Data publikacji: 25.07.2022

Zwrot prowizji w LoanMe – jak go uzyskać oraz dlaczego warto spłacać pożyczkę przed terminem?

Spłacenie pożyczki przed terminem jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Jeżeli tylko fundusze na to pozwalają – warto skorzystać z takiej opcji. Można dzięki temu obniżyć koszty pożyczki za sprawą zwrotu prowizji. W LoanMe oraz dowolnej innej firmie da się przez wcześniejszą spłatę sporo zaoszczędzić. Sprawdź, jakie warunki trzeba spełniać oraz co zrobić, by uzyskać zwrot prowizji po przedwczesnym opłaceniu należności!

Zalety spłaty pożyczki przed terminem w LoanMe – skorzystaj ze zwrotu prowizji i odzyskaj wolność finansową

Opłacenie wszystkich rat pożyczki przed terminem określonym w umowie jest naprawdę dobrym wyborem, jeżeli okoliczności na to pozwalają. Dzięki temu budżet nie będzie już obciążany co miesiąc. Można łatwiej nim rozporządzać. Zobowiązanie to także kwestia psychiczna – jest męczące. Wcześniejsza spłata oznacza, że nie trzeba już przejmować się pożyczką, która była cały czas na głowie. Nie są to mimo wszystko jedyne zalety.

Wczesna spłata należności umożliwia także skorzystanie ze zwrotu prowizji w LoanMe. To jedna z najpopularniejszych firm pożyczkowych – jeżeli szybko opłacisz zobowiązania, możesz obniżyć koszty pożyczenia pieniędzy. Wysokość zwrotu zależy od tego, jak szybko ostatnia rata została spłacona przed terminem. LoanMe oddaje wszystko, co zostałoby zapłacone w ramach prowizji przez okres pożyczenia kapitału do końca umowy. Szybsza spłata oznacza często spore oszczędności – dlatego warto ją rozważyć, gdy finanse pozwalają.

Kto może ubiegać się o zwrot prowizji w LoanMe? Wystarczy spełniać kilka podstawowych warunków

Bardzo duża szansa na uzyskanie zwrotu prowizji pojawia się już po tym, jak spłacisz wszystkie należności przed terminem. Oprócz tego istnieje kilka dodatkowych warunków, które należy spełnić. Przede wszystkim zwrot prowizji mogą uzyskać tylko osoby fizyczne – spółki, działalności czy firmy są tutaj wykluczone. Należy pamiętać, że prawo dotyczy każdego pożyczkodawcy. Wszystkie firmy pożyczkowe czy banki muszą respektować możliwość zwrotu prowizji. Jakie jeszcze warunki trzeba spełnić, by go uzyskać?

  • Kwota pożyczki musi być niższa, niż 255 500 zł lub równowartości w innej walucie. W LoanMe nie można pożyczyć większych sum, więc to żaden problem.
  • Umowa pożyczkowa powinna być zawarta po 18 grudnia 2011 roku.
  • Spłata ostatniej raty przed terminem umowy musi być udokumentowana.

Każdy z warunków musi zostać spełniony. Dodatkowo będzie konieczne wysłanie odpowiedniego wniosku do LoanMe. Jak go napisać i co należy w nim zawrzeć?

Jak napisać wniosek z żądaniem o zwrot prowizji do LoanMe? Możesz to zrobić samodzielnie

Przygotowanie wniosku jest naprawdę proste. Wystarczy tylko zawrzeć tam kilka podstawowych informacji. Szablony takiego dokumentu są dostępne za darmo w internecie. Należy tylko dodać pewne kwestie. Co musi zawierać wniosek?

  • Dane osobowe pożyczkobiorcy oraz adres
  • Żądanie zwrotu prowizji
  • Data spłaty ostatniej raty (ewentualnie z dowodem)
  • Numer umowy pożyczkowej
  • Podstawa prawna, czyli art. 49 ustawy o kredycie konsumenckim i wyrok TSUE C-383/18
  • Numer konta, gdzie ma być wypłacony zwrot

Dokument trzeba wysłać bezpośrednio na adres firmy. LoanMe ma obowiązek odpowiedzi w około 30 dni.

Jak zmaksymalizować szanse na uzyskanie zwrotu prowizji? Skorzystaj z usług HelpHero!

HelpHero jest bardzo doświadczonym oraz popularnym Ekspertem Pośrednictwa Prawnego. Serwis może pomóc w dowolnym zadaniu, gdzie potrzebny będzie prawnik – dotyczy to również ubiegania się o zwrot prowizji w LoanMe. Jeżeli nie chcesz samodzielnie przygotowywać wniosku, kwota wysłana przez firmę jest inna, niż powinna lub pojawiają się dowolne, inne problemy, warto rozważyć skorzystanie z usług HelpHero. Uzyskasz pomoc zawsze. Dodatkowo w ten sposób szanse na pozytywną decyzję firmy pożyczkowej mocno się zwiększają. Otrzymasz wsparcie od profesjonalistów z branży finansowej – dlatego to tak dobry wybór.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

skontaktuj się z nami już dziś.

Kontakt z doradcą
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności. Zamknij
HelpHero sp z o.o. nie jest kancelarią prawną i nie świadczy usług prawnych w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych, ustawy z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze.
Firma świadczy usługi pośrednictwa i doradztwa ogólnego dla Klientów indywidualnych we współpracy z kancelariami prawnymi, prawnikami, radcami prawnymi, adwokatami i innymi osobami świadczącymi usługi prawne.
Handcrafted by lpcreation.pl