Data publikacji: 03.07.2021

Ugody frankowe – co warto o nich wiedzieć?

Po wielu latach spłacania kredytu CHF i zamartwiania się o kurs franka, w końcu się doczekałeś – nadchodzi przełom w sprawie kredytów frankowych. Coraz więcej banków decyduje się na zaoferowanie kredytobiorcom ogody frankowej, które miałyby być alternatywą dla walki o odfrankowienie lub unieważnienie kredytu CHF w sądzie. Pytanie tylko, czy ugoda z bankiem rzeczywiście się opłaca? 

Ugody frankowe z bankiem – czy warto?

Zgodnie z propozycją Jacka Jastrzębskiego, przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, banki powinny zaoferować ugody frankowiczom, traktując kredyty tak, jakby od początku były kredytami złotowymi. Takie rozwiązanie skutkowałoby przewalutowaniem kredytu po kursie, który obowiązywał w dniu zaciągnięcia zobowiązania. Pozwoliłoby to na usunięcie ryzyka walutowego, które przez wiele lat dawało się we znaki frankowiczom. Po latach spłacania kredytu CHF masz tego doskonałą świadomość!

Niestety, kwestia ugód frankowych jest skomplikowana zarówno dla banków, jak i dla frankowiczów. Obie strony mają wiele wątpliwości – między innymi dotyczących tego, czy takie rozwiązanie za kilka lat nadal będzie opłacalne, czy może… okaże się, że podpisanie ugody frankowej z bankiem było błędem.

To, czy ugoda frankowa z bankiem się opłaca, zależy od wielu różnych czynników. Warunki ugody będą uzależnione między innymi od kondycji finansowej banku i od tego, czy dany bank będzie stać na taką operację, jak zaproponowanie ugód frankowiczom.

 • Z jednej strony ugoda z bankiem może być dobrym wyjściem, ponieważ pozwoli na szybkie zakończenie sprawy i rozwiązanie problemu z szalejącym kursem CHF.
 • Z drugiej strony – pod względem finansowym ugoda może dać o wiele mniejsze korzyści niż walka w sądzie o unieważnienie lub odfrankowienie kredytu.

Właśnie dlatego przed podjęciem decyzji warto sprawdzić, czy ugoda z bankiem się opłaca.

Na co zwrócić uwagę przy ugodzie z bankiem?

Zanim zdecydujesz się na podpisanie ugody frankowej z bankiem, dokładnie przeanalizuj zaproponowane przez bank warunki. Pamiętaj, że w interesie bank jest, aby dana ugoda była dla niego jak najbardziej korzystna pod względem finansowym – a Twoje interesy znajdują się dopiero na drugim miejscu.

Pod uwagę musisz wziąć szereg bardzo istotnych czynników!

 • okres kredytowania,
 • kwota kredytu frankowego,
 • kurs, według którego została wyliczona kwota kredytu,
 • pozostała do spłaty kwota kredytu,
 • kurs wymiany proponowany przez bank.

Nie bez znaczenia są również czynniki zewnętrzne. Czy kurs franka może jeszcze wzrosnąć? A może wręcz przeciwnie? Jaka będzie wartość złotego? Czy sądy nadal będą bardziej przychylne dla frankowiczów niż dla banków? Jak widzisz, kwestia opłacalności ugód frankowych jest bardzo skomplikowana!

Kalkulator ugód frankowych – wygodne narzędzie dla Ciebie!

Kalkulator ugody CHF to doskonałe narzędzie dla osób, które chcą sprawdzić, co się bardziej opłaca – ugoda z bankiem czy walka w sądzie. To, które rozwiązanie będzie bardziej korzystne, zależy od wielu czynników. Dzięki naszemu kalkulatorowi ugód w kilka minut sprawdzić, co się bardziej opłaca.

Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora ugód frankowych? 

 • masz pewność, że wybierasz najbardziej korzystne rozwiązanie,
 • nie ryzykujesz, że stracisz duże pieniądze,
 • podejmujesz najlepszą decyzję,
 • odzyskujesz poczucie finansowego bezpieczeństwa.

W razie wątpliwości skontaktuj się z naszymi doradcami. Od lat zajmujemy się pomocą frankowiczom i doradzamy osobom, jak raz na zawsze rozwiązać kwestię kredytu CHF i odzyskać poczucie finansowego bezpieczeństwa. Dołącz do grona zadowolonych klientów, którzy skorzystali z pomocy HelpHero.

Przed sprawdzeniem, czy ugoda frankowa jest dla Ciebie opłacalna, uwzględnimy najważniejsze czynniki:

 • obliczenie kosztów kredytu bez ugody i w przypadku podpisania ugody,
 • sprawdzimy dokładne koszty walki i w sądzie i koszty przy ugodzie CHF,
 • przeprowadzimy analizę opłacalności,
 • zrobimy analizę wygrywalności danego banku,
 • uwzględnimy Twoje możliwości finansowe.

HelpHero – profesjonalna pomoc przy ugodach frankowych

HelpHero to Ekspert Pośrednictwa Prawnego, które oferuje kompleksową pomoc w zakresie ugód frankowych oraz unieważnienia i odfrankowienia kredytu CHF – w zależności od tego, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najbardziej korzystne. To od Ciebie zależy, co wybierzesz – my zaproponujemy Ci pomoc, przeanalizujemy Twoją sytuację i zagwarantujemy Ci kompleksowe doradztwo na każdym etapie. Nie czekaj – skontaktuj się z nami jak najszybciej, abyśmy mogli zacząć działać!

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

skontaktuj się z nami już dziś.

Kontakt z doradcą
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności. Zamknij
HelpHero sp z o.o. nie jest kancelarią prawną i nie świadczy usług prawnych w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych, ustawy z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze.
Firma świadczy usługi pośrednictwa i doradztwa ogólnego dla Klientów indywidualnych we współpracy z kancelariami prawnymi, prawnikami, radcami prawnymi, adwokatami i innymi osobami świadczącymi usługi prawne.
Handcrafted by lpcreation.pl