Data publikacji: 29.07.2023

Jak otrzymać zwrot prowizji w Smartney?

Udało Ci się spłacić pożyczkę przed terminem? Gratulacje – to nie tylko dobre osiągnięcie, ale też szansa na obniżenie całkowitego kosztu kredytu. Sprawdź, w jaki sposób możesz otrzymać zwrot prowizji w Smartney!

Dlaczego warto zdecydować się na wcześniejszą spłatę kredytu?

Spłata kredytu przed terminem to dobre rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej kredytobiorców. Jakie są największe zalety wcześniejszej spłaty kredytu lub pożyczki? Bez wątpienia najistotniejszą korzyścią jest to, że można szybciej uporać się ze zobowiązaniem finansowym, co przekłada się nie tylko na comiesięczne, mniejsze obciążenie domowego budżetu, ale też na poczucie finansowego bezpieczeństwa. Nie musisz bowiem pewnej częściej comiesięcznych przychodów przeznaczać na spłatę rat, dzięki czemu możesz tę kwotę zaoszczędzić lub przeznaczyć na bieżące wydatki.

To jednak nie koniec korzyści. Decydując się na spłatę kredytu przed terminem, możesz sprawić, że łączny koszt kredytu lub pożyczki będzie o wiele mniejszy. Jak to możliwe? Oczywiście dzięki zwrotowi prowizji, który możesz otrzymać!

Skontaktuj się żeby otrzymać bezpłatną analizę Twojej umowy kredytowej!

Jakie warunki należy spełnić, aby ubiegać się o zwrot prowizji?

Osoby, którym udało się spłacić kredyt przed terminem ustalonym w umowie kredytowej, mogą ubiegać się o zwrot prowizji. Można go otrzymać niezależnie od tego, czy kredyt został udzielony przez bank, czy może przez inną instytucję finansową, na przykład jedną z popularnych firm pożyczkowych. Wcześniejsza spłata kredytu nie jest jednak jedynym warunkiem.

Zgodnie z wyrokiem TSUE, kredytobiorca powinien spełnić kilka dodatkowych warunków, aby ubiegać się o zwrot prowizji. Przede wszystkim istotne jest, aby kredyt został udzielony na osobę prywatną. W przypadku kredytów dla spółek czy jednoosobowych działalności gospodarczych, ubieganie się o zwrot prowizji nie jest możliwe.

Kolejny warunek dotyczy kwoty, na jaką został udzielony kredyt. Nie może ona przekraczać 255 500 zł. Jeśli kredyt został udzielony w innej walucie, po przeliczeniu na PLN również nie może przekraczać tej kwoty.

Ostatni warunek dotyczy tego, kiedy dokładnie została podpisana umowa kredytowa. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, a także wyrokiem TSUE, umowa kredytowa powinna zostać podpisana po 18 grudnia 2011 roku. Jeśli została podpisana przez tą datą, również nie ma możliwości ubiegania się o zwrot prowizji.

A zatem musisz spełnić trzy warunki, aby ubiegać się o zwrot prowizji. Przed złożeniem wniosku koniecznie sprawdź, czy na pewno spełniasz wszystkie z nich!

Jak otrzymać zwrot prowizji w Smartney?

Smartney to firma, która bardzo szybko zyskała popularność w Polsce. Korzystne warunki kredytowania i wysoka jakość obsługi sprawiły, że kredytobiorcy chętnie decydują się na skorzystanie z usług tej firmy. Wielu klientów dąży do wcześniejszej spłaty kredytu, aby ubiegać się o zwrot prowizji w Smartney. Jak to zrobić?

Firma Smartney dopuszcza możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki. Kredytobiorcy, którym uda się spłacić zobowiązanie przed terminem, określonym w harmonogramie spłat, mogą również ubiegać się o zwrot prowizji. Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim, wcześniejsza spłata kredytów wiąże się z możliwością obniżenia ogólnych kosztów kredytowania, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem.

Jak otrzymać zwrot prowizji w Smartney? W tym celu należy przygotować specjalny wniosek, podając w nim takie informacje, jak dane osobowe kredytobiorcy, numer umowy oraz datę spłaty ostatniej raty. Wiele ważnych informacji można znaleźć w panelu klienta. Co istotne, to po stronie firmy leży obowiązek wyliczenia, ile dokładnie powinien wynosić zwrot prowizji. Warto jednak spróbować wyliczyć go samodzielnie, uwzględniając wysokość prowizji i innych kosztów kredytu, a także okres pozostały do końca harmonogramu spłat. W ten sposób można określić, jaka będzie orientacyjna wysokość zwróconej kwoty.

Skontaktuj się żeby otrzymać bezpłatną analizę Twojej umowy kredytowej!

HelpHero – uzyskaj pomoc w ubieganiu się o zwrot prowizji w Smartney

HelpHero to Ekspert Pośrednictwa Prawnego, który specjalizuje się w udzielaniu pomocy podczas ubiegania się o zwrot prowizji. Jeśli nie wiesz, jak złożyć wniosek o zwrot prowizji w Smartney, koniecznie skorzystaj z pomocy HelpHero. Wsparcie otrzymasz także wtedy, kiedy firma odrzuci Twój wniosek lub gdy zwrócona kwota będzie zbyt niska. Jedno jest pewne – decydując się na skorzystanie z pomocy HelpHero, otrzymasz zwrot prowizji w Smartney – w krótkim czasie i dokładnie w takiej wysokości, jaka Ci się należy.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

skontaktuj się z nami już dziś.

Kontakt z doradcą
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności. Zamknij
HelpHero sp z o.o. nie jest kancelarią prawną i nie świadczy usług prawnych w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych, ustawy z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze.
Firma świadczy usługi pośrednictwa i doradztwa ogólnego dla Klientów indywidualnych we współpracy z kancelariami prawnymi, prawnikami, radcami prawnymi, adwokatami i innymi osobami świadczącymi usługi prawne.
Handcrafted by lpcreation.pl