Data publikacji: 23.03.2023

Sankcja kredytu darmowego – Bank Pocztowy może zwrócić Ci koszty kredytu lub pożyczki

Sankcja kredytu darmowego w Banku Pocztowym jest rozwiązaniem, na temat którego klienci wiedzą coraz więcej. Jeśli zdecydowałeś się na kredyt lub pożyczkę w tym czy innym banku, koniecznie sprawdź, czy masz szansę na odzyskanie części poniesionych kosztów!

Sankcja kredytu darmowego – na czym polega?

Zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia, czym dokładnie jest sankcja kredytu darmowego. Od pewnego czasu wszystkie kwestie, związane z takim rozwiązaniem, regulowane są przez art. 45. Ustawy o kredycie konsumenckim. Znajdują się tam szczegółowe informacje na temat tego, czym dokładnie jest sankcja kredytu darmowego i w jakich sytuacjach może ona znaleźć zastosowanie.

Co ważne, warto odwołać się do sankcji kredytu darmowego – oczywiście tylko wtedy, gdy jest ku temu podstawa. Dzięki sankcji kredytu darmowego można bowiem sporo zaoszczędzić. Firma, która udzieliła pożyczki lub kredytu, zobowiązana jest do zwrotu wszystkich kosztów, poniesionych przez klienta. W efekcie zwraca on tylko tę kwotę, którą pożyczył.

Jednocześnie firma pożyczkowa lub bank zostaje pozbawiony zysków z udzielonego kredytu. Z pewnością jest to bardzo niekorzystne dla takiej firmy. Takie jednak jest założenie sankcji kredytu darmowego – ma ona pozytywnie wpłynąć na relacje pomiędzy instytucjami pożyczkowymi a klientami. Obecnie niestety firmy takie bardzo często stosują różnego typu nieuczciwe praktyki, z powodu których cierpi interes pożyczkobiorców.

Kiedy można odwołać się do sankcji kredytu darmowego?

Sankcja kredytu darmowego jest rozwiązaniem, które przede wszystkim ma na celu zapewnienie ochrony konsumentom – przed nieuczciwymi praktykami banków i firm pożyczkowych. Bardzo często zdarza się, że instytucje pożyczkowe stosują praktyki, które nie są do końca uczciwe – a w efekcie są bardzo niekorzystne dla klientów.

A zatem, jeśli w umowie znajdują się tzw. klauzule abuzywne, czyli niedozwolone lub też pojawiają się inne zapisy, które budzą wątpliwości, być może możliwe będzie odwołanie się do sankcji kredytu darmowego w Banku Pocztowym.

Co ważne, z rozwiązania takiego skorzystać można również wtedy, gdy bank lub firma pożyczkowa nie dopełnia obowiązku informacyjnego względem klienta lub zaniedbuje wymogi formalne. W umowie brakuje informacji o kosztach? A może umowa taka w ogólnie nie została sporządzona na piśmie? To również podstawa do odwołania się do sankcji kredytu darmowego!

Jakie warunki musisz spełnić, aby odwołać się do sankcji kredyt darmowego w Banku Pocztowym?

Aby odwołać się do sankcji kredytu darmowego w Banku Pocztowym, musisz spełnić kilka warunków. Są one następujące:

  • kwota kredytu nie może być wyższa niż 255 550 złotych, a w przypadku innej waluty może to być maksymalnie równowartość tej kwoty,
  • umowa kredytu lub pożyczki została zawarta po 17 grudnia 2011 roku.
  • kredyt został zaciągnięty przez osobę prywatną, a nie przez firmę,

Jak widać, spełnienie tych warunków nie jest trudne. Jeśli więc masz wątpliwości, czy Bank Pocztowy dopełnił wszystkich niezbędnych formalności, a także zawarł w umowie odpowiednie informacje, koniecznie rozważ odwołanie się do sankcji kredytu darmowego.

Postaw na profesjonalne wsparcie prawne!

Nie masz pewności, czy może odwołać się do sankcji kredytu darmowego w Banku Pocztowym? Zastanawiasz się, jak przygotować odpowiedni wniosek, aby zwiększyć swoje szanse na odzyskanie części wpłaconych środków? A może złożyłeś już wniosek o sankcję kredytu darmowego, jednak Bank Pocztowy go odrzucił z uwagi na brak odpowiednich podstaw?

Skorzystaj z pomocy HelpHero! To pierwszy w Polsce Ekspert Pośrednictwa Prawnego, który specjalizuje się w udzielaniu pomocy wszystkim osobom chcących odwołać się do sankcji kredytu darmowego w Banku Pocztowym – i nie tylko. Już dziś skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

skontaktuj się z nami już dziś.

Kontakt z doradcą
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności. Zamknij
HelpHero sp z o.o. nie jest kancelarią prawną i nie świadczy usług prawnych w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych, ustawy z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze.
Firma świadczy usługi pośrednictwa i doradztwa ogólnego dla Klientów indywidualnych we współpracy z kancelariami prawnymi, prawnikami, radcami prawnymi, adwokatami i innymi osobami świadczącymi usługi prawne.
Handcrafted by lpcreation.pl