Data publikacji: 31.07.2023

Jak otrzymać zwrot prowizji w banku Millennium?

Udało Ci się przed terminem spłacić kredyt, który jakiś czas temu wziąłeś w banku Millennium? Jeśli tak, to z pewnością jesteś bardzo zadowolony – tym bardziej, że nie będziesz musiał już każdego miesiąca spłacać kolejnej raty. To jednak nie koniec korzyści! Martwisz się o to, że całkowity koszt kredytu był bardzo wysoki w porównaniu do kwoty, którą pożyczyłeś? Mamy dla Ciebie jeszcze jedną dobrą wiadomość – możesz ubiegać się o zwrot prowizji w banku Millennium. Sprawdź, jak to zrobić, jakie warunki musisz spełnić i kiedy warto zdecydować się na skorzystanie z profesjonalnej pomocy.

Spłaciłeś kredyt przed terminem?

Zacznijmy od tego, że spłacenie kredytu przed ustalonym w umowie kredytowej terminem to ogromny sukces. Szczególnie, jeśli kredyt ten opiewał na wysoką kwotę. Niemniej jednak warto dążyć do wcześniejszej spłaty kredytu, z uwagi na możliwość otrzymania zwrotu prowizji bankowej. W niektórych przypadkach bank może pobierać prowizję, której wysokość sięgać będzie do 20% kwoty kredytu – jest to więc dobry powód, aby postarać się jak najszybciej uzyskać zwrot prowizji z banku Millennium czy każdego innego banku, w którym zdecydowaliśmy się na kredyt lub pożyczkę.

Aby móc ubiegać się o zwrot prowizji bankowej, należy spełnić następujące warunki:

  • umowa kredytowa powinna zostać zawarta po 18 grudnia 2011 roku.
  • kredyt musi zostać udzielony na osobę prywatną, a nie na działalność gospodarczą,
  • wartość kredytu nie może być wyższa niż 255 500 zł.

Jeśli brałeś kredyt w innej walucie, na przykład CHF, musisz koniecznie sprawdź, czy po przeliczeniu na PLN jego wartość nie przekroczy kwoty 255 500 zł. Dzięki temu będziesz miał pewność, że spełniasz wszystkie niezbędne warunki i możesz ubiegać się o zwrot prowizji w banku Millennium – i nie tylko, bo zasady te są uniwersalne i dotyczą każdego banku.

Skontaktuj się żeby otrzymać bezpłatną analizę Twojej umowy kredytowej!

Bank Millennium zwrot prowizji – jak go otrzymać?

W przypadku kredytów, które udzielone zostały po 1 grudnia 2019 roku, kredytobiorcy mogą liczyć na automatyczny zwrot prowizji na konto. Jeśli kredyt zostanie spłacony przed terminem, nie trzeba składać żadnych wniosków. To bardzo dobra wiadomość dla osób, którym udało się spłacić ostatnią ratę kredytu przed terminem, wyznaczonym w harmonogramie spłat. Warto również pamiętać o możliwości otrzymania zwrotu prowizji z banku Millennium już przy podpisywaniu umowy kredytowej.

A co z kredytami, które udzielona zostały przed grudniem 2019 roku? Czy kredytobiorcy również mogą liczyć na automatyczny zwrot prowizji? Niestety nie. Zwrot prowizji w przypadku kredytów, które udzielone zostały przez 1 grudnia 2019 roku, wymaga złożenia przez klienta specjalnego wniosku. Bank ma 30 dni na jego rozpatrzenie. Co bardzo ważne, bank Millennium zastrzega, że z uwagi na bardzo krótki okres 30 dni, bank nie zwraca odsetek za ten okres.

Ile wynosi zwrot prowizji w banku Millennium?

To, na jaki zwrot może liczyć klient, zależy od tego, jak szybko udało się spłacić kredyt. Jeśli na przykład kredyt został wzięty na 10 lat, a został spłacony po ośmiu, to można liczyć na zwrot prowizji za okres dwóch lat, czyli 24 miesięcy. Oznacza to, że zwrot wyniesie około 30% prowizji, która została pobrana przez bank Millennium. Innymi słowy wysokość zwrotu jest proporcjonalna do okresu, jaki pozostał do końca trwania umowy kredytowej. Informację tę można szybko sprawdzić w umowie lub w przygotowanym przez bank harmonogramie spłat.

Oczywiście im szybciej zostanie spłacony kredyt, tym większy będzie zwrot prowizji. I odwrotnie – jeśli, zgodnie z harmonogramem spłat – do końca zostaną dwa czy trzy miesiąca, z pewnością nie należy liczyć na dużą kwotę w ramach zwrotu prowizji w banku Millennium. A zatem im szybciej zostanie spłacony kredyt, tym wyższy będzie zwrot prowizji, a całkowity koszt kredytu będzie niższy niż wynikało z początkowych wyliczeń.

Dla wielu osób najważniejszy jest jednak fakt, że nie trzeba będzie już każdego miesiąca spłacać kolejnej raty kredytu. A ta, jak wiadomo, potrafi być dużym obciążeniem dla domowego budżetu – szczególnie jeśli kredyt opiewał na wysoką kwotę. Można więc stwierdzić, że wcześniejsza spłata kredytu to sposób na zapewnienie sobie lepszej płynności, a przede wszystkiem – większego poczucia finansowego bezpieczeństwa.

Skontaktuj się żeby otrzymać bezpłatną analizę Twojej umowy kredytowej!

HelpHero – pomoc w ubieganiu się o zwrot prowizji

Niestety, ubieganie się o zwrot prowizji nie zawsze jest tak proste, a banki – pomimo wyroku TSUE – nadal niechętnie zwracają klientom prowizję za wcześniejszą spłatę kredytu. Co w sytuacji, jeśli bank nie chce zwrócić prowizji? Warto skorzystać z pomocy HelpHero. To Ekspert Pośrednictwa Prawnego, który specjalizuje się we wspieraniu klientów w walce o zwrot prowizji bankowej w banku Millennium i nie tylko. Dzięki odpowiedniej specjalizacji i wieloletniemu doświadczeniu poradzimy sobie nawet z najbardziej skomplikowaną sytuację. Pamiętaj, że zgodnie z wyrokiem TSUE zwrot prowizji za kredyt spłacony przed terminem po prostu Ci się należy, a bank zobowiązany jest do wypłacenia Ci odpowiedniej kwoty.

Wystarczy, że wyślesz wniosek na stronie helphero.pl, a odpowiedni ekspert skontaktuje się z Tobą i bezpłatnie przeanalizuje Twój przypadku. Dzięki temu zyskasz pewność, że otrzymasz zwrot prowizji w takiej wysokości, jaka Ci się należy, i nie będzie musiał zbyt długo czekać na swoje pieniądze. Jedno jest pewne: dzięki HelpHero zwrot prowizji z banku Millennium uzyskasz tak szybko, jak będzie to możliwe, i to bez zamartwiania się o niezbędne formalności czy terminy. Zdecydowanie warto.

 

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

skontaktuj się z nami już dziś.

Kontakt z doradcą
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności. Zamknij
HelpHero sp z o.o. nie jest kancelarią prawną i nie świadczy usług prawnych w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych, ustawy z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze.
Firma świadczy usługi pośrednictwa i doradztwa ogólnego dla Klientów indywidualnych we współpracy z kancelariami prawnymi, prawnikami, radcami prawnymi, adwokatami i innymi osobami świadczącymi usługi prawne.
Handcrafted by lpcreation.pl