Data publikacji: 29.11.2021

Skok Stefczyka – jak otrzymać zwrot prowizji?

Udało Ci się spłacić kredyt w Skoku Stefczyka na długo przed terminem, który został określony w umowie? Zastanawiasz się, czy możesz ubiegać się o zwrot prowizji i w jaki sposób należy to zrobić? Sprawdź, jak otrzymać zwrot prowizji w Skoku Stefczyka!

Wcześniejsza spłata kredytu – to naprawdę się opłaca!

Od pewnego czasu wiele mówi się na temat zwrotów prowizji. Okazuje się, że wcześniejsza spłata kredytu może być świetnym sposobem na obniżenie całkowitego kosztu kredytu. Jak to możliwe? Otóż do kwoty udzielonego kredytu bank lub firma pożyczkowa dolicza kilka opłat, co składa się na koszt kredytu. Właśnie dlatego ostateczna kwota, którą musi oddać klient, jest wyższa niż kwota, którą pożyczył. Jednym z takich kosztów jest właśnie prowizja.

Warto wyjaśnić to na przykładzie. Jeśli Pan Jan zdecydował się na kredyt, w przypadku którego wysokość prowizji wynosiła 10 tys. zł i kredyt został spłacony w ciągu pięciu lat – choć początkowo, zgodnie z umową, harmonogram spłat zakładał, że okres ten będzie wynosił 10 lat – to Pan Jan może ubiegać się o zwrot części prowizji. W tym przypadku będzie to połowa prowizji, czyli 5 tys. zł. Bez wątpienia jest to kwota, o którą warto się ubiegać. Tym bardziej, że wcześniejsza spłata kredytu to spore wyzwanie!

Skontaktuj się żeby otrzymać bezpłatną analizę Twojej umowy kredytowej!

Jakie warunki trzeba spełnić, aby ubiegać się o zwrot prowizji?

Niezależnie od tego, w jakim banku lub firmie pożyczkowej uzyskałeś kredyt, warunki ubiegania się o zwrot prowizji są zawsze takie same. Identycznie jest w przypadku zwrotu prowizji w Skoku Stefczyka. Aby go uzyskać, należy spełnić następujące warunki:

  • kredyt musi być przyznany na osobę prywatną, a nie na działalność gospodarczą czy spółkę,
  • kwota kredytu nie może przekraczać 255 500 zł. Jeśli kredyt został zaciągnięty w innej walucie, po przeliczeniu na PLN również nie może przekraczać tej kwoty,
  • umowa kredytowa powinna zostać podpisana po 18 grudnia 2011 roku.

Jeśli masz pewność, że spełniasz wszystkie opisane warunki, a przy tym spłaciłeś swój kredyt przed terminem, możesz ubiegać się o zwrot prowizji!

Jak otrzymać zwrot prowizji w Skoku Stefczyka?

Skok Stefczyka ma obowiązek udzielenia  zwrotu prowizji każdemu kredytobiorcy, któremu udało się spłacić zobowiązanie finansowe przed terminem. Wynika to z wyroku TSUE z 11 września 2011 roku. Wiele osób zastanawia się jednak, w jaki sposób otrzymać zwrot prowizji w Skoku Stefczyka? Na stronie internetowej firmy trudno znaleźć informacje na ten temat.

Najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie zwrotu prowizji w Skoku Stefczyka jest złożenie specjalnego wniosku. Należy podać w nim wszystkie niezbędne informacje na temat udzielonego kredytu, m.in. numeru umowy kredytowej, daty jej zawarcia, kwoty do spłaty oaz tego, kiedy dokładnie została spłacona ostatnia rata. To po stronie firmy leży obowiązek dokładnego wyliczenia, ile powinien wynosić zwrot prowizji. Musi on być proporcjonalny do okresu, jaki pozostał do końca harmonogramu spłat, tak aby kredytobiorca otrzymał część prowizji odpowiednią do okresu, jaki pozostał.

Oczywiście warto samodzielnie dokonać takiego wyliczenia. W tym celu należy sprawdzić, jaka była dokładna kwota prowizji dla Skoku Stefczyka, a następnie wyliczyć, jaka jej część powinna zostać zwrócona. W tym celu należy uwzględnić liczbę miesięcy, jakie pozostały do końca harmonogramu spłat, ustalonych w umowie kredytowej.

Nie zawsze jednak firmy tak chętnie zwracają prowizję. Zdarza się też, że klienci otrzymują tylko część zwrotu, jaki powinni dostać. W takiej sytuacji warto skorzystać z profesjonalnej pomocy!v

Skontaktuj się żeby otrzymać bezpłatną analizę Twojej umowy kredytowej!

HelpHero – nie czekaj na zwrot prowizji w Skoku Stefczyka!

HelpHero to Ekspert Pośrednictwa Prawnego, który specjalizuje się między innymi w udzielaniu pomocy podczas ubiegania się o zwrot prowizji. Zdarza się bowiem, że zarówno samo złożenie wniosku, jak i późniejsze dochodzenie swoich praw, jest skomplikowane i problematyczne. Jeśli masz kłopoty z uzyskaniem zwrotu prowizji w Skoku Stefczyka lub nie wiesz, jak możesz go otrzymać, HelpHero zagwarantuje Ci profesjonalną pomoc!

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

skontaktuj się z nami już dziś.

Kontakt z doradcą
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności. Zamknij
HelpHero sp z o.o. nie jest kancelarią prawną i nie świadczy usług prawnych w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych, ustawy z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze.
Firma świadczy usługi pośrednictwa i doradztwa ogólnego dla Klientów indywidualnych we współpracy z kancelariami prawnymi, prawnikami, radcami prawnymi, adwokatami i innymi osobami świadczącymi usługi prawne.
Handcrafted by lpcreation.pl