Data publikacji: 09.12.2020

Jak otrzymać zwrot prowizji w Alior Bank?

Spłaciłeś kredyt przed terminem i zastanawiasz się, w jaki sposób możesz uzyskać zwrot prowizji w Alior Bank? Po pierwsze – masz prawo do spłaty kredytu w całości w dowolnym terminie. Po drugie – zgodnie z obowiązującym prawem należy Ci się zwrot prowizji, której wysokość będzie adekwatna do tego, jak szybko udało Ci się spłacić resztę kredytu. Sprawdź, jak uzyskać zwrot prowizji w Alior Bank. A jeśli nadal będziesz miał wątpliwości albo bank nie będzie chciał zwrócić Ci prowizji, możesz skorzystać z pomocy Help Hero – Eksperta Pośrednictwa Prawnego, który specjalizuje się w zwrotach prowizji!

Kiedy można ubiegać się o zwrot prowizji?

Jako kredytobiorca doskonale wiesz, że kwota kredytu, który uzyskałeś, to nie wszystko. Kredyt wiąże się z wieloma dodatkowymi kosztami, jak na przykład prowizja czy ubezpieczenie. To sprawia, że całkowity koszt kredytu jest często jest o wiele wyższy niż kwota, której potrzebowałeś. Na szczęście w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu możesz ubiegać się  zwrot prowizji. Jakie warunki musisz spełnić, aby go otrzymać?

  • wartość kredytu nie może przekraczać 255 500 złotych,
  • jeśli brałeś kredyt w innej walucie, po przeliczeniu na PLN jego wartość nie może przekraczać powyższej kwoty
  • kredyt musi być przydzielony na osobę prywatną, a nie na firmę,
  • umowa kredytowa musi zostać zawarta po 18 grudnia 2011 roku.

Spełniasz powyższe warunki? To świetnie – w takim razie nic nie stoi na przeszkodzie, abyś otrzymał zwrot prowizji w Alior Bank.

Skontaktuj się żeby otrzymać bezpłatną analizę Twojej umowy kredytowej!

Jak otrzymać zwrot prowizji w Alior Bank?

Aby otrzymać zwrot prowizji w Alior Bank, a całkowita spłata kredytu nastąpiła po 11 września 2019 roku, to prowizja zostanie zwrócona na Twoje konto w ciągu 14 dni od dokonania spłaty. Aby tak się stało, musisz być jedynym kredytobiorcą i posiadać aktywny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w tymże banku. Jeśli nie byłeś jedynym kredytobiorcą, powinieneś udać się do najbliższego oddziału Alior Bank. Tam dowiesz się, w jaki sposób możesz otrzymać zwrot prowizji.

Inną sytuacją będzie przypadku, jeśli co prawda byłeś jedynym kredytobiorcą, ale nie posiadasz aktywnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Alior Bank. Dyspozycję zwrotu kosztów możesz wtedy złożyć albo w wybranym oddziale banku, albo poprzez kontakt na infolinię pod numerem 19 502.

A co w sytuacji, jeśli nie otrzymałeś zwrotu prowizji w Alior Bank automatycznie, pomimo tego, że spełniasz wszystkie wymienione wyżej warunki? Istnieje kilka możliwości o ubieganie się o zwrot. Przede wszystkim możesz skontaktować się z bankiem w wygodny dla Ciebie sposób, na przykład osobiście czy telefonicznie, aby dowiedzieć się, dlaczego kwota zwrotu prowizji nie została jeszcze przelana na Twoje konto.

Jak obliczana jest kwota, którą możesz uzyskać w ramach zwrotu prowizji?

Obowiązuje tutaj zasada, że im szybciej spłacisz kredyt, tym wyższa będzie kwota, którą otrzymasz. Od tego, o ile miesięcy został skrócony okres kredytowania, zależy to, o ile niższy będzie całkowity koszt kredytu. Innymi słowy – o ile zostanie zmniejszona kwota prowizji, którą pobierze bank. Z tego powodu – jeśli tylko masz taką możliwość – warto postarać się spłacić zobowiązanie w banku jak najwcześniej. Dzięki temu możesz obniżyć koszt kredytu o znaczną kwotę. Pamiętaj, że w niektórych przypadkach wysokość prowizji wynosi nawet 20% kwoty kredytu, o który się ubiegałeś.

Aby dowiedzieć się, jaka była wysokość prowizji w przypadku Twojego kredytu, koniecznie zajrzyj do umowy kredytowej, którą podpisałeś z bankiem. W razie wątpliwości możesz skorzystać z pomocy HelpHero. Eksperci finansowi dokładnie sprawdzą, jaka była prowizja i na jaki zwrot prowizji w Alior Banku możesz liczyć. To jednak nie wszystko, na co możesz liczyć, decydując się na skorzystanie z pomocy Help Hero!

Alior Bank nie chce zwrócić prowizji – co robić?

Spłaciłeś kredyt przed terminem w Alior Banku, a mimo to nadal nie uzyskałeś zwrotu prowizji? Niestety – pomimo jasnych, obowiązujących przepisów – banki niechętnie udzielają zwrotu prowizji. W związku z tym klienci często muszą długo czekać na odzyskanie środków lub muszą dopełniać skomplikowanych formalności. Jeśli i w Twoim przypadku bank nie chce zwrócić prowizji z własnej inicjatywy, możesz złożyć stosowny wniosek o zwrot prowizji w Alior Banku.

Skontaktuj się żeby otrzymać bezpłatną analizę Twojej umowy kredytowej!

W tym miejscu warto podkreślić, że bank ma obowiązek zwrócić klientowi wszystkie koszty kredytu, a ich wysokość musi być proporcjonalna do skróconego okresu kredytowania. W przypadku większości kredytów koszty obejmują między innymi prowizję, marżę czy dodatkowe opłaty, jak na przykład ubezpieczenie kredytu. Aby mieć pewność, że kwota zwrotu prowizji w Alior Banku, którą otrzymałeś, jest odpowiednia, warto skorzystać z dodatkowej pomocy.

HelpHero – szybki zwrot prowizji w Alior Bank

HelpHero to Ekspert Pośrednictwa Prawnego, którego podstawowym celem jest odczarowanie świata prawników. Jeśli czujesz, że formalności, związane z odzyskiwaniem zwrotu prowizji w Alior Bank, są dla Ciebie za bardzo skomplikowane, koniecznie skorzystaj z pomocy. Eksperci HelpHero bezpłatnie przeanalizują Twoją umowę kredytową i podpowiedzą Ci, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najbardziej korzystne. Możesz liczyć na wsparcie na każdym etapie – aż do momentu, gdy na Twoim rachunku pojawią się pieniądze, uzyskane w ramach zwrotu prowizji w Alior Banku.

Jak skorzystać z pomocy HelpHero? Wystarczy, że wniosek o zwrot prowizji na helphero.pl – to bardzo proste! Dzięki wsparciu HelpHero, zwrot prowizji w Alior Banku otrzymasz tak szybko, jak tylko będzie to możliwe. Bez komplikacji czy długotrwałego oczekiwania na to, aż bank wypłaci należne Ci środki.

 

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

skontaktuj się z nami już dziś.

Kontakt z doradcą
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności. Zamknij
HelpHero sp z o.o. nie jest kancelarią prawną i nie świadczy usług prawnych w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych, ustawy z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze.
Firma świadczy usługi pośrednictwa i doradztwa ogólnego dla Klientów indywidualnych we współpracy z kancelariami prawnymi, prawnikami, radcami prawnymi, adwokatami i innymi osobami świadczącymi usługi prawne.
Handcrafted by lpcreation.pl