Data publikacji: 23.12.2022

Sankcja kredytu darmowego Vivus

Vivus to jedna z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych firm pożyczkowych działających na polskim rynku. Z marki Vivus, należącej wcześniej do 4finance Group, skorzystały już miliony zadowolonych klientów. Firma działa na polskim rynku, a także w dwunastu innych lokalizacjach na całym świecie. Obecnie Vivus operuje na polskim rynku pod nazwą Soonly Finance sp. z o.o.

Oferta firmy Vivus

Firma Vivus specjalizuje się w udzielaniu pożyczek krótkoterminowych, w których okres spłaty zaciągniętego zobowiązania wynosi maksymalnie 30 dni. Pożyczki oferowane są w kwocie do 7 500 złotych, jednak nowi klienci mogą obecnie pożyczyć kwotę wynoszącą maksymalnie 3 000 złotych.

W przeszłości firma oferowała szereg promocji, z których najsłynniejszą i najpopularniejszą na rynku pożyczkowym jest dostęp do darmowego kapitału z pierwszą pożyczką za darmo. Obecnie ta promocja nie jest dostępna.

Wątpliwości i naruszenia interesów konsumentów przez Vivusa

Pomimo obsługiwania wielu klientów oraz posiadania stabilnej pozycji na rynku pożyczkowym, firmie zdarzają się mniejsze lub większe potknięcia, które są niekorzystne dla klientów, a w niektórych przypadkach naruszają zbiorowe interesy konsumentów. Warto wśród nich wymienić następujące przypadki:

  • Decyzję z dnia 31 grudnia 2015 roku o numerze WA-29/2015 zgodnie, z którą, w opinii Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Vivus naruszył zbiorowe interesy konsumentów informując klientów, że pożyczki zostaną udzielone w 15 minut, nie precyzując w przekazach reklamowych od jakiego momentu kontaktu z firmą liczony jest czas udzielenia pożyczki. Pożyczki są przez firmę udzielane w 15 minut, jednak od momentu pozytywnego rozpatrzenia wniosku.
  • Decyzję UOKIK z dnia 30 grudnia 2019 roku o numerze RKR-8/2019, zgodnie z którą Vivus został zobowiązany do zaniechania stosowania praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów. Vivus nie obniżał prowizji za udzielenie pożyczki w przypadku całkowitej spłaty zobowiązania przed czasem.
  • 28 lutego 2022 roku firma została wykluczona ze związku Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Sankcja kredytu darmowego w Vivus

Niektóre z umów zawieranych obecnie i w przeszłości przez firmę Vivus mogą naruszać zbiorowe interesy konsumentów lub mogą nie spełniać wszystkich koniecznych i niezbędnych warunków, do których zobowiązana jest każda firma działająca na rynku pożyczkowym. W przypadku występowania jednego lub nawet wielu naruszeń każdy z klientów Vivus może odwołać się do instytucji sankcji kredytu darmowego obniżając całkowity koszt zaciągniętej pożyczki do 0. Oznacza to, że klient zobowiązany będzie do oddania jedynie pożyczonego kapitału bez prowizji, odsetek, opłat przygotowawczych i innych kosztów naliczonych przez firmę Vivus.pl.

Czym jest sankcja kredytu darmowego?

Sankcja kredytu darmowego to ogromne ułatwienie i uprzywilejowanie dla konsumentów, którzy zaciągnęli zobowiązanie w firmie pożyczkowej, w tym przypadku w firmie Vivus, jednak firma nie dopełniła wszelkich koniecznych formalności nałożonych na nią przez przepisy obowiązującego prawa.

Zgodnie z sankcją kredytu darmowego każda umowa o pożyczkę lub kredyt powinna zawierać szereg elementów. Najczęstszymi zaniedbaniami firm pożyczkowych są:

  • brak formy pisemnej zawieranych umów kredytowych i pożyczkowych,
  • brak kluczowych danych konsumenta lub firmy udzielającej finansowania,
  • braki lub nieścisłości w informacjach finansowych związanych z udzielonym finansowaniem, gdzie najczęściej są to: brak informacji o rodzaju zawieranej umowy, brak określonej kwoty pożyczki lub kredytu, brak informacji o zastosowanym oprocentowaniu, brak informacji o łącznej kwocie do spłaty. W przypadku technicznych elementów pojawia się wiele innych elementów, które pozwalają konsumentowi odwołać się do instytucji kredytu darmowego,

Co można otrzymać, korzystając z sankcji kredytu darmowego w Vivus?

W przypadku gdy umowa zawarta z firmą Vivus zawiera elementy pozwalające skorzystać z sankcji kredytu darmowego konsument będący stroną takiej umowy, może skorzystać z darmowego kapitału. Mówiąc inaczej, zaciągnięta przez niego pożyczka stanie się darmowa, niezależnie od wielu innych czynników. Klient otrzyma zwrot niesłusznie zapłaconych odsetek, prowizji i innych elementów zawartych w prawdopodobnie bezprawnej umowie.

Czy każda umowa może skorzystać w Vivus z sankcji kredytu darmowego?

Vivus, obecnie formalnie Soonly Finance, to jeden z największych podmiotów pozabankowych działających na rynku, który poza przypadkami naruszeń interesów konsumentów, działa w granicach prawa. W związku z tym nie wszystkie osoby, które zdecydowały się na pożyczkę w Vivus, mogą odwołać się do sankcji kredytu darmowego. Aby przekonać się, czy umowa zawarta pomiędzy konsumentem a pożyczkodawcą Vivus, warto skorzystać z pomocy zespołu Help Hero.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

skontaktuj się z nami już dziś.

Kontakt z doradcą
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności. Zamknij
HelpHero sp z o.o. nie jest kancelarią prawną i nie świadczy usług prawnych w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych, ustawy z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze.
Firma świadczy usługi pośrednictwa i doradztwa ogólnego dla Klientów indywidualnych we współpracy z kancelariami prawnymi, prawnikami, radcami prawnymi, adwokatami i innymi osobami świadczącymi usługi prawne.
Handcrafted by lpcreation.pl