Data publikacji: 24.11.2021

Jak otrzymać zwrot prowizji w Pekao?

Udało Ci się spłacić kredyt przed terminem? Gratulacje! Dzięki temu możesz w istotny sposób obniżyć całkowity koszt kredytu. Sprawdź, jak ubiegać się o zwrot prowizji w Pekao!

Czy możesz ubiegać się o zwrot prowizji?

Najważniejszą rzeczą, o jakiej musisz pamiętać, jest upewnienie się, że rzeczywiście możesz ubiegać się o zwrot prowizji z uwagi na spłacenie całości zobowiązania kredytowego przed terminem, który został ustalony przez bank. Obecnie, zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, osoba ubiegająca się o zwrot prowizji, musi spełniać kilka istotnych warunków:

  • całkowita kwota kredytu nie może przekraczać kwoty 255 500 zł,
  • jeśli zobowiązanie zostało zaciągnięcie w obcej walucie, po przeliczeniu na PLN również nie może przekraczać wymienionej wyżej kwoty,
  • zwrot prowizji jest rozwiązaniem dostępnym wyłącznie dla osób prywatnych,
  • umowa kredytowa powinna być zawarta po dniu 18 grudnia 2011 roku.

Spełniasz wszystkie powyższe warunki? To doskonała wiadomość – z pewnością możesz ubiegać się o zwrot prowizji w Pekao i każdym innym banku!

Skontaktuj się żeby otrzymać bezpłatną analizę Twojej umowy kredytowej!

Pekao wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów

Pekao jest jednym z najbardziej popularnych banków w Polsce. To właśnie do placówek Pekao często swoje kroki kierują osoby, które chcą uzyskać kredyt w firmie rzetelnej i gwarantującej bezpieczeństwo. Osoby, którym udało się spłacić zobowiązanie przed terminem, nie powinny rezygnować zw zwrotu prowizji. Taki zwrot może bowiem stanowić solidny zastrzyk gotówki – szczególnie, jeśli kredyt był zaciągnięty na dużą kwotę. W takich przypadkach prowizja, kwota ubezpieczenia czy dodatkowe koszty mogą być proporcjonalnie wysokie – co z kolei sprawia, że zwrot prowizji może być naprawdę duży.

W jaki sposób ubiegać się o zwrot prowizji w Pekao?

Obecnie coraz więcej banków przygotowuje specjalne procedury, mające ułatwić kredytobiorcom ubieganie się o zwrot prowizji. Dzięki temu osoby takie nie muszą nić robić, zwrot prowizji następuje bowiem automatycznie. Czy tak właśnie jest w przypadku zwrotów prowizji w Pekao?

Jak wynika z informacji, przedstawionych przez Pekao:

Bank Pekao S.A. będzie dokonywać zwrotu kosztów udzielenia pożyczki o te koszty, które dotyczą okresu, o który skrócono czas obowiązywania umowy. Będzie to dotyczyło pożyczek, do  których ma zastosowanie art. 49 ustawy  z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie  konsumenckim.

Rozliczenie zwrotów prowizji w Pekao odbywa się na dwa sposoby:

  1. jeżeli wcześniejszej spłaty kredytu dokonano przed dniem 11.09.2019 r., rozliczenie zwrotu prowizji będzie dokonywane automatycznie. Co istotne, nie będzie tu konieczne składanie żadnych dodatkowych wniosków przez kredytobiorcę,
  2. jeżeli spłaty kredytu dokonano przed dniem 11.09.2019 r., należy złożyć wniosek o zwrot prowizji w placówce Pekao lub wysłać wniosek drogą pocztową.

Kolejna istotna informacja jest taka, że w przypadku zwrotu automatycznego, środki będą zwracane na  rachunek klienta, z których dokonywano spłat rat. Jeżeli klient nie prowadzi rachunku w Pekao, rozliczenie zwrotu prowizji wypłacone będzie w gotówce w dowolnej placówce banku.

Skontaktuj się żeby otrzymać bezpłatną analizę Twojej umowy kredytowej!

Ile czasu trzeba czekać na zwrot prowizji w Pekao?

I w tym przypadku Bank Pekao przygotował rzetelne informacje dla kredytobiorców, którzy chcą ubiegać się o zwrot prowizji. Otóż, jak wynika z informacji przedstawionych przez Pekao, maksymalny czas oczekiwania na zwrot prowizji wynosić będzie 14 dni. Okres ten liczony jest od dnia, w którym spłacono ostatnią ratę, tym samym spłacając całość zobowiązania. Uwaga, termin 14 dni dotyczy zwrotów automatycznych.

W przypadku kredytów, któe zostały spłacone przed dniem 11.09.2019 r. trzeba złożyć wniosek – warto zrobić to jak najszybciej, aby uzyskać zwrot prowizji bez zbędnego oczekiwania na środki finansowe.

HelpHero – uzyskaj profesjonalną pomoc w ubieganiu się o zwrot prowizji

Niestety, nadal zdarzają się sytuacje, w których banki odmawiają zwrotu prowizji kredytobiorcom. Co należy wtedy zrobić? Możliwości set kilka. Jeżeli chcesz mieć pewność, że uzyskasz zwrot prowizji w Pekao, koniecznie skorzystaj z pomocy HelpHero. To Ekspert Pośrednictwa Prawnego, który pomaga kredytobiorcom z odzyskiwaniu zwrotów prowizji tak szybko, jak to możliwe.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

skontaktuj się z nami już dziś.

Kontakt z doradcą
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności. Zamknij
HelpHero sp z o.o. nie jest kancelarią prawną i nie świadczy usług prawnych w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych, ustawy z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze.
Firma świadczy usługi pośrednictwa i doradztwa ogólnego dla Klientów indywidualnych we współpracy z kancelariami prawnymi, prawnikami, radcami prawnymi, adwokatami i innymi osobami świadczącymi usługi prawne.
Handcrafted by lpcreation.pl