Data publikacji: 22.07.2022

Jak skorzystać ze zwrotu prowizji w Nest Banku? Prosty sposób na obniżenie kosztów kredytu!

Możliwość uzyskania zwrotu prowizji przez każdego kredytobiorcę umożliwia obniżenie kosztów pożyczki. Dotyczy to zarówno pojedynczych, małych firm oraz dużych serwisów, jak Nest Bank. Aby ubiegać się o zwrot prowizji, trzeba spłacić należności przed określonym terminem, spełnić kilka podstawowych warunków oraz wysłać odpowiedni wniosek. Wszystko jest naprawdę proste. Sprawdź, jak uzyskać zwrot prowizji i oszczędzać!

Dlaczego warto spłacać kredyt przed terminem? Zwrot prowizji w Nest Banku

Przedwczesna spłata ma naprawdę dużo zalet. Opłacenie wszystkich należności w Nest Banku przed upływem terminu z umowy kredytowej to przede wszystkim wygoda. Jeżeli tylko masz taką możliwość, zdecydowanie warto rozważyć spłatę wszystkich rat. Dzięki temu budżetu domowego będzie co miesiąc więcej. Dodatkowo nie masz wtedy na głowie należności – są one uciążliwe psychicznie. Wcześniejsze opłacenie wszystkiego oznacza komfort budżetowy i psychiczny.

Nie są to mimo wszystko jedyne zalety. Spłata kredytu przed terminem umożliwia również skorzystanie ze zwrotu prowizji. Można więc otrzymać część kwoty, jaką płacisz przez cały okres kredytowania. Wcześniejsze opłacenie należności oznacza, że prowizja nie mogła być pobrana w pełni. Im szybciej uda się spłacić kredyt, tym wyższą kwotę można otrzymać. To jedna z najprostszych metod, jeśli chodzi o obniżanie kosztów pożyczki. Każdy bank i firma w Polsce pozwala korzystać ze zwrotu prowizji.

Jakie warunki trzeba spełniać, by móc ubiegać się o zwrot prowizji w Nest Banku?

Wbrew pozorom, nie jest to trudne. Ze zwrotu prowizji mogą korzystać wyłącznie osoby fizyczne. Nie jest to dostępne dla firm, działalności czy też spółek. Najważniejszy warunek to spłata ostatniej raty przed terminem, który zawarto w umowie kredytowej. Już wtedy masz bardzo duże szanse na pozytywną decyzję podczas ubiegania się o zwrot prowizji.

Jakie warunki jeszcze trzeba spełniać?

  • Umowa kredytowa musi być zawarta przed 18 grudnia 2011 roku – większość pożyczek i kredytów będzie więc się kwalifikować
  • Kwota kredytu musi być mniejsza niż 255 500 zł lub równowartość w innej walucie

To wystarczy, by uzyskać zwrot prowizji. Cały proces ubiegania się jest naprawdę prosty – wymaga wyłącznie wysłania odpowiedniego wniosku. Powyższe warunki spełnia większość kredytów, trzeba pamiętać tylko o przedterminowej spłacie.

Uzyskaj zwrot prowizji w Nest Banku – instrukcja krok po kroku

Najważniejsze jest spełnienie powyższych warunków. Oprócz tego będzie konieczne napisanie wniosku z żądaniem o zwrot prowizji. Jego przygotowanie jest wbrew pozorom naprawdę proste. Można nawet znaleźć specjalnie przygotowane szablony w internecie. Mimo wszystko, co powinno być zawarte we wniosku?

  • Dane osobowe kredytobiorcy
  • Numer umowy kredytowej
  • Żądanie zwrotu prowizji
  • Data spłaty ostatniej raty
  • Podstawa prawna, czyli art. 49 ustawy o kredycie konsumenckim oraz wyrok TSUE C-383/18
  • Numer konta

Samodzielne przygotowanie nie zajmie więcej niż kilkanaście minut. Odpowiednio napisany wniosek trzeba wysłać pocztą do Nest Banku. Adres można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej. Warto zauważyć, że kredytodawca zawsze musi odpowiedzieć. Można oczekiwać ostatecznej decyzji do około 30 dni.

Kompleksowa pomoc w ubieganiu się o zwrot prowizji – skorzystaj z usług HelpHero!

HelpHero to naprawdę doświadczony Ekspert Pośrednictwa Prawnego. Świetne wyniki oraz polecenia są tutaj największymi plusami. Trzeba przyznać, że z HelpHero ubieganie się o zwrot prowizji w Nest Banku będzie znacznie prostsze. Prawnicy przygotują wniosek samodzielnie – dodatkowo można być pewnym, że kwota będzie precyzyjnie wyliczona oraz najwyższa. HelpHero to kompleksowa pomoc wszędzie, gdzie potrzebne są usługi profesjonalnych adwokatów. Prawne kwestie nie muszą być trudne. Z HelpHero wszystko staje się łatwiejsze i można być pewnym pozytywnych efektów.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

skontaktuj się z nami już dziś.

Kontakt z doradcą
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności. Zamknij
HelpHero sp z o.o. nie jest kancelarią prawną i nie świadczy usług prawnych w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych, ustawy z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze.
Firma świadczy usługi pośrednictwa i doradztwa ogólnego dla Klientów indywidualnych we współpracy z kancelariami prawnymi, prawnikami, radcami prawnymi, adwokatami i innymi osobami świadczącymi usługi prawne.
Handcrafted by lpcreation.pl