Data publikacji: 23.03.2022

Sankcja kredytu darmowego w Profi Credit, czyli jak walczyć z nieuczciwymi praktykami

Sankcja kredytu darmowego to swego rodzaju ochrona dla kredytobiorców. Dzięki tej instytucji można uzyskać pożyczkę bez żadnych opłat – zupełnie za darmo. Jeżeli kredytodawca łamie przepisy Ustawy, klient ma opcję skorzystania z sankcji kredytu darmowego. Profi Credit jest jednym z liderów na rynku, jednak mogą zdarzyć się niedopatrzenia czy inne problemy, na których cierpi tylko konsument. Sprawdź, kiedy można skorzystać z sankcji kredytu darmowego i jak to zrobić!

Co to sankcja kredytu darmowego? Podstawowe informacje

Sankcja kredytu darmowego jest instytucją prawną stworzoną z myślą o ochronie kredytobiorców. Kiedy kredytodawca stosuje nieuczciwe praktyki – należy natychmiast to zgłosić. Ustawa o kredycie konsumenckim dość szczegółowo opisuje warunki takiej usługi. Jeżeli firma, taka jak Profi Credit się do nich nie stosuje, kredytobiorca może skorzystać z sankcji. Oznacza to przede wszystkim pewną rekompensatę dla poszkodowanego.

Instytucja sankcji kredytu darmowego pozwala obniżyć koszty całego zobowiązania do zera. Pożyczka staje się wtedy w pełni darmowa. Można to wykorzystać przy dowolnej firmie lub banku – jeśli ten stosuje nieuczciwe praktyki i łamie przepisy. Kredytodawca jest w ten sposób pozbawiony jakichkolwiek zysków. To pewien rodzaj kary za nieprzestrzeganie prawa. Warto wiedzieć, że z sankcji kredytu darmowego można skorzystać nawet do roku po spłaceniu ostatniej raty zobowiązania finansowego. Oczywiście najlepiej zrobić to wcześniej.

Sankcja kredytu darmowego w Profi Credit – kiedy można z niej skorzystać?

Instytucja sankcji kredytu darmowego jest stosowana, kiedy kredytodawca łamie przepisy zawarte w Ustawie. Wystarczy tylko jedno przekroczenie prawa, by kredytobiorca mógł skorzystać z takiego udogodnienia. Warto wiedzieć, że naruszenia można podzielić na dwa podstawowe rodzaje – są to najczęściej występujące problemy z firmami pożyczkowymi, jak Profi Credit. Sankcja kredytu darmowego jest przyznawana tylko w przypadku kredytu konsumenckiego do kwoty 255 500 zł lub równowartości w innej walucie.

Należy zwrócić uwagę na podawane informacje. Są one bardzo istotne w przypadku umowy kredytowej. Naruszenia informacyjne zdarzają się niezwykle często. Mimo że Profi Credit to jeden z liderów na rynku – w przypadku niedopełnienia obowiązku podania wszystkich szczegółów na umowie, można skorzystać z sankcji kredytu darmowego. Wtedy niezależnie od tego, jakie przepisy zostały złamane, kredytobiorca zwykle nie musi opłacać oprocentowania czy też prowizji.

Kolejnym rodzajem naruszeń są te dotyczące ochrony konsumenta przed zbyt dużymi zobowiązaniami finansowymi. Wysokość opłat jest limitowana przez Ustawę. Kredytodawca może ją jednak przekroczyć, co oznacza złamanie prawa. Takie sytuacje także należy zgłaszać i pomaga tutaj sankcja kredytu darmowego. Najczęściej podwyższanie opłat jest rozwiązywane najszybciej – takie sytuacje są dość proste w zbadaniu. Sankcja kredytu darmowego ochroni od zbyt wysokich kosztów przez zupełne ich zniwelowanie. Wystarczy tylko spłacić pożyczoną gotówkę.

Podstawa prawna sankcji kredytu darmowego

Ta instytucja prawna istnieje w Polsce już od dłuższego czasu. Pierwsze wzmianki pojawiły się już 20 lipca 2001 roku. W art. 15 Ustawy o kredycie konsumenckim można znaleźć te podstawowe informacje. Sankcja została jednak opisana później bardzo szczegółowo. Obecnie znacznie więcej osób z niej korzysta oraz jest to po prostu wygodniejsze. Wszystkie informacje można znaleźć w art. 45 Ustawy z 12 maja 2011 roku o kredycie konsumenckim. Instytucja ma wspierać kredytobiorców – ofiary nieuczciwych praktyk firm pożyczkowych i banków.

Jak skorzystać z sankcji kredytu darmowego w Profi Credit?

Jeżeli zauważyć, że firma łamie przepisy zawarte w Ustawie – jesteś upoważniony do skorzystania z sankcji kredytu darmowego. Formalności i proces składania wniosku zawsze jest bardzo podobny. W pierwszej kolejności należy przygotować oświadczenie o woli skorzystania z sankcji kredytu darmowego. Taki dokument trzeba wysłać pocztą na adres firmy pożyczkowej – na przykład Profi Credit. Jest on zwykle podany na oficjalnej stronie internetowej. Należy jednak pamiętać, że skorzystać z sankcji kredytu darmowego można tylko do roku po spłaceniu ostatniej raty zobowiązania. Najlepiej zrobić to możliwie najwcześniej.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

skontaktuj się z nami już dziś.

Kontakt z doradcą
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności. Zamknij
HelpHero sp z o.o. nie jest kancelarią prawną i nie świadczy usług prawnych w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych, ustawy z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze.
Firma świadczy usługi pośrednictwa i doradztwa ogólnego dla Klientów indywidualnych we współpracy z kancelariami prawnymi, prawnikami, radcami prawnymi, adwokatami i innymi osobami świadczącymi usługi prawne.
Handcrafted by lpcreation.pl