Data publikacji: 04.12.2020

Jak otrzymać zwrot prowizji w Santander Consumer Bank?

Udało Ci się przed terminem spłacić kredyt, który jakiś czas temu wziąłeś w banku Santander? Dzięki zgromadzonym oszczędnościom spłaciłeś zobowiązanie w całości na długo przed terminem? To świetna wiadomość – tym bardziej, że teraz możesz otrzymać zwrot prowizji w Santander Consumer Bank. Jeśli szukasz szybkiego sposobu na uzyskanie zwrotu prowizji w Santander, to trafiłeś w idealne miejsce. HelpHero to Ekspert Pośrednictwa Prawnego, który specjalizuje się w pomocy przy ubieganiu się o zwrot prowizji bankowej.

Masz prawo spłacić kredyt w dowolnym momencie!

Spłaciłeś kredyt przed terminem w Santander Consumer Bank? Warto skorzystać z możliwości spłacenia całości zobowiązania przed terminem, który ustalony został  bankiem podczas podpisywania umowy kredytowej. Dzięki temu możesz nie tylko szybciej skończyć spłacanie kredytu, ale też możesz ubiegać się o zwrot prowizji. Co bardzo ważne, masz pełne prawo do spłaty kredytu w całości w dowolnym momencie. W takiej sytuacji masz prawo do zwrotu prowizji. Aby ubiegać się o zwrot, musisz spełniać kilka warunków:

  • wartość kredytu nie może przekraczać 255 500 złotych lub równowartość w innej walucie,
  • kredyt musi być przydzielony na osobę prywatną – nie może być udzielony na działalność gospodarczą,
  • umowa kredytowa powinna zostać zawarta po 18 grudnia 2011 roku.

Spełniasz powyższe warunki? Jeśli tak, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś odzyskał prowizję w Santander Consumer Bank. Zgodnie z obowiązującym prawem wszyscy konsumenci mają do tego prawo. Warto o tym wiedzieć, bo w niektórych przypadkach prowizja może wynosić nawet 20% całkowitego kosztu kredytu, a ten – jak wiadomo – jest o wiele wyższy niż suma, którą otrzymałeś w ramach kredytu.

W tym miejscu należy podkreślić, że zwrot prowizji w Santander nie może dotyczyć umów o kredyt hipoteczny oraz umów kredytowych i pożyczek zabezpieczonych hipotecznie. To jednak tylko dwa wyjątki. W pozostałych przypadkach możesz ubiegać się o zwrot prowizji.

Skontaktuj się żeby otrzymać bezpłatną analizę Twojej umowy kredytowej!

Jak otrzymać zwrot prowizji w Santander?

Ubieganie się o zwrot prowizji w Santander Consumer Bank nie jest skomplikowane, jednak warto odpowiednio się do niego przygotować. Na stronie internetowej banku znajdują się szczegółowe informacje na temat możliwości rozliczenia części prowizji za udzielenie kredytu w wyniku wcześniejszej spłaty całkowitej kwoty tego kredytu.

Od 1 lutego 2020 bank Santander dokonuje zwrotu prowizji w sposób automatyczny, o ile spełnione są wymienione wyżej warunki. Zwrot prowizji w Santander następuje w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia całkowitej przedterminowej spłaty kredytu.

Jeśli jednak nie otrzymałeś zwrotu prowizji automatycznie, to masz kilka możliwości ubiegania się o niego. Możesz to zrobić elektronicznie, telefonicznie, listownie oraz osobiście w placówce banku Santander.

Jak obliczana jest kwota prowizji?

Kwota zwrotu prowizji w Santander Consumer Bank ustalana jest w ściśle określony sposób. W sytuacji, kiedy klient spłaci całość kwoty kredytu przed ustalonym w umowie kredytowej terminem, bank wylicza wysokość prowizji, która ma zostać zwrócona, metodą liniową. Co to oznacza? Otóż kwota prowizji, która zostanie zwrócona klientowi, ustalana jest proporcjonalnie do okresu trwania umowy kredytowej.

Oznacza to, że im szybciej uda Ci się spłacić kredyt, tym wcześniej otrzymasz zwrot prowizji w Santander. W zależności od tego, na ile miesięcy przed terminem spłacisz kredyt, kota prowizji może być wyższa lub niższa. Warto więc dążyć do tego, aby spłacić go jak najszybciej, bo dzięki temu całkowity koszt kredytu może zostać obniżony, i to o niemałą kwotę.

Santander zwrot prowizji – co jeszcze musisz wiedzieć?

Prowizja w w banku Santander Consumer Bank zwracana jest na konto osobiste kredytobiorcy, o ile posiada on konto w tymże banku. W przypadku braku takiego konta, pieniądze zwracane są na tzw. konto techniczne. Środki, które znajdują się na koncie technicznym, można w dowolnym momencie przelać na inne konto bankowe. Istnieje także możliwość wypłacenia gotówki w bankomacie lub w dowolnej placówce. Dzięki temu klient ma swobodny dostęp do środków, które uzyskał w ramach zwrotu prowizji Santander.

Skontaktuj się żeby otrzymać bezpłatną analizę Twojej umowy kredytowej!

Wiele osób zastanawia się także, czy podczas ubiegania się o zwrot prowizji w Santander pojawiają się jakieś problemy. Od pewnego czasu w mediach pojawia się coraz więcej informacji na temat tego, że banki niechętnie dokonują zwrotu prowizji w przypadku klientów, którzy spłacili swoje zobowiązanie przed terminem. Zarówno Rzecznik Finansowy, jak i Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów jasno stwierdzili, że osoby, które spłaciły kredyt przed terminem, powinny otrzymać zwrot prowizji bankowej. Co prawda Santander informuje, że zwroty prowizji dokonywane są automatycznie w ciągu 14 dni od spłaty, jednak – w razie braku zwrotu – warto skorzystać z profesjonalnej pomocy.

HelpHero – pomoc w ubieganiu się o zwrot prowizji bankowej

Wyślij wniosek o zwrot prowizji na helphero.pl i uzyskaj profesjonalną pomoc, dzięki której już niebawem odzyskasz swoją prowizję. HelpHero to Ekspert Pośrednictwa Prawnego, który specjalizuje się w udzielaniu pomocy osobom, które spłaciły kredyt przed terminem i chcą ubiegać się o zwrot prowizji bankowej. Skorzystaj z bezpłatnej pomocy i przekonaj się, że już niebawem możesz otrzymać swój zwrot prowizji bankowej w Santander Consumer Bank. I to bez samodzielnego wypełniania i składania wniosków czy zastanawiania się, jak prawidłowo dopełnić wszystkich formalności. Dzięki HelpHero uzyskasz zwrot prowizji z Santander tak, szybko, jak to możliwe i będziesz mógł cieszyć się odzyskanymi pieniędzmi.

 

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

skontaktuj się z nami już dziś.

Kontakt z doradcą
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności. Zamknij
HelpHero sp z o.o. nie jest kancelarią prawną i nie świadczy usług prawnych w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych, ustawy z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze.
Firma świadczy usługi pośrednictwa i doradztwa ogólnego dla Klientów indywidualnych we współpracy z kancelariami prawnymi, prawnikami, radcami prawnymi, adwokatami i innymi osobami świadczącymi usługi prawne.
Handcrafted by lpcreation.pl