Data publikacji: 27.06.2023

Jak otrzymać zwrot prowizji w BNP Paribas?

Udało Ci się spłacić kredyt przed terminem? To bardzo dobra wiadomość – szczególnie, że nie musisz już każdego miesiąca opłacać kolejnych rat, bo w całości uporałeś się ze zobowiązaniem finansowym. Zastanawiasz się teraz, jak uzyskać zwrot prowizji w BNP Paribas? To zależy od kilku czynników.

Kto może liczyć na zwrot prowizji w BNP Paribas?

Informacje na temat tego, kto może uzyskać zwrot prowizji w BNP Paribas, dostępne są na stronie internetowej banku. Bardzo istotna jest tutaj data zawarcia umowy kredytowej oraz spłaty całości kredytu. O zwrot prowizji mogą ubiegać się osoby, które przedterminowo spłaciły kredyt po 11 września 2019 roku. To właśnie tego dnia opublikowany został wyrok TSUE, dotyczący kredytów konsumenckich.

Jeśli natomiast przedterminowa spłata kredytu została dokonana przed 11 września 2019 roku, klient także może ubiegać się o zwrot prowizji – pod warunkiem, że umowa kredytowa została podpisana po 16 maja 2016 roku.

W przypadku jakich kredytów bank BNP Paribas zwróci prowizję?

  • kredyt gotówkowy,
  • kredyt konsolidacyjny,
  • kredyt ratalny,
  • kredyt samochodowy.

Uwaga: bank BNP Paribas nie dokona zwrotu prowizji w następujących przypadkach:

  • jeżeli klient zawarł umowę o kredyt inny niż konsumencki (kredyt hipoteczny, na działalność gospodarczą lub rolniczą)
  • jeżeli kredyt został spłacony zgodnie z harmonogramem (bez wcześniejszej spłaty) lub jest jeszcze w trakcie spłaty,
  • jeśli prowizja za udzielenie kredytu wynosiła 0%.

Skontaktuj się żeby otrzymać bezpłatną analizę Twojej umowy kredytowej!

Jak uzyskać zwrot prowizji w BNP Paribas?

Osoby, które spłaciły kredyt przed terminem po 11 września 2019 roku, a umowę kredytową zawarły po 18 grudnia 2011 roku, mogą liczyć na automatyczny zwrot prowizji. Kiedy klient dokona spłaty ostatniej raty, spłacając tym samym całość zobowiązania, proporcjonalny do niewykorzystanego okresu spłaty zwrot prowizji otrzyma na swój rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy.

W sytuacji, gdy dana osoba nie prowadzi rachunku w BNP Paribas, zwrot prowizji dokonany zostanie na rachunek w innym banku. Należy skontaktować się z BNP Paribas, aby podać numer konta bankowego, na który ma zostać dokonany zwrot. Najlepiej zrobić to od razu po spłacie ostatniej raty – o ile oczywiście spełnione są wszystkie warunki. Dzięki temu cała procedura zostanie przyspieszona, a zwrot prowizji z BNP Paribas nastąpi szybciej.  Osoby, które spłaciły kredyt przed terminem, ale nie mają rachunku w BNP Paribas, mogą także kontaktować się z infolinią pod numerem telefonu: tel: 0-22 134-00-06.

A co w sytuacji, gdy kredytobiorca zawarł umowę o kredyt konsumencki od 18 grudnia 2011 do 11 września 2019 roku? Niestety, w takim przypadku klient nie może liczyć na automatyczny zwrot prowizji. Tutaj koniecznie będzie złożenie specjalnego wniosku, na podstawie którego wyliczona zostanie kwota prowizji, a następnie zostanie on wpłacona na rachunek – w banku BNP Paribas lub innym.

Jak złożyć wniosek o zwrot prowizji w BNP Paribas?

Aby wnioskować o zwrot, należy w pierwszej kolejności przygotować swój dokument tożsamości, numer umowy kredytowej oraz numer rachunku, na który ma zostać przelana odpowiednia część prowizji. Następnie trzeba skontaktować się z bankiem, dzwonić na infolinię pod numer telefonu: 0-22 134-00-06.

Uwaga: w sytuacji, gdy kredyt udzielony został więcej niż jednemu kredytobiorcy, należy podczas rozmowy telefonicznej złożyć oświadczenie potwierdzające, że inni kredytobiorcy również wyrażają zgodę na zwrot prowizji na wskazany rachunek.

Jak wyliczyć wysokość zwrotu prowizji w banku BNP Paribas?

Wiele osób zastanawia się, na jaką wysokość zwrotu prowizji w BNP Paribas czy innym banku może liczyć. Najbardziej ogólna zasada jest taka, że zwrotu prowizji dokonuje się za niewykorzystany okres spłaty. Jeśli więc kredytobiorca podpisał umowę kredytową z harmonogramem spłat na cztery lata, a całość kwoty spłacił już po trzech lata, to prowizja zostanie wypłacona za okres 12 miesięcy, czyli jednego roku. Oznacza to, że osoba taka może liczyć nawet na 25 proc. prowizji, która została pobrana przez bank.

Skontaktuj się żeby otrzymać bezpłatną analizę Twojej umowy kredytowej!

Z reguły im wyższa jest kwota kredytu, tym wyższa będzie prowizja. Jednocześnie im dłuższy będzie niewykorzystany okres – czyli im szybciej spłacony zostanie kredyt – tym na większy zwrot prowizji może liczyć klient. Nie ma wątpliwości co do tego, że warto dążyć do jak najwcześniejszej spłaty zobowiązania finansowego, ponieważ w wielu przypadkach kwota prowizji pobieranej przez bank sięga kilkunastu, a nawet 20 proc. kwoty kredytu. Jest to więc szansa na znaczne obniżenie całkowitego kosztu kredytu lub pożyczki.

BNP Paribas wylicza zwrot proporcjonalnie do okresu trwania kredytu. Jest to tzw. metoda liniowa. Aby samodzielnie obliczyć, jaka będzie wysokość zwrotu prowizji, należy  obliczyć tzw. Współczynnik Zwrotu Prowizji (WZ). Jest to stosunek pomiędzy liczbą dni, które pozostały do spłaty, po dokonaniu wcześniejszej spłaty kredytu w całości, do łącznej ilości dni wynikających z harmonogramu spłaty. Następnie należy pomnożyć wyliczony WZ przez kwotę prowizji. Tę można sprawdzić w umowie kredytowej.

HelpHero – profesjonalna pomoc w ubieganiu się o zwrot prowizji

HelpHero to Ekspert Pośrednictwa Prawnego, który specjalizuje się we wspieraniu klientów podczas ubiegania się o zwrot prowizji. Niestety, cała procedura nie zawsze jest tak nieskomplikowana i prosta, jak przedstawiają to banki. Bardzo często nie chcą one wypłacać należnej klientowi prowizji, w związku z czym sprawa potrafi ciągnąć się miesiącami. Jeśli chcesz tego uniknąć i zależy Ci na tym, aby jak najszybciej uzyskać zwrot prowizji w BNP Paribas, koniecznie skorzystaj z naszej pomocy!

Wyślij wniosek na stronie helphero.pl, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą i bezpłatnie przeanalizują Twój przypadek. Dzięki temu szybko dowiesz się, czym możesz liczyć na zwrot prowizji, jaka będzie wysokość zwrotu i kiedy możesz go otrzymać. Zadbamy o to, aby pieniądze ze zwrotu prowizji w BNP Paribas jak najszybciej pojawiły się na Twoim koncie!

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

skontaktuj się z nami już dziś.

Kontakt z doradcą
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności. Zamknij
HelpHero sp z o.o. nie jest kancelarią prawną i nie świadczy usług prawnych w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych, ustawy z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze.
Firma świadczy usługi pośrednictwa i doradztwa ogólnego dla Klientów indywidualnych we współpracy z kancelariami prawnymi, prawnikami, radcami prawnymi, adwokatami i innymi osobami świadczącymi usługi prawne.
Handcrafted by lpcreation.pl