za opóźnienie dewelopera zależna będzie od wartości od wysokości ceny przedmiotu umowy. Mowa tu oczywiście o cenie zakupionego mieszkania. Ogromne znaczenie ma też wysokość odsetek ustawowych za opóźnienie czy okres opóźnienia dewelopera w realizacji umowy. Dzięki odpowiedniemu wsparciu prawnemu Twoje szanse na wysokie odszkodowanie są o wiele większe!

Kiedy możesz liczyć na rekompensatę?

Para z dokumentami

Czy data faktycznego wydania nieruchomości (podpisania protokołu), jest późniejsza od daty ustalonej w umowie?

Czy data faktycznego zawarcia umowy przenoszącej własność nieruchomości jest późniejsza od daty ustalonej w umowie?

Para z dokumentami

Jak działamy?

HelpHero to pierwszy w Polsce Ekspert Pośrednictwa Prawnego, który oferuje pełne wsparcie prawne podczas ubiegania się o rekompensatę finansową za opóźnienie deweloperskie. Pamiętaj – zobowiązanie dewelopera obejmuje nie tylko wybudowanie budynku mieszkalnego czy przedstawienie przedmiotu umowy nabywcy do odbioru, ale też przeniesienie własności przedmiotu umowy na nabywcę. Niezależnie od tego, z którego elementu umowy nie wywiązał się deweloper, przysługuje Ci rekompensata.

HelpHero – zwiększ swoje szanse na rekompensatę za opóźnienie dewelopera

Opóźnienia dewelopera są bardzo poważnym problemem. Jako nabywca mieszkania nie musisz godzić się na niedotrzymywanie terminów – zgodnie z prawem przysługuje Ci odszkodowanie. W końcu wszelkie opóźnienia to dodatkowe koszty dla nabywcy. Dzięki HelpHero zwiększysz swoje szanse na otrzymanie wysokiej rekompensaty za opóźnienie deweloperskie, a tym samym uchronisz się przed nieplanowanymi wydatkami.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności. Zamknij
HelpHero sp z o.o. nie jest kancelarią prawną i nie świadczy usług prawnych w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych, ustawy z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze.
Firma świadczy usługi pośrednictwa i doradztwa ogólnego dla Klientów indywidualnych we współpracy z kancelariami prawnymi, prawnikami, radcami prawnymi, adwokatami i innymi osobami świadczącymi usługi prawne.
Handcrafted by lpcreation.pl