Data publikacji: 21.06.2022

Kancelarie frankowe – jak wybrać tę najlepszą?

Od wielu lat zmagasz się z kredytem frankowym, jednak już od pewnego czasu nosisz się z zamiarem złożenia pozwu przeciwko bankowi? Jednym z powodów, dla których się nad tym zastanawiasz, jest fakt, że obecnie coraz więcej frankowiczów wygrywa sprawy związane z kredytami walutowymi? Wybór odpowiedniej kancelarii frankowej może okazać się kluczowy!

Kancelarie frankowe – postaw na profesjonalne wsparcie!

Osoby, które planują złożenie pozwu przeciwko bankowi, powinny zacząć przede wszystkim od znalezienia odpowiedniej kancelarii frankowej. Jest to bardzo istotne, ponieważ to właśnie dzięki odpowiedniemu wsparciu prawnemu zwiększasz swoje szanse na wygranie sprawy z bankiem.

Osoby, które mają doświadczenie w prowadzeniu spraw frankowych, przede wszystkim odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i rozwieją ewentualne wątpliwości. Jako kredytobiorca z pewnością możesz czuć się nieco zagubiony. Nic w tym dziwnego, wiele osób nie ma pojęcia, od czego zacząć. Właśnie dlatego kancelarie frankowe oferują swoją pomoc kredytobiorcom.

Doświadczony prawnik dokładnie przeanalizuje Twoją umowę kredytową i określi, czy istnieją podstawy do złożenia pozwu. Następnie przygotuje plan działania i zajmie się wszystkimi formalnościami. Z pewnością wiec jest to bardzo istotne wsparcie – tym bardziej, że czas od złożenia pozwu do ogłoszenia wyroku jest bardzo stresujący.

Warto dodać, że dzięki kancelarii frankowej będziesz mógł liczyć na dodatkowe wsparcie. Świetnym przykładem może być zabezpieczenie roszczenia, dzięki któremu nie będziesz musiał spłacać rat do ogłoszenia wyroku. Prawnik z kancelarii frankowej doradzi Ci, czy złożenie wniosku o zabezpieczenie roszczenia jest uzasadnione.

Wybór kancelarii frankowej – na co zwrócić uwagę?

Wybór dobrej kancelarii frankowej nie jest łatwym zadaniem. Obecnie wiele firm oferuje pomoc frankowiczom, jednak nie warto wybierać pierwszej z nich. O wiele lepszym pomysłem będzie poświęcenie nieco więcej czasu, ponieważ kancelarie frankowe różnią się między sobą pod wieloma względami. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Przede wszystkim doświadczenie!

Jedną z pierwszych rzeczy, które musisz sprawdzić, jest doświadczenie posiadane przez daną kancelarię frankową. Nie jest to szczególnie trudne. Obecnie większość kancelarii publikuje (oczywiście z pominięciem danych osobowych klienta) informacje na temat uzyskanych wyroków. Informacji o wyrokach można szukać także na profilach w mediach społecznościowych. Wystarczy porównać kilka kancelarii, a zyskasz już pewien obraz tego, które z nich najlepiej radzą sobie ze sprawami związanymi z kredytami walutowymi.

Sprawne działanie

Kolejna ważna kwestia to sprawne działanie. Już podczas pierwszego spotkania z przedstawicielem kancelarii będziesz w stanie zauważyć, czy dana osoba (a zarazem cała kancelaria) działa szybko i sprawnie. Dotyczy to przede wszystkim kontaktu z klientem, czasu, jaki będzie potrzebny na analizę umowy czy proponowanych terminów, na przykład na złożenie pozwu. Oczywiście im szybciej, tym lepiej – musisz jednak pamiętać, że nadmierny pośpiech ze strony kancelarii również nie jest wskazany. Pozew musi być przygotowany dokładnie i musi być poprzedzony wnikliwą analizą. Z drugiej jednak strony – przedłużające się oczekiwanie na odpowiedź czy działanie kancelarii frankowej nie wróży dobrze. Warto więc mieć to na względzie.

Koszty obsługi prawnej

Bez wątpienia tym, co jest najbardziej interesujące ze strony kredytobiorcy, są koszty obsługi prawnej, oferowanej przez kancelarię frankową. Jeszcze przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy dowiedz się, jakie będą koszty. Oczywiście w pewnym stopniu będą one zależne od tego, jak będzie wyglądało postępowanie. Z pewnością jednak uczciwa kancelaria już na wstępie poinformuje Cię, na jakie koszty musisz się przygotować – również na wypadek, gdyby sprawy nie udało się wygrać.

Kancelarie frankowe – wybierz najlepszą!

Wybór kancelarii frankowej nie jest prostym zadaniem, jednak kluczowe jest tutaj doświadczenie oraz to, aby dana kancelaria – a raczej pracujące w niej osoby – budziły Twoje zaufanie. Warto posiłkować się tutaj profesjonalizmem w działaniu oraz odniesionymi przez daną kancelarię frankową sukcesami. Dzięki temu w istotny sposób zwiększasz swoje szanse na wygranie sprawy z bankiem.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

skontaktuj się z nami już dziś.

Kontakt z doradcą
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności. Zamknij
HelpHero sp z o.o. nie jest kancelarią prawną i nie świadczy usług prawnych w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych, ustawy z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze.
Firma świadczy usługi pośrednictwa i doradztwa ogólnego dla Klientów indywidualnych we współpracy z kancelariami prawnymi, prawnikami, radcami prawnymi, adwokatami i innymi osobami świadczącymi usługi prawne.
Handcrafted by lpcreation.pl