Data publikacji: 30.07.2023

Jak otrzymać zwrot prowizji z LendOn? Spłata pożyczki przed terminem się opłaca!

Opłacenie należności do LendOn przed terminem oznacza możliwość skorzystania ze zwrotu prowizji. Wystarczy spełniać kilka dodatkowych, prostych warunków. To jeden z najłatwiejszych sposobów, jeśli chodzi o obniżanie kosztów pożyczki. LendOn jest jednym z największych serwisów w Polsce. Można zaciągnąć pożyczki nawet do 3000 zł. Sprawdź, jak uzyskać zwrot prowizji i zaoszczędzić!

Dlaczego warto spłacać należności przed terminem?

Opłacenie całej pożyczki przed terminem to przede wszystkim uwolnienie się od uciążliwego zobowiązania. Brak comiesięcznych rat na głowie jest tutaj ogromną zaletą. Dodatkowo zarządzanie domowym budżetem będzie wygodniejsze i łatwiejsze. Spłata pożyczki jest komfortem psychicznym pożyczkobiorcy. Nie zawsze finanse na to pozwalają. Jeśli jednak możesz spłacić należności wcześniej, rozważ taką ewentualność.

Dużym plusem pozostaje też możliwość skorzystania ze zwrotu prowizji. LendOn, tak jak każda firma pożyczkowa i bank musi respektować taką opcję. Jeżeli spłacisz należności przed terminem – otrzymujesz część prowizji, którą pożyczkodawca mógłby zarobić przez cały okres pożyczki. Im szybsza spłata, tym większą sumę można otrzymać. Wystarczy tylko spełniać kilka podstawowych warunków, opłacić pożyczkę wcześniej i wysłać odpowiednio przygotowany wniosek.

Jakie warunki trzeba spełniać, by otrzymać zwrot prowizji z LendOn?

Zwrot prowizji jest dostępny tylko dla osób fizycznych. Nie dotyczy więc firm, działalności oraz spółek. To jeden z warunków, jakie trzeba spełniać, by móc ubiegać się o zwrot prowizji. Konieczne jest oczywiście również spłacenie należności przed terminem określonym w umowie. LendOn nie utrudnia ubiegania się o zwrot – najczęściej można spodziewać się pozytywnej decyzji. Są jednak jeszcze dwa dodatkowe warunki:

  • Kwota pożyczki musi być mniejsza niż 255 500 zł lub równowartość w innej walucie
  • Umowa pożyczkowa musi być podpisana po 18 grudnia 2011 roku

Te kwestie nie dotyczą tak mocno LendOn, ponieważ tutaj każda pożyczka będzie się kwalifikować. Mimo wszystko w innych bankach i firmach takie warunki muszą zostać spełnione. Trzeba o tym pamiętać. Warto wiedzieć, że każdy warunek trzeba spełniać – brak nawet jednego oznacza natychmiastowe odrzucenie wniosku.

Jak przygotować wniosek podczas ubiegania się o zwrot prowizji z LendOn?

Wbrew pozorom nie jest to tak trudne. Wniosek będzie wyglądał niemal tak samo w każdej firmie pożyczkowej oraz banku. Można również korzystać z darmowych szablonów, które są dostępne w internecie. Co musi zabierać wniosek do LendOn?

  • Dane osobowe pożyczkobiorcy oraz adres
  • Numer umowy pożyczkowej
  • Żądanie zwrotu prowizji
  • Data spłaty ostatniej raty pożyczki
  • Podstawa prawna (art. 49 ustawy o kredycie konsumenckim, wyrok TSUE C-383/18)
  • Numer konta, gdzie ma zostać wysłana prowizja

Wniosek należy wysłać na adres LendOn, który można znaleźć w internecie. Firma ma około 30 dni, by odpowiedzieć. Jeśli wszystkie warunki są spełnione, a wniosek przygotowano odpowiednio – można być pewnym przyznania zwrotu. Warto mieć na uwadze to, że brak informacji czy źle napisany dokument jest tutaj sporym błędem. Należy zadbać o formalności, ponieważ w ten sposób można znacznie szybciej otrzymać zwrot prowizji z LendOn.

HelpHero – profesjonalna pomoc, kiedy nie chcesz samodzielnie ubiegać się o zwrot prowizji w LendOn!

Potrzebna pomoc przy zwrocie prowizji z LendOn! HelpHero to Ekspert Pośrednictwa Prawnego, który będzie tu idealnym wyborem. Nie każda firma patrzy przychylnie na wnioski o zwrot prowizji. Takie serwisy, jak HelpHero pomogą znaleźć profesjonalnych prawników, którzy przeprowadzą przez wszystkie formalności. To nie tylko wygoda, ale wręcz gwarancja uzyskania pozytywnej decyzji, jeżeli tylko spełniasz warunki.

HelpHero pomaga także w przypadku nieuczciwych praktyk firm i banków. Będzie to idealny wybór, gdy wypłacona kwota jest za niska lub pożyczkodawca ciągle odrzuca wnioski. Zawsze, kiedy pojawia się problem ze zwrotem prowizji – HelpHero będzie idealnym rozwiązaniem.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

skontaktuj się z nami już dziś.

Kontakt z doradcą
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności. Zamknij
HelpHero sp z o.o. nie jest kancelarią prawną i nie świadczy usług prawnych w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych, ustawy z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze.
Firma świadczy usługi pośrednictwa i doradztwa ogólnego dla Klientów indywidualnych we współpracy z kancelariami prawnymi, prawnikami, radcami prawnymi, adwokatami i innymi osobami świadczącymi usługi prawne.
Handcrafted by lpcreation.pl