Data publikacji: 29.07.2022

Jak uzyskać zwrot prowizji w Zaplo i dlaczego spłata pożyczki przed terminem się opłaca? Sprawdź sam i oszczędzaj!

Zwrot prowizji jest dostępny dla każdego pożyczkobiorcy, niezależnie od firmy pożyczkowej czy też banku, z którego korzysta. Spłata należności przed określonym terminem ma wiele zalet. Jest to jednak przede wszystkim spora oszczędność. Gdy opłacisz pożyczkę przed czasem, pożyczkodawca, taki jak Zaplo, zwraca część prowizji. Im szybciej należności zostaną spłacone, tym więcej gotówki możesz otrzymać. Sprawdź, jak skutecznie ubiegać się o zwrot prowizji w Zaplo!

Spłata pożyczki lub kredytu przed terminem – to naprawdę się opłaca!

Spłacanie pożyczki czy kredytu przed terminem określonym w umowie jest mimo wszystko dość popularnym rozwiązaniem. Gdy tylko fundusze pozwalają, warto rozważyć taką możliwość. Po szybszym opłaceniu nie trzeba martwić się o comiesięczne, dość uciążliwe raty. Więcej budżetu pozostaje w kieszeni. Taki komfort jest naprawdę wart wcześniejszego spłacenia należności. Zaplo oferuje pożyczki do 10000 zł, więc nie są one duże – tutaj przedwczesne opłacenie wszystkiego bardzo mocno zmniejszy koszty pożyczki.

Dzieje się tak, ponieważ każdy pożyczkobiorca może skorzystać ze zwrotu prowizji. Wcześniejsza spłata należności powoduje, że pożyczkodawca musi oddać część opłat, które zostały przekazane za cały okres pożyczki. Ta prowizja byłaby standardowo pobrana przez bank lub firmę – jeżeli jednak wszystko spłacisz wcześniej, odzyskujesz gotówkę. Zwrot prowizji jest tym wyższy, im szybciej zostanie opłacona ostatnia rata.

Kto może ubiegać się o zwrot prowizji w Zaplo? Warunki, które trzeba spełnić

Tak naprawdę każdy pożyczkobiorca ma możliwość skorzystania ze zwrotu prowizji. Najistotniejszy warunek to spłacenie należności przed ostatecznym terminem określonym w umowie. Warto zauważyć, że kwalifikują się zarówno małe pożyczki, jak i większe kredyty w bankach. Zaplo oferuje maksymalnie 10000 zł. Dodatkowo umowy są podpisywane na krótki okres. Każda pożyczka z tej firmy będzie więc kwalifikować się do uzyskania zwrotu prowizji.

Mimo wszystko istnieje kilka warunków, które są określone w ustawie o kredycie konsumenckim:

  • Pożyczkobiorcą musi być osoba fizyczna, a nie firma czy spółka lub działalność
  • Kwota pożyczki musi być niższa, niż 255 500 zł lub równowartość w innej walucie
  • Umowa pożyczkowa musi być zawarta po 18 grudnia 2011 roku

Tylko te warunki są konieczne, by uzyskać zwrot prowizji. Jeśli je spełniasz, trzeba przygotować odpowiedni dokument i wysłać go do firmy pożyczkowej – w tym przypadku Zaplo.

Jak napisać wniosek o zwrot prowizji do Zaplo? Wszystko, co musisz wiedzieć

Wbrew pozorom jest to naprawdę proste. Trzeba tylko zawrzeć kilka podstawowych informacji. Gotowe szablony wniosków są dostępne zupełnie za darmo w internecie. Mimo wszystko można przygotować taki dokument samodzielnie. Należy tylko pamiętać o kilku elementach:

  • Dane osobowe i adres pożyczkobiorcy
  • Żądanie zwrotu prowizji
  • Data spłaty ostatniej raty
  • Numer umowy pożyczkowej – można znaleźć w dokumentach od Zaplo
  • Podstawa prawna – art. 49 ustawy o kredycie konsumenckim oraz wyrok TSUE C-383/18
  • Numer konta odbiorcy

Jeśli wszystkie elementy się zgadzają, wystarczy wysłać wniosek listem. Na odpowiedź trzeba poczekać około 30 dni. Pożyczkodawca ma obowiązek poinformować od decyzji, więc zawsze otrzymasz wiadomość zwrotną.

HelpHero, czyli profesjonalna pomoc w ubieganiu się o zwrot prowizji w Zaplo lub dowolnej innej firmie pożyczkowej

HelpHero jest bardzo popularnym i doświadczonym Ekspertem Pośrednictwa Prawnego. To kompleksowa pomoc między innymi w ubieganiu się o zwrot prowizji w dowolnej firmie pożyczkowej czy też banku. HelpHero nie tylko przeprowadzi przez wszystkie kroki, przygotuje odpowiedni wniosek, ale i zagwarantuje wręcz pozytywną decyzję. Można być pewnym uzyskania dużego zwrotu prowizji. HelpHero pomaga także w wielu innych przypadkach, kiedy potrzebny jest profesjonalny prawnik.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

skontaktuj się z nami już dziś.

Kontakt z doradcą
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności. Zamknij
HelpHero sp z o.o. nie jest kancelarią prawną i nie świadczy usług prawnych w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych, ustawy z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze.
Firma świadczy usługi pośrednictwa i doradztwa ogólnego dla Klientów indywidualnych we współpracy z kancelariami prawnymi, prawnikami, radcami prawnymi, adwokatami i innymi osobami świadczącymi usługi prawne.
Handcrafted by lpcreation.pl