Data publikacji: 14.12.2020

Jak otrzymać zwrot prowizji w Crédit Agricole?

Udało Ci się spłacić kredyt przed terminem, który jakiś czas temu wziąłeś w banku Crédit Agricole? Gratulacje! Być może już wiesz, że możesz ubiegać się o zwrot prowizji. Sprawdź, jak otrzymać zwrot prowizji w Crédit Agricole i jakich formalności musisz dopilnować. Możesz również skorzystać z pomocy HelpHero – Eksperta Pośrednictwa Prawnego, który specjalizuje się w odzyskiwaniu zwrotów prowizji, m.in. w Crédit Agricole.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać zwrot prowizji?

Zastanawiasz się, czy należy Ci się zwrot prowizji z Crédit Agricole? Zgodnie z obowiązującymi przepisami musisz spełnić kilka warunków. Przed rozpoczęciem całej procedury upewnij się, czy rzeczywiście je spełniasz. Przede wszystkim kwota kredytu nie może przekraczać 255 500 złotych. Jeśli brałeś kredyt w innej walucie, to po przeliczeniu na PLN jego równowartość również nie może przekraczać tej kwoty. Zwrotu prowizji nie uzyskasz w przypadku umów o kredyt hipoteczny oraz umów kredytowych i pożyczek zabezpieczonych hipotecznie.

Oprócz tego kredyt musi zostać udzielony na osobę prywatną. Zwrotu prowizji nie otrzymasz, jeżeli kredyt został wzięty na firmę. I ostatnia kwestia, również istotna – umowa kredytowa powinna zostać zawarta po 18 grudnia 2011 roku. W przypadku kredytów, które zostały wzięte wcześnie, nie obowiązujące obecnie przepisy, dotyczące zwrotów prowizji bankowych.

Pamiętaj, że masz prawo spłacisz kredyt w całości w dowolnym momencie. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś przelał bankowi całą kwotę – nawet jeśli do końca terminu spłaty, ustalonego podczas podpisywania umowy kredytowej z bankiem, zostało kilka czy kilkanaście miesięcy. Warto skorzystać z tego prawa, ponieważ może uzyskać zwrot prowizji w Crédit Agricole czy innym banku, co pozwoli na ostateczne obniżenie całkowitego kosztu kredytu, a tym samym na spore oszczędności.

Skontaktuj się żeby otrzymać bezpłatną analizę Twojej umowy kredytowej!

Jak otrzymać zwrot prowizji w Crédit Agricole?

Na stronie internetowej Crédit Agricole znajdują się szczegółowe informacje na temat tego, czy kiedy i komu należy się zwrot prowizji w przypadku kredytów, które zostały spłacone w całości przed terminem wynikającym z umowy. Otóż w przypadku osób, które spłaciły kredyt przed terminem, może zostać zwrócona prowizja. Dotyczy to kredytów konsumenckich, takich jak pożyczka gotówkowa, pożyczka konsolidacyjna czy kredyt na zakup towarów lub usług.

Sposób rozliczenia zwrotu prowizji w Crédit Agricole zależy od tego, kiedy został spłacony kredyt:

  • dla kredytów spłaconych po 19 kwietnia 2020 r. – zwrot prowizji przekazywany jest w sposób automatyczny, do 14 dni od dnia, w którym spłacony został kredyt. Kwota przekazywana jest na rachunek podany w umowie kredytu lub – jeśli w umowie nie było numeru rachunku – zwrot zwrot wysyłany jest przekazem pocztowym,
  • dla kredytów spłaconych przed 20 kwietnia 2020 r. – prowizja zwracana jest na podstawie reklamacji. Można ją złożyć listem na adres:

Crédit Agricole Bank Polska S.A.

Biuro Rzecznika w Departamencie Rozwoju Jakości Obsługi Klienta

ul. Legnicka 48 bud. C-D

54-202 Wrocław,

  • Inny sposób złożenia reklamacji to przekazanie dokumentu pracownikowi w placówce bankowej lub wysłanie wreklamacjiprzez formularz reklamacji.

Wszelkie dodatkowe informacje, dotyczące zwrotu prowizji w Crédit Agricole, uzyskać można pod numerem telefonu 19 019.

Jak obliczana jest wysokość prowizji do zwrotu?

To, ile wynosić będzie zwrot prowizji w Crédit Agricole, zależy głównie od tego, jak szybko spłacisz kredyt. Kwota zwrotu będzie proporcjonalna do okresu, jaki pozostał do końca planowanego okresu spłaty. Innymi słowy – im szybciej spłacisz kredyt, tym większy zwrot prowizji uzyskasz. Z tego powodu warto postarać się o jak najszybsze zgromadzenie środków. Pozwoli to na obniżenie ostatecznego, całkowitego kosztu kredytu – a warto wiedzieć, że wysokość prowizji może sięgać nawet 20%. To także dobry sposób na to, aby pozbyć się zobowiązania finansowego, które wiąże się z koniecznością comiesięcznego opłacania rat. Nie ma więc wątpliwości, że wcześniejsza spłata kredytu i możliwość uzyskania zwrotu prowizji bankowej w Crédit Agricole jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Crédit Agricole – problemy ze zwrotem prowizji?

Nie jest tajemnicą, że banki niechętnie dokonują zwrotu prowizji. Nic w tym dziwnego – prowizja w przypadku kredytu to źródło przychodów banku, więc niechętnie z niego rezygnują. Czy jednak obawy, jakoby bank miał nie zechcieć zwrócić prowizji, które ma wiele osób, są uzasadnione? Banki mają różne sposoby na unikanie zwrotu prowizji lub na opóźnianie wypłaty pieniądzy. Należy do nich na przykład przedłużanie terminu rozpatrywania wniosków o reklamację, wpływających od osób, które spłaciły kredyt wcześniej.

Skontaktuj się żeby otrzymać bezpłatną analizę Twojej umowy kredytowej!

Przez lata banki unikały zwrotu prowizji, jak tylko mogły. Obecnie jednak przepisy dość jasno regulują tę kwestię i nie pozostawiają bankom zbyt dużego pola manewru. Niemniej jednak wielu klientów obawia się komplikacji podczas ubiegania się o zwrot prowizji w Crédit Agricole czy innym banku. Ty również masz pewne obawy? Jeśli tak, to najlepszą propozycją będzie dla Ciebie skorzystanie z pomocy firmy, która ma duże doświadczenie w ubieganiu się o zwrot prowizji bankowej.

HelpHero – szybki zwrot prowizji w Crédit Agricole

HelpHero to Ekspert Pośrednictwa Prawnego, który ma wieloletnie doświadczeniu we wspieraniu klientów w kwestiach prawnych. Eksperci HelpHero specjalizują się między innymi w zwrotach prowizji. Dzięki temu są w stanie udzielić klientom kompleksowego wsparcia i zadbać o to, aby uzyskali oni zwrot prowizji bankowej w Crédit Agricole czy innych bankach jak najszybciej, i to bez zbędnych formalności.

Jak skorzystać z pomocy HelpHero przy ubieganiu się o zwrot prowizji w Crédit Agricole? Wyślij wniosek o zwrot prowizji na helphero.pl i uzyskaj profesjonalną pomoc, dzięki której już niebawem odzyskasz swoją prowizję!

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

skontaktuj się z nami już dziś.

Kontakt z doradcą
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności. Zamknij
HelpHero sp z o.o. nie jest kancelarią prawną i nie świadczy usług prawnych w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych, ustawy z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze.
Firma świadczy usługi pośrednictwa i doradztwa ogólnego dla Klientów indywidualnych we współpracy z kancelariami prawnymi, prawnikami, radcami prawnymi, adwokatami i innymi osobami świadczącymi usługi prawne.
Handcrafted by lpcreation.pl