Data publikacji: 28.07.2022

Co zrobić, by otrzymać zwrot prowizji w Finbo? Spłata pożyczki przed terminem się opłaca!

Jeżeli uda się spłacić pożyczkę przed terminem określonym w umowie pożyczkowej Finbo, możesz uzyskać zwrot prowizji. To najprostszy sposób na obniżenie kosztów finansowania. Im szybciej należności zostaną spłacone, tym więcej zwrotu otrzymuje pożyczkobiorca. Warto więc rozważyć taką opcję, jeżeli tylko finanse na to pozwalają. Ubieganie się o zwrot prowizji wymaga spełnienia kilku warunków i przygotowania odpowiedniego dokumentu. Sprawdź, jak go uzyskać w Finbo!

Spłata pożyczki w Finbo przed ostatecznym terminem – dlaczego warto to rozważyć?

Pożyczki mają zawsze określony okres spłaty. Trzeba opłacać raty co miesiąc. Warto jednak wiedzieć, że można uwolnić się od należności przed terminem z umowy. Wystarczy po prostu spłacić wszystko wcześniej. Nie zawsze jest to możliwe, jednak naprawdę warto rozważyć takie rozwiązanie. Dzięki temu pożyczkobiorca uwalnia się od comiesięcznego zobowiązania. To swego rodzaju komfort psychiczny oraz ułatwienie w rozporządzaniu budżetem domowym. Jeśli tylko finanse pozwalają – warto spłacić należności dla Finbo wcześniej.

Opłacenie należności przed terminem umożliwia również ubieganie się o zwrot prowizji. Należy spełnić kilka dodatkowych warunków. W tym przypadku pożyczkodawca zwraca część prowizji, którą pożyczkobiorca opłacił do końca umowy. Im szybciej wszystkie należności są spłacone, tym więcej gotówki można odzyskać. To najprostsze rozwiązanie, jeśli chodzi o obniżanie kosztów pożyczki. Dotyczy ono Finbo oraz każdej innej firmy czy banku, gdzie można zaciągać kredyty.

Dodatkowe warunki, które trzeba spełniać, by móc ubiegać się o zwrot prowizji

Najważniejsze pozostaje spłacenie pożyczki i dodatkowych kosztów, jak prowizja przed ostatecznym terminem z umowy pożyczkowej. Uzyskanie zwrotu w Finbo jest mimo wszystko naprawdę proste. Jakie dodatkowe warunki musi spełniać pożyczkobiorca?

  • Kwota pożyczki nie może przekraczać 255 500 zł lub równowartości w innej walucie
  • Umowa pożyczkowa musiała być podpisana po 18 grudnia 2011 roku

To wystarczy, by ubiegać się o zwrot prowizji w Finbo i otrzymać pozytywną decyzję. Nie trzeba wiele, by móc naprawdę sporo oszczędzić. Warto tutaj zauważyć, że ze zwrotu prowizji mogą korzystać wyłącznie osoby fizyczne. Takie rozwiązanie nie jest dostępne dla firm, spółek czy działalności. Dodatkowo należy pamiętać, że wszystkie powyższe warunki muszą być spełnione. Brak przynajmniej jednego oznacza zwykle negatywną decyzję pożyczkodawcy.

Ubieganie się o zwrot prowizji w Finbo krok po kroku – jak przygotować wniosek?

Po spełnieniu warunków trzeba zadbać o konieczne formalności. Zwrot prowizji wymaga przygotowania specjalnego wniosku. Trzeba w nim zawrzeć podstawowe informacje i wysłać do Finbo. Adres jest dostępny na oficjalnej stronie internetowej. Warto zauważyć, że można znaleźć darmowe szablony wniosków, które tylko wystarczy uzupełnić. Mimo wszystko – co musi znaleźć się w dokumencie?

Należy tam zawrzeć dane osobowe pożyczkobiorcy oraz jego adres. Dodatkowo konieczny będzie numer umowy pożyczkowej z Finbo. Oprócz tego trzeba zapisać żądanie o zwrot prowizji i datę spłaty ostatniej raty. Można tu również dodać potwierdzenie płatności. Konieczna będzie także podstawa prawna. Do zwrotu prowizji trzeba podać art. 49 ustawy o kredycie konsumenckim oraz wyrok TSUE C-383/18. Wniosek powinien także zawierać numer konta, gdzie należności mają zostać wypłacone.

Kompleksowa pomoc w ubieganiu się o zwrot prowizji w Finbo – sprawdź usługi HelpHero!

Nie każdy może sam sobie poradzić podczas ubiegania się o zwrot prowizji. Mimo wszystko ta usługa zapewnia często naprawdę duże oszczędności i warto z niej korzystać. Jeżeli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy, warto skorzystać z HelpHero. Jest to Ekspert Pośrednictwa Prawnego, który ma także ogromne doświadczenie w branży finansowej. HelpHero pomoże na każdym etapie ubiegania się o zwrot prowizji. Warto skorzystać z takiej opcji, by zmaksymalizować szansę pozytywnej decyzji.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

skontaktuj się z nami już dziś.

Kontakt z doradcą
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności. Zamknij
HelpHero sp z o.o. nie jest kancelarią prawną i nie świadczy usług prawnych w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych, ustawy z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze.
Firma świadczy usługi pośrednictwa i doradztwa ogólnego dla Klientów indywidualnych we współpracy z kancelariami prawnymi, prawnikami, radcami prawnymi, adwokatami i innymi osobami świadczącymi usługi prawne.
Handcrafted by lpcreation.pl