Data publikacji: 04.01.2021

Jak otrzymać zwrot prowizji w ING?

Spłata całości kredytu przed terminem, który został określony w umowie kredytowej, to bardzo dobry pomysł. Na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej kredytobiorców. Z jednej strony można w ten sposób pozbyć się zobowiązania finansowego i konieczności comiesięcznego spłacania rat. Z drugiej – istnieje możliwość ubiegania się o zwrot prowizji, która może stanowić solidny zastrzyk gotówki dla domowego budżetu. Jeśli Ty również spłaciłeś kredyt przed terminem, sprawdź, jak otrzymać zwrot prowizji w ING, ile może wynosić i dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy!

Wcześniejsza spłata – sposób na obniżenie całkowitego kosztu kredytu

Wiele osób już na etapie szukania najlepszej oferty kredytowej i podpisywania umowy z bankiem układa w głowie plan, jak szybciej spłacić całość zobowiązania. Często jest tak, że choć umowa podpisana jest na przykład na 10 lat, kredytobiorca spłaca ostatnią ratę już po pięciu latach. W ten sposób może odzyskać nawet 50% prowizji, która została pobrana przez bank.

Przypomnijmy, że na całkowity koszt kredytu składa się nie tylko pożyczona kwota, ale też odsetki, ubezpieczenie czy wspomniana prowizja. W efekcie koszt kredytu może być o wiele wyższy, niż kwota, którą chciał pożyczyć kredytobiorca. Możliwość odzyskania części kosztów dzięki wcześniejszej spłacie całej kwoty jest więc bardzo kusząca. Tym bardziej, że w 2019 roku TSUE wydał jednoznaczny wyrok, zgodnie z którym w takich sytuacjach kredytobiorcom bezsprzecznie należy się zwrot prowizji bankowej.

Jak sprawdzić, czy mogę ubiegać się o zwrot prowizji?

Zasady, dotyczące tego, komu należy się zwrot prowizji bankowej, są bardzo proste i banki nie mają tutaj zbyt dużej możliwości ich modyfikacji. Aby ubiegać się o zwrot prowizji w ING czy innym banku, kredytobiorca musi spełnić kilka bardzo konkretnych warunków. Przede wszystkim kwota kredytu lub pożyczki nie możesz przekraczać 255 500 zł. Jeśli była ona wyższa, zwrot prowizji nie jest możliwy do uzyskania. Jeżeli natomiast kredyt wzięty był w innej walucie, na przykład CHF czy EUR, po przeliczeniu na PLN wartość kredytu również nie może przewyższyć wspomnianej kwoty.

Kolejna kwestia dotyczy tego, że kredyt musi być przyznany na osobę indywidualną, a nie na działalność gospodarczą czy spółkę. W przypadku kredytów firmowych również nie przewiduje się zwrotu prowizji bankowej w ING czy innych bankach. Ostatnia sprawa to data, w której podpisana została umowa kredytowa. Aby ubiegać się o zwrot prowizji, należy mieć pewność, że umowa została podpisana po 18 grudnia 2011 roku. Jeśli kredyt został wzięty szybciej, również nie ma możliwości uzyskania zwrotu chociaż części prowizji.

Spełniłeś wszystkie warunki, a przy tym udało Ci się spłacić przed terminem kredyt w ING Banku? Jeśli tak, to możesz ubiegać się o zwrot prowizji!

Zwrot prowizji ING – jak go otrzymać?

To, w jaki sposób należy ubiegać się o zwrot prowizji bankowej w ING, zależy od daty dokonania całkowitej spłaty kredytu – czyli od tego, kiedy udało Ci się wpłacić ostatnią ratę kredytu. Jeżeli spłaciłeś kredyt po 11 września 2019 roku, to zwrot prowizji nastąpi automatycznie. Odpowiednia kwota zostanie przelana na Twój rachunek. Oznacza to, że nie musisz podejmować żadnych kroków.

Jeśli jednak spłaty kredytu dokonałeś przed 11 września 2019 roku, to nie możesz liczyć na automatyczny zwrot prowizji w ING Banku. W takiej sytuacji należy zgłosić reklamację. W ten sposób rozpoczęta zostanie procedura odzyskiwania zwrotu prowizji ING. Reklamację możesz zgłosić, wysyłając wiadomość przez Moje ING. Możesz także zadzwonić na całodobową infolinię ING Banku pod numer 32 357 00 69. Inna opcja to zgłoszenie się do placówki ING, gdzie także możesz uzyskać stosowną pomoc.

Powyższe procedury dotyczą pożyczek konsumenckich udzielonych od dnia 18.12.2011 r. oraz kredytów hipotecznych udzielonych od 22.07.2017 r., które zaczynając od daty 11.09.2019 r. zostały spłacone przed ustalonym w umowie terminem i w związku z ich udzieleniem ING Bank pobrał od kredytobiorcy prowizję.

Ile wynosi zwrot prowizji w ING?

Wysokość zwrotu prowizji wyliczana jest na podstawie tego, ile czasu pozostało do terminu spłaty, ustalonego w umowie kredytowej. Jeśli na przykład w umowie przewidziane zostało, że kredyt będzie spłacany przez 10 lat, a Ty spłacisz go po siedmiu latach, to zwrot prowizji będzie proporcjonalny do okresu trzech lat, czyli 36 miesięcy. Oznacza to, że im szybciej spłacisz kredyt, tym wyższy będzie zwrot prowizji w ING – i nie tylko, bo dotyczy to również każdego innego banku.

Zdecydowanie warto dążyć do tego, aby jak najszybciej spłacić zobowiązanie finansowe w całości, ponieważ takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim jednak uzyskanie zwrotu prowizji pozwoli na obniżenie całkowitych kosztów kredytu, które mogą być bardzo wysokie, szczególnie w przypadku wysokich pożyczek czy kredytów.

HelpHero – nie czekaj na zwrot prowizji w ING i innych bankach!

Nie masz pewności, w jaki sposób ubiegać się o zwrot prowizji w ING? A może nie wiesz, czy taki zwrot Ci się należy i czy spełniasz wszystkie warunki? Jeśli tak, to koniecznie zgłoś się do HelpHero! To Ekspert Pośrednictwa Prawnego, który specjalizuje się m.in. w uzyskiwaniu zwrotów prowizji w ING i pozostałych bankach. Eksperci HelpHero zadbają o to, aby kwota zwrotu prowizji, którą otrzymasz, była proporcjonalna do tego, jak szybko spłaciłeś zobowiązanie, a także o to, abyś nie czekał na zwrot prowizji ING zbyt długo. Wystarczy, że wyślesz wniosek na helpohero.pl, a skontaktują się z Tobą nasi eksperci. Dzięki temu na Twoje konto już niedługo trafi zwrot prowizji ING!

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

skontaktuj się z nami już dziś.

Kontakt z doradcą
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności. Zamknij
HelpHero sp z o.o. nie jest kancelarią prawną i nie świadczy usług prawnych w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych, ustawy z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze.
Firma świadczy usługi pośrednictwa i doradztwa ogólnego dla Klientów indywidualnych we współpracy z kancelariami prawnymi, prawnikami, radcami prawnymi, adwokatami i innymi osobami świadczącymi usługi prawne.
Handcrafted by lpcreation.pl