Data publikacji: 15.06.2023

Jak uzyskać zwrot prowizji w Vivus i dlaczego warto się o niego postarać?

Zwrot prowizji to usługa, która w prosty sposób obniża cenę całego kredytu lub pożyczki. Aby mieć do niej dostęp, trzeba przede wszystkim spłacić należności przed terminem. Oprócz tego musi być spełnione kilka dodatkowych warunków. Mimo wszystko prosty sposób na obniżenie kosztów kredytu dla każdego będzie atrakcyjny. Sprawdź, kiedy możesz z niego skorzystać i jak uzyskać zwrot prowizji w Vivus.

Spłata kredytu lub pożyczki przed terminem – dlaczego warto?

Uwolnienie się od zobowiązania możliwie najwcześniej to najlepsze rozwiązanie, o ile tylko jest możliwe. Spłata kredytu lub pożyczki przed terminem oznacza przede wszystkim komfort psychiczny kredytobiorcy. Konieczność opłacania rat każdego miesiąca powoduje pewną presję, a co za tym idzie, także stres. Jeżeli jest taka możliwość, warto spłacić wszystkie należności, zanim przyjdzie końcowy termin.

Dość ważną zaletą uwolnienia się od takich zobowiązań wcześniej jest także możliwość skorzystania ze zwrotu prowizji. Tę usługę można wykorzystać w dowolnym banku czy też firmie pożyczkowej – na przykład Vivus. Zwrot prowizji oznacza obniżenie kosztów kredytu lub prowizji. Spłata zobowiązania przed terminem pozwala więc oszczędzić. Im szybciej spłacisz kredyt, tym mniejszy będzie jego koszt po skorzystaniu ze zwrotu prowizji.

Kiedy można ubiegać się o zwrot prowizji w Vivus i jakie warunki muszą zostać spełnione?

Zwrot prowizji jest dostępny w każdej firmie pożyczkowej, także Vivus. Najbardziej istotne będzie to, by spłacić wszystkie należności przed terminem, który znajduje się w umowie. Zwrot prowizji jest usługą dostępną wyłącznie dla klientów prywatnych – kredytobiorcą nie może być firma.

Każda pożyczka i kredyt kwalifikuje się do obniżenia jego kosztów przy wcześniejszej spłacie. Kwota może być dowolna. Najważniejsze jednak, by była niższa niż 255 500 zł. Dotyczy to również innych walut – tutaj należy brać pod uwagę równowartość. Stawka jest niezmienna, wszystko przelicza się według aktualnego kursu.

Bardzo ważnym elementem będzie także sama umowa. Przepisy podają konkretny termin, którego należy się trzymać. Jeżeli umowa była podpisana po 18 grudnia 2011 roku, kwalifikuje się do zwrotu prowizji. Starsze kredyty niestety wiążą się z odrzuceniem wniosku natychmiast.

W jaki sposób uzyskać zwrot prowizji w firmie Vivus?

Korzystanie z usługi zwrotu pożyczki jest stosunkowo proste i przy każdej firmie czy banku wygląda tak samo. Najważniejsze będzie tutaj napisanie odpowiedniego wniosku. Warto wiedzieć, że w internecie (także na stronach banków) znajdują się szablony, które pomogą w tym kroku. Aby dokument został rozpatrzony pozytywnie, należy zawrzeć podstawowe informacje. Warto wiedzieć, że brak danych lub niekompletny wniosek oznacza jego natychmiastowe odrzucenie.

W dokumencie muszą znaleźć się dane osobowe. Oprócz tego należy wpisać informację o tym, że pożyczka została spłacona przed określonym terminem. Aby ten został zweryfikowany, trzeba podać przede wszystkim numer umowy kredytowej. Oczywiście we wniosku muszą znaleźć się informacje o konkretnym czasie spłaty – mogą być potrzebne także potwierdzenia.

Gotowy dokument należy wysłać na adres firmy. W przypadku Vivus – znajduje się on na oficjalnej stronie internetowej. Każda firma i bank ma obowiązek odpowiedzi do 30 dni. Jeżeli wszystkie warunki są spełnione, będzie ona pozytywna.

Co jeszcze warto wiedzieć o zwrocie prowizji?

Wysokość zwrotu prowizji zależy od tego, jak szybko pożyczka została spłacona. Im szybciej, tym większa kwota. Jej wysokość to oprocentowanie oraz prowizja banku lub firmy pożyczkowej, która zostałaby wyliczona przez cały czas kredytowania pozostały do końcowego terminu. Warto więc spłacać należności możliwie najszybciej. Oszczędności mogą być tutaj naprawdę duże.

Zwrot prowizji to bardzo popularna usługa, z której korzysta wielu kredytobiorców. Jeżeli nie chcesz skorzystać z niego samodzielnie – każdy doradca finansowy w tym pomoże. Można także zadzwonić do biura obsługi Vivus. Sam kredytodawca pomoże przy zwrocie prowizji.

HelpHero – pomoc w ubieganiu się o zwrot prowizji w Vivus

Potrzebujesz pomocy w ubieganiu się o zwrot prowizji w Vivus? Niestety, nie zawsze firmy pożyczkowe są chętne do zwracania prowizji, o czym przekonało się już wielu kredytobiorców. HelpHero to pierwszy w Polsce Ekspert Pośrednictwa Prawnego, który zapewnia pełne wsparcie w ubieganiu się o zwrot prowizji – niezależnie od tego, w jakiej firmie była wzięta pożyczka. Jeśli nie wiesz, co jeszcze możesz zrobić, aby odzyskać swoje pieniądze, koniecznie skorzystaj ze wsparcia HelpHero!

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

skontaktuj się z nami już dziś.

Kontakt z doradcą
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności. Zamknij
HelpHero sp z o.o. nie jest kancelarią prawną i nie świadczy usług prawnych w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych, ustawy z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze.
Firma świadczy usługi pośrednictwa i doradztwa ogólnego dla Klientów indywidualnych we współpracy z kancelariami prawnymi, prawnikami, radcami prawnymi, adwokatami i innymi osobami świadczącymi usługi prawne.
Handcrafted by lpcreation.pl