Data publikacji: 28.01.2022

Spłaciłeś kredyt w TF Banku przed terminem? Zobacz, jak otrzymać zwrot prowizji!

Spłata kredytu przed terminem zawartym w umowie to przede wszystkim komfort psychiczny oraz brak dodatkowego obciążenia finansowego – comiesięcznych rat. Dzięki temu możesz także ubiegać się o zwrot prowizji. To bezpośrednie obniżenie całkowitego kosztu kredytu. Sprawdź, jak otrzymać zwrot oraz co trzeba spełniać, by móc go uzyskać!

Największe zalety kredytu spłaconego przed terminem

Szybsze wywiązanie się z kredytu ma wiele zalet. Przede wszystkim to podbudowanie budżetu domowego. Comiesięczne raty mogą być naprawdę uciążliwe – także psychicznie. Pewien komfort finansowy, jaki zyskasz po spłaceniu pożyczki, ma ogromne znaczenie. Każdego miesiąca pozostaną dodatkowe środki, które można oszczędzić czy też przeznaczyć na wydatki. Zobowiązania finansowe są minusem. Gdy jest ich mniej, łatwiej dysponować budżetem i odczujesz swego rodzaju bezpieczeństwo.

Kolejną istotną kwestią jest możliwość uzyskania zwrotu prowizji. Banki oraz firmy pożyczkowe są prawnie zobowiązane, by wypłacić te środki, gdy kredytobiorca spłaci należności przed określonym w umowie terminem. Wysokość zwrotu zależy od tego, jak szybko pożyczka została spłacona. Na przykład 4-letni kredyt można opłacić w 2 lata. Otrzymasz wtedy nawet 50% prowizji, którą pobiera bank lub firma. Dzięki temu całkowity koszt kredytu jest po prostu niższy.

Skontaktuj się żeby otrzymać bezpłatną analizę Twojej umowy kredytowej!

Kto może skorzystać z możliwości zwrotu prowizji i jakie warunki trzeba spełniać?

Możliwość ubiegania się o zwrot prowizji jest dostępna tylko dla osób prywatnych. Spółki czy działalności niestety nie są brane pod uwagę. W TF Banku, jak i w innych firmach pożyczkowych jest wymagane spełnienie pewnych warunków. Zwrot prowizji można otrzymać tylko, gdy spełniasz je wszystkie. Brak jednego powoduje zawsze odrzucenie wniosku.

Zwrot prowizji można uzyskać, kiedy kredytobiorca spłaci należności przed określonym w umowie terminem. Jest to podstawowy warunek. Oprócz tego należy zwrócić uwagę na wysokość pożyczki. Do zwrotu prowizji kwalifikują się tylko kredyty, które nie przekraczają 255 500 zł. Dotyczy to także innych walut – kwota zawsze zostanie przeliczona na złotówki, o czym należy pamiętać. Kolejnym warunkiem jest termin zawarcia umowy. Wniosek można wysłać, kiedy kredyt został zaciągnięty po 18 grudnia 2011 roku.

Jak otrzymać zwrot prowizji w TF Banku?

Zwrot prowizji jest najprostszym sposobem na obniżenie kosztów kredytu, dlatego właśnie tak wiele osób korzysta z tego rozwiązania. Nie jest to tak skomplikowane. Zwykle sprowadza się do przygotowania odpowiedniego wniosku i wysłania go do firmy pożyczkowej – w tym przypadku TF Banku. Jeżeli spełniasz wszystkie warunki oraz spłaciłeś kredyt przed terminem, możesz z dużym prawdopodobieństwem oczekiwać odpowiedzi do 30 dni od wysłania.

We wniosku należy zawrzeć kilka podstawowych informacji. Konieczne będzie wpisanie danych osobowych osoby, która zaciągała kredyt (imię, nazwisko, adres). Kolejna kwestia to numer umowy pożyczki – można go znaleźć w odpowiednim dokumencie lub kontaktując się z konsultantem TF Banku. Oprócz tego należy wpisać żądanie zwrotu prowizji oraz datę spłaty ostatniej raty. Dodatkowo istotne są prawne podstawy, czyli art. 49 ustawy o kredycie konsumenckim oraz wyrok TSUE C-383/18. Oczywiście ważne będzie także podanie konta bankowego, gdzie mają zostać wypłacone należności.

TF Bank wykorzystuje jednak bardzo wygodne dla klienta rozwiązanie. Na stronie firmy jest dostępny do pobrania gotowy wniosek, gdzie wystarczy tylko wpisać dane i wysłać. TF Bank oferuje również możliwość kontaktu z konsultantem.

Potrzebujesz pomocy w uzyskaniu zwrotu prowizji? Skorzystaj z usług HelpHero!

HelpHero jest Ekspertem Pośrednictwa Prawnego – specjalizacja to pomoc w ubieganiu się o zwrot prowizji od firm pożyczkowych. Jeżeli nie wiesz, jak uzyskać taką należność od TF Banku lub masz z tym problemy, HelpHero będzie idealnym rozwiązaniem. Otrzymasz pomoc nawet gdy twój wniosek został odrzucony lub otrzymałeś za niską kwotę. HelpHero gwarantuje satysfakcjonujące efekty!

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

skontaktuj się z nami już dziś.

Kontakt z doradcą
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności. Zamknij
HelpHero sp z o.o. nie jest kancelarią prawną i nie świadczy usług prawnych w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych, ustawy z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze.
Firma świadczy usługi pośrednictwa i doradztwa ogólnego dla Klientów indywidualnych we współpracy z kancelariami prawnymi, prawnikami, radcami prawnymi, adwokatami i innymi osobami świadczącymi usługi prawne.
Handcrafted by lpcreation.pl