Data publikacji: 03.08.2022

Udało się spłacić kredyt przed terminem w Ferratum Banku? Sprawdź, jak uzyskać zwrot prowizji!

Każdy kredytodawca ma obowiązek respektowania usługi zwrotu prowizji. Kiedy uda się spłacić kredyt lub pożyczkę przed określonym w umowie terminem – można z niej skorzystać. Oznacza to, że otrzymujesz część gotówki, jaka została zapłacona za cały okres kredytowania. Im szybciej uda się spłacić kredyt, tym więcej można otrzymać z powrotem. Sprawdź, jak skorzystać ze zwrotu prowizji w Ferratum Banku!

Wcześniejsza spłata kredytu w Ferratum Bank – dlaczego warto?

Jeżeli tylko finanse na to pozwalają, wcześniejsza spłata kredytu będzie idealnym rozwiązaniem. Należy pamiętać, że zwrot prowizji to niejedyny plus. Comiesięczne raty są naprawdę uciążliwe oraz znacznie zmniejszają budżet domowy. To bardzo duży problem w perspektywie długiego kredytu. Gdy tylko pojawia się możliwość spłaty, warto tak właśnie zrobić. To pewien komfort psychiczny dla kredytobiorcy. Dodatkowo budżet domowy co miesiąc będzie większy, co zdecydowanie ułatwi prosperowanie nim.

Wcześniejsza spłata oznacza także możliwość skorzystania ze zwrotu prowizji – dotyczy to Ferratum Banku oraz każdego innego kredytodawcy. Takie rozwiązanie przede wszystkim obniża koszty kredytu. To, co firma lub bank zarabia na kredytobiorcy przez cały okres, zostaje pomniejszone, zależnie od czasu, który pozostał do końca umowy od spłaty ostatniej raty. W skrócie – im szybciej należności zostaną spłacone, tym większy zwrot można otrzymać. Warto więc opłacić wszystko możliwie najwcześniej, da to największe oszczędności.

Jakie warunki musi spełniać kredytobiorca, by otrzymać zwrot prowizji z Ferratum Banku?

Najważniejsza jest spłata kredytu przed określonym w umowie terminem. Samo to powoduje, że szansa na uzyskanie zwrotu prowizji będzie już naprawdę duża. Mimo wszystko warunków jest więcej. Dodatkowo warto wiedzieć, że nie każdy może korzystać z takiej usługi.

Zwrot prowizji jest możliwy tylko i wyłącznie dla osób fizycznych – firmy, spółki czy działalności nie mogą z niego korzystać. Oprócz tego będzie konieczne spełnienie kilku dodatkowych warunków:

  • Kwota kredytu musi być niższa, niż 255 500 zł lub równowartość w innej walucie
  • Umowa kredytowa powinna być zawarta po 18 grudnia 2011 roku

To wszystko, co trzeba spełniać, by kwalifikować się do zwrotu prowizji w Ferratum Banku. Należy tylko pamiętać, że brak nawet jednego warunku oznacza najczęściej negatywne rozpatrzenie wniosku. Koniecznie wszystko musi być spełnione, by obniżyć koszty kredytu.

Jak przygotować wniosek o zwrot prowizji z Ferratum Banku?

Warto wiedzieć, że w internecie znajduje się wiele darmowych szablonów. Mimo wszystko nie trzeba z nich koniecznie korzystać. Należy mimo wszystko wiedzieć, co konkretnie powinien zawierać wniosek o zwrot prowizji. Brak najważniejszych informacji będzie oznaczał negatywną decyzję. Dlatego właśnie odpowiednie przygotowanie wniosku jest tak ważne. Co musi on zawierać?

  • Dane osobowe oraz adres kredytobiorcy
  • Numer umowy kredytowej z Ferratum Banku
  • Żądanie zwrotu prowizji i datę spłaty ostatniej raty (+ewentualnie potwierdzenie)
  • Podstawę prawną (art. 49 ustawy o kredycie konsumenckim i wyrok TSUE C-383/18)
  • Numer konta, gdzie mają zostać wypłacone należności

Na odpowiedź trzeba poczekać około 30 dni. Ferratum Bank, tak jak każdy inny kredytodawca, ma obowiązek wysłać wiadomość zwrotną.

Kompleksowa, profesjonalna pomoc w ubieganiu się o zwrot prowizji w Ferratum Banku – skorzystaj z usług HelpHero!

HelpHero jest Ekspertem Pośrednictwa Prawnego. Wielu kredytobiorców wystawiło pozytywne opinie o tym serwisie. Od HelpHero można uzyskać rozbudowaną pomoc w branży finansowej. Będzie to idealne rozwiązanie na przykład podczas ubiegania się o zwrot prowizji z Ferratum Banku. Serwis znajdzie najlepszych prawników, którzy pomogą w każdym kroku, by efekt był zadowalający. Można być pewnym nie tylko większej szansy, na uzyskanie zwrotu prowizji, ale także szybkiego rozwiązania wszystkich problemów, jakie mogą się pojawić.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

skontaktuj się z nami już dziś.

Kontakt z doradcą
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności. Zamknij
HelpHero sp z o.o. nie jest kancelarią prawną i nie świadczy usług prawnych w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych, ustawy z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze.
Firma świadczy usługi pośrednictwa i doradztwa ogólnego dla Klientów indywidualnych we współpracy z kancelariami prawnymi, prawnikami, radcami prawnymi, adwokatami i innymi osobami świadczącymi usługi prawne.
Handcrafted by lpcreation.pl