Data publikacji: 27.01.2022

Jak otrzymać zwrot prowizji z HapiPożyczki?

Udało Ci się spłacić pożyczkę przed terminem? Świetnie – możesz w prosty sposób obniżyć jej koszty. Wystarczy tylko, że będziesz ubiegał się o zwrot prowizji z HapiPożyczki. Sprawdź, jak to zrobić i co możesz zyskać!

Dlaczego warto spłacić kredyt przed terminem?

Spłata kredytu lub pożyczki przed terminem jest bardzo popularnym obecnie rozwiązaniem. Dzieje się tak głównie dlatego, że ma to wiele zalet. Takie zobowiązanie to przede wszystkim zaburzenie finansowego bezpieczeństwa. Szybsza spłata oznacz komfort psychiczny dla kredytobiorcy. Oczywiście przekłada się to również na budżet domowy. Będzie on odpowiednio większy, ponieważ comiesięczne raty przestaną go obciążać – ten budżet można wykorzystać na dowolny, inny sposób.

Bardzo dużą zaletą szybszej spłaty jest także obniżenie kosztów pożyczki lub kredytu. Nie każdy o tym wie, jednak można starać się o zwrot prowizji, który bardzo często zostanie przyznany po spełnieniu warunków. Wcześniejsze uporanie się z takim obciążeniem finansowym ma w większości przypadków tylko zalety. Jak uzyskać zwrot prowizji i obniżyć koszty kredytu?

Skontaktuj się żeby otrzymać bezpłatną analizę Twojej umowy kredytowej!

Kto może uzyskać zwrot prowizji i jakie warunki trzeba spełniać?

Najważniejszym warunkiem, jaki trzeba spełnić, by móc ubiegać się o zwrot prowizji jest spłacenie kredytu przed ustalonym wcześniej terminem. Dotyczy to również większości firm pożyczkowych. Warto wiedzieć, że prowizję można odzyskać tylko, gdy kredytobiorcą jest osoba prywatna. Dla działalności lub spółek będzie to po prostu niemożliwe.

Zwrot prowizji może więc uzyskać każdy – wystarczy, by spłacił kredyt przed określonym w umowie terminem. Ważna jest jednak kwota pożyczki. Obecnie musi ona być niższa, niż 255 500 zł. Dotyczy to zarówno PLN, jak i innych walut. Stawka zawsze pozostaje taka sama, po przeliczeniu na złotówki według aktualnego kursu.

Kolejnym, bardzo ważnym warunkiem, by uzyskać zwrot, jest termin podpisania umowy kredytowej. Według prawnych przepisów i wyroku TSUE – musi ona być zawarta po 18 grudnia 2011 roku. Pożyczki oraz kredyty przed tą datą nie będą brane pod uwagę, jeśli chodzi o zwrot prowizji. Zwykle wniosek zostanie natychmiast odrzucony.

Co zrobić, by uzyskać zwrot prowizji w HapiPożyczki?

Cały proces wygląda bardzo podobnie we wszystkich bankach czy też firmach pożyczkowych. W pierwszej kolejności należy napisać specjalny wniosek. Nie trzeba tego jednak robić samodzielnie – można skorzystać z gotowych szablonów dostępnych na stronie firmy lub po prostu wyszukując w internecie. Trzeba jednak pamiętać o tym, że taki dokument musi zawierać kilka podstawowych informacji.

Przede wszystkim należy podać swoje dane osobowe. Dodatkowo konieczny będzie numer umowy pożyczkowej. Wniosek musi zawierać także podstawę, na jakiej prowizja powinna być zwrócona. W przypadku przedterminowej spłaty kredytu – trzeba to uwzględnić. Ważny będzie także termin, kiedy pożyczka została spłacona.

HapiPożyczki poleca także zawarcie podstawy prawnej – odnosi się to do art. 49 ustawy o kredycie konsumenckim i orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z oznaczeniem C-383/18. Oczywiście prowizja będzie wypłacona przelewem, więc we wniosku należy także uwzględnić numer konta bankowego. Aby proces przeszedł szybciej, warto dołączyć potwierdzenia spłaty kredytu. Firmy pożyczkowe, jak HapiPożyczki mają 30 dni na odpowiedź. W tym czasie otrzymasz informację czy kwalifikujesz się do otrzymania zwrotu prowizji.

HelpHero – profesjonalna pomoc, która pomoże Ci uzyskać zwrot prowizji w HapiPożyczki

HelpHero jest Ekspertem Pośrednictwa Prawnego, którego specjalizacja to właśnie pomoc w uzyskiwaniu zwrotów prowizji kredytu czy też pożyczki. W sytuacji, kiedy samodzielne złożenie lub napisanie wniosku jest zbyt trudne – taka pomoc okaże się bardzo przydatna. Warto wiedzieć, że HelpHero pomaga także, gdy zwrot prowizji nie będzie przyznany. Często także uzyskana kwota okazuje się za niska. Wtedy również warto skorzystać z usług HelpHero – to swego rodzaju gwarancja otrzymania zwrotu prowizji z HapiPożyczki.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

skontaktuj się z nami już dziś.

Kontakt z doradcą
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności. Zamknij
HelpHero sp z o.o. nie jest kancelarią prawną i nie świadczy usług prawnych w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych, ustawy z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze.
Firma świadczy usługi pośrednictwa i doradztwa ogólnego dla Klientów indywidualnych we współpracy z kancelariami prawnymi, prawnikami, radcami prawnymi, adwokatami i innymi osobami świadczącymi usługi prawne.
Handcrafted by lpcreation.pl