Data publikacji: 19.07.2023

Jak otrzymać zwrot prowizji w PKO BP?

Udało Ci się spłacić kredyt w PKO BP i zrobiłeś to na długo przed ustalonym w umowie kredytowej terminem spłaty? Z pewnością cieszysz się z tego, że udało Ci się tak szybko uporać ze zobowiązaniem finansowym w banku i nie musisz już opłacać comiesięcznym rat. Być może ucieszy Cię fakt, że możesz także ubiegać się o zwrot prowizji w PKO BP. Jak to zrobić? Możesz skorzystać z pomocy HelpHero – specjalizujemy się w odzyskiwaniu prowizji bankowych!

Sprawdź, czy możesz ubiegać się o zwrot prowizji!

Przed złożeniem w banku wniosku o zwrot prowizji, koniecznie upewnij się, czy taki zwrot Ci przysługuje. Kwestię tę szczegółowo regulują przepisy. Abyś mógł ubiegać się o zwrot prowizji bankowej w PKO BP, musisz spełnić kilka warunków:

  • kwota kredytu nie może przekraczać 255 500 zł,
  • jeśli brałeś kredyt w innej walucie, jego wartość po przeliczeniu na PLN także nie może przekraczać tej kwoty,
  • nie był to kredyt hipoteczny,
  • umowa kredytowa zawarta została na osobę prywatną, a nie na działalność gospodarczą,
  • umowa ta została zawarta po 18 grudnia 2011 roku.

Jeśli spełniasz wszystkie wymienione warunki, możesz zacząć starać się o zwrot prowizji w PKO BP. Możliwość uzyskania takiego zwrotu jest efektem głośnego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Orzekł on, że prawo klienta banku do obniżki kosztu kredytu w momencie wcześniejszej spłaty kredytu obejmuje wszelkie koszty, które zostały nałożone na tego klienta.

Informacja o wyroku ucieszyła wiele osób i stała się motywacją do wcześniejszej spłaty kredytu. Tym bardziej, że bardzo często koszty kredytu są wysokie, a sama prowizja potrafi sięgać nawet 20% kosztów samego kredytu. Warto więc postarać się spłacić kredyt przed czasem i ubiegać się o zwrot prowizji w PKO BP czy innym banku, gdyż pozwala to na ostateczne obniżenie całkowitego kosztu kredytu, a tym samym na spore oszczędności.

Skontaktuj się żeby otrzymać bezpłatną analizę Twojej umowy kredytowej!

 Jak otrzymać zwrot prowizji w PKO BP?

Jak podaje bank PKO BP, wszyscy klienci, którzy wzięli pożyczki lub kredyty konsumencki i został one w całości spłacone przed czasem, otrzymają stosowny wzrost. Co bardzo ważne, w przypadku, jeśli ostatnia rata wpłacona została od 12 listopada 2019 roku, zwrot prowizji zostanie dokonany w sposób automatyczny. Klient banku nie będzie musiał więc dodatkowo ubiegać się o zwrot, ponieważ pieniądze zostaną przelane na jego rachunku – o ile oczywiście takowy posiada. W opinii konsumentów PKO BP jest jednym z tych banków, które nie stwarzają żadnych problemów przy wypłacie zwrotów prowizji i można tutaj liczyć na sprawną i szybką obsługę.

Jeżeli natomiast kredyt został spłacony w całości przed tą datą, kredytobiorca musi złożyć wniosek o zwrot części prowizji za udzielenie pożyczki lub kredytu. Można to zrobić w dowolnym placówce PKO BP. Istnieje także możliwość złożenia wniosku w trybie reklamacyjnym, na przykład na stronie internetowej PKO BP. W takiej przypadku sprawa rozpatrywana jest w ciągu 30 dni.

Jeśli natomiast przypadek będzie szczególności skomplikowany, wniosek o rozpatrzenie wniosku w PKO BP może być rozpatrywany przez 60 dni. W ten sposób nak zabezpiecza się, gdyż zyskuje odpowiednią ilość czasu na rozpatrzenie wniosku, jeśli dana sprawa nie jest prosta. Z drugiej jednak strony nie jest to dobra informacja dla klientów, którzy chcą uzyskać zwrot prowizji w PKO BP – szczególnie, jeśli zależy im na jak najszybszym otrzymaniu zwrotu.

Jak obliczana jest kwota prowizji do zwrotu w PKO BP?

Jak podaje PKO Bank Polski SA, wysokość prowizji w przypadku zwrotu za wcześniejszą spłatę pożyczki lub kredytu konsumenckiego, jest proporcjonalna do okresu, który pozostał do końca trwania umowy kredytowej. Im szybciej więc konsument wpłaci ostatnią ratę i tym samym spłaci całe zobowiązanie, tym wyższy będzie zwrot prowizji w PKO BP. Aby mieć pewność, jaka była kwota prowizji i na jaki zwrot można liczyć, warto dokładnie zapoznać się ze stosownymi zapisami, które znajdują się w umowie kredytowej. Osoby, które już przy podpisywanie tejże umowy planują spłacić zobowiązanie wcześnie, powinny zwrócić na to szczególną uwagę.

Skontaktuj się żeby otrzymać bezpłatną analizę Twojej umowy kredytowej!

Oprócz zwrotu proporcjonalnej części prowizji, która została pobrana, bank zobowiązany jest także do zwrotu odpowiedniej części pozostałych kosztów, poniesionych przez kredytobiorcę. Może to dotyczy między innymi ubezpieczenia kredytu, odsetek czy innych dodatkowych opłat. Warto to uwzględnić, aby mieć całkowitą pewność, że odzyskana kwota w ramach zwrotu prowizji jest dokładnie taka, jaka przysługuje danemu klientowi banku PKO BP.

HelpHero – bezpieczny i szybki zwrot prowizji w PKO BP

HelpHero to Ekspert Pośrednictwa Prawnego, który specjalizuje się między innymi w  udzielaniu pomocy w przypadku zwrotów prowizji w PKO BP i wielu innych bankach. Jeśli nie otrzymałeś automatycznego zwrotu prowizji lub w sytuacji, gdy spłaciłeś kredyt w całości do 12 listopada 2019 roku, możesz skorzystać z takiej pomocy. Eksperci HelpHero dopełnią wszystkich formalności i zadbają o to, abyś otrzymał odpowiedni zwrot prowizji bankowej.

Wystarczy, że wyślesz wniosek na helphero.pl, a eksperci HelpHero skontaktują się z Tobą w najwygodniejszy sposób. To najlepsza metoda na szybkie i bezpieczne odzyskanie zwrotu prowizji z PKO BP – bez zbędnych formalności czy zmartwień. Dzięki HelpHero odzyskasz swój zwrot prowizji tak szybko, jak to możliwe i będziesz mógł cieszyć się z oszczędności, które poczyniłeś.

 

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

skontaktuj się z nami już dziś.

Kontakt z doradcą
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności. Zamknij
HelpHero sp z o.o. nie jest kancelarią prawną i nie świadczy usług prawnych w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych, ustawy z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze.
Firma świadczy usługi pośrednictwa i doradztwa ogólnego dla Klientów indywidualnych we współpracy z kancelariami prawnymi, prawnikami, radcami prawnymi, adwokatami i innymi osobami świadczącymi usługi prawne.
Handcrafted by lpcreation.pl