Data publikacji: 28.01.2022

Jak uzyskać zwrot prowizji z Wonga?

Jeżeli wziąłeś pożyczkę z Wonga i spłaciłeś ją przed terminem, możesz ubiegać się o zwrot prowizji. To bezpośrednie obniżenie kosztów kredytu. Należy jedynie spełniać kilka warunków i wykonać proste kroki. Sprawdź, jak uzyskać zwrot prowizji z Wonga!

Jakie zalety ma przedterminowa spłata kredytu?

Bardzo dużo osób spłaca pożyczkę lub kredyt przed terminem. Warto wiedzieć, że ma to wiele zalet. Najważniejszy plus to komfort psychiczny. Wywiązanie się z umowy szybciej oznacza brak dodatkowego obciążenia finansowego. Pomoże to nie tylko, jeśli chodzi o budżet domowy, ale także wygodę. Comiesięczne raty są po prostu uciążliwe – również pod względem psychicznym. Szybsza spłata kredytu, jeżeli to tylko możliwe pozwoli, szybciej się odciążyć.

Takie rozwiązanie ma jednak znacznie więcej zalet. Przede wszystkim szybka spłata kredytu przed terminem, umożliwia obniżenie jego kosztów. Dzieje się tak przez zwracanie prowizji. Każda firma pożyczkowa czy też bank pobiera pewne opłaty – można je jednak częściowo odzyskać.

Dość łatwo zrozumieć to na przykładzie. Bank pobiera prowizję przy każdej kolejnej racie. Jeżeli spłacisz wszystkie przed terminem – proporcjonalnie do tego zostanie odliczony zwrot. Wystarczy tylko wykonać kilka prostych kroków oraz spełniać warunki. Zwrot prowizji nie jest skomplikowany, a gwarantuje oszczędności.

Skontaktuj się żeby otrzymać bezpłatną analizę Twojej umowy kredytowej!

Jakie warunki trzeba spełniać, aby móc otrzymać zwrot prowizji?

Zwrot prowizji nie przysługuje każdemu. Należy znać kilka podstawowych warunków. Oczywiście pierwszym z nich jest konieczność spłaty kredytu lub pożyczki przed określonym w umowie terminem. Czas zaciągnięcia ma także duże znaczenie. Musi on być przed 18 grudnia 2011 roku – wcześniejsze umowy nie kwalifikują się do zwrotów prowizji.

Taki sposób obniżenia kosztów pożyczki może być wykorzystywany tylko przez osoby prywatne. Spółki, firmy czy działalności nie otrzymają zwrotu prowizji. Sama kwota kredytu musi także być odpowiednia – niższa niż 255 500 zł. Warto wiedzieć, że waluta nie ma tu znaczenia. Kwota zostanie przeliczona według kursu na złotówki.

Osoba prywatna, która zawarła umowę przed 18 grudnia 2011 roku i spłaciła całość przed terminem, może ubiegać się o zwrot – z dużym prawdopodobieństwem go otrzyma. Należy jednak pamiętać, że wszystkie warunki muszą być spełnione. Brak jednego powoduje, że wniosek o zwrot zostanie odrzucony.

Jak otrzymać zwrot prowizji w Wonga?

Uzyskiwanie zwrotu prowizji może różnić się między firmami pożyczkowymi i bankami. W Wonga jest to jednak stosunkowo proste – sprowadza się tylko do przygotowania odpowiedniego wniosku. Jego szablon można bez problemu znaleźć w internecie. Oczywiście samodzielnie napisany dokument także się sprawdzi.

We wniosku należy zawrzeć kilka informacji:

  • Twoje dane osobowe (kredytobiorcy), takie jak imię, nazwisko, adres

  • Numer umowy pożyczkowej – można znaleźć go w dokumentach dotyczących kredytu

  • Wiadomość o żądaniu zwrotu prowizji i informację o tym, jak długo przed terminem została spłacona pożyczka

  • Podstawę prawną – art. 49 ustawy o kredycie konsumenckim oraz wyrok TSUE z oznaczeniem C-383/18

  • Numer konta bankowego, gdzie zwrot ma zostać wysłany

Przygotowanie takiego dokumentu nie jest zbyt trudne. Później należy wysłać go na adres Wonga – jest podany na stronie internetowej firmy. Najlepiej zrobić to standardowym listem z potwierdzeniem odbioru.

HelpHero – zyskaj pomoc w uzyskaniu zwrotu prowizji 

Jeżeli masz pewne problemy z samodzielnym ubieganiem się o zwrot prowizji, można skorzystać z usług Eksperta Pośrednictwa Prawnego HelpHero. Pomoc uzyskasz, gdy jeszcze nie przygotowałeś wniosku, a nawet jeśli został on odrzucony, lub otrzymana kwota jest zbyt niska. Dodatkowe wsparcie HelpHero gwarantuje oczekiwany efekt – można być pewnym uzyskania należnego zwrotu prowizji. Sprawdź, jak szybko załatwimy wszystkie formalności za Ciebie i obniż koszty kredytu lub pożyczki.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

skontaktuj się z nami już dziś.

Kontakt z doradcą
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności. Zamknij
HelpHero sp z o.o. nie jest kancelarią prawną i nie świadczy usług prawnych w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych, ustawy z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze.
Firma świadczy usługi pośrednictwa i doradztwa ogólnego dla Klientów indywidualnych we współpracy z kancelariami prawnymi, prawnikami, radcami prawnymi, adwokatami i innymi osobami świadczącymi usługi prawne.
Handcrafted by lpcreation.pl