Data publikacji: 11.06.2023

Sprawdź, jak uzyskać zwrot prowizji w AASA!

Jeżeli udało Ci się spłacić pożyczkę w AASA przed terminem, który określono w umowie – możesz uzyskać zwrot prowizji. Takie rozwiązanie obniża całkowity koszt kredytu. Bardzo często nie wymaga to zbyt wiele wysiłku, a oszczędności mogą być naprawdę duże. Jak uzyskać zwrot prowizji w AASA?

Spłacenie kredytu przed terminem – dlaczego to się opłaca?

Wcześniejsza spłata pożyczki jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Płynie z tego wiele korzyści dla kredytobiorcy, więc warto rozważyć taką opcję, jeśli jest dostępna. Oczywistą zaletą jest odciążenie finansowe. Brak comiesięcznych rat podbudowuje domowy budżet i pozwala zaoszczędzić. Jest to również swego rodzaju komfort psychiczny. Brak zobowiązania finansowego będzie zawsze wygodniejszy, niż kredyt, który trzeba spłacić. Wcześniejsze uporanie się z tym problemem przyniesie wyłącznie korzyści.

Prócz bezpieczeństwa, jeśli chodzi o budżet i komfortu psychicznego – wcześniejsza spłata pożyczki umożliwia również ubieganie się o zwrot prowizji. To bardzo prosty sposób na obniżenie kosztów kredytu, z którego korzysta naprawdę dużo osób. Zwrot zależy od tego, ile czasu zostało do terminu spłaty ostatniej raty. Może być wyższy lub niższy, jednak mimo wszystko zawsze będzie to oszczędność. Warto rozważyć takie rozwiązanie, jeżeli budżet pozwala. Zwrot prowizji jest należnością dla kredytobiorcy, gdy spłacił on kredyt przed terminem – należy jednak spełnić kilka warunków.

Kto może ubiegać się o zwrot prowizji w AASA?

Aby móc uzyskać zwrot prowizji, trzeba spełnić określone warunki. Najważniejszym jest oczywiście spłacenie kredytu przed określonym w umowie terminem. Zgodnie z prawem, każda firma pożyczkowa musi zwrócić prowizję dla kredytobiorcy, który opłacił należności wcześniej. Oczywiście trzeba także wziąć pod uwagę pozostałe warunki.

O zwrot prowizji może ubiegać się wyłącznie osoba prywatna. Nie jest to dostępne dla firm czy też spółek. Umowa kredytowa musi być zawarta po 18 grudnia 2011 roku. Dodatkowo kwota pożyczki jest konkretnie określona. Zwrot prowizji można otrzymać tylko, gdy kredyt był zaciągnięty na mniej niż 255 500 zł. Dotyczy to także równowartości w innych walutach.

Jeżeli spełniasz wszystkie te warunki – istnieje duże prawdopodobieństwo, że bez problemu otrzymasz należny zwrot. Jego wysokość zależy od tego, jak szybko kredyt został spłacony. Im wcześniej, tym zwykle wyższego zwrotu prowizji można się spodziewać. Należy pamiętać, że nie spełnienie jednego z warunków spowoduje, że wniosek zostanie natychmiast odrzucony.

Skontaktuj się żeby otrzymać bezpłatną analizę Twojej umowy kredytowej!

Co należy zrobić, by otrzymać zwrot prowizji w AASA?

AASA tak jak inne firmy pożyczkowe ma obowiązek wypłacenia prowizji, jeżeli kredytobiorca spełnia warunki i ubiega się o zwrot. Nie jest to trudny proces. Należy wysłać wniosek do firmy pożyczkowej, który musi zawierać określone informacje. AASA jest popularnym wyborem, jeśli chodzi o kredyty – często na mniejsze kwoty. Dlatego też dba o kredytobiorców i zwykle zwroty są wypłacane w terminie, bez większych problemów. Jak jednak napisać wniosek?

Przede wszystkim muszą w nim być dane osobowe kredytobiorcy – imię, nazwisko oraz adres. Oprócz tego należy podać numer umowy pożyczki. Dodatkowo konieczne będzie uwzględnienie żądania zwrotu prowizji i informacji o tym, kiedy została spłacona ostatnia rata. Wniosek musi jednak zawierać także podstawy prawne. W tym przypadku będzie to art. 49 ustawy o kredycie konsumenckim i wyrok TSUE C-383/18. Aby zwrot został poprawnie wypłacony – należy także wpisać numer konta.

Szablony dokumentu są dostępne w internecie, jednak można także przygotować go samodzielnie. Po tym wystarczy wysłać wniosek pocztą na adres AASA dostępny na stronie internetowej firmy.

HelpHero, czyli bezpośrednia pomoc w uzyskiwaniu zwrotów prowizji od firm pożyczkowych i banków

HelpHero jest idealnym rozwiązaniem, kiedy pojawiły się problemy przy uzyskiwaniu zwrotu. Otrzymasz pomoc przy pisaniu wniosku, jego wysyłaniu, a nawet po odrzuceniu żądania czy też zbyt niskiej kwocie prowizji. HelpHero to Ekspert Pośrednictwa Prawnego – można więc być pewnym efektów. Ogromne doświadczenie z pewnością pozwoli uzyskać należny zwrot prowizji w AASA, i to bardzo szybko!

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

skontaktuj się z nami już dziś.

Kontakt z doradcą
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności. Zamknij
HelpHero sp z o.o. nie jest kancelarią prawną i nie świadczy usług prawnych w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych, ustawy z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze.
Firma świadczy usługi pośrednictwa i doradztwa ogólnego dla Klientów indywidualnych we współpracy z kancelariami prawnymi, prawnikami, radcami prawnymi, adwokatami i innymi osobami świadczącymi usługi prawne.
Handcrafted by lpcreation.pl