Data publikacji: 22.03.2023

Sankcja kredytu darmowego Santander – co zrobić w przypadku stosowania nieuczciwych praktyk?

Sankcja kredytu darmowego w Santander to rozwiązanie dla klientów, którzy zdecydowali się na kredyt lub pożyczkę w tym banku. W niektórych przypadkach odwołanie się do sankcji kredytu darmowego może pozwolić na uniknięcie konieczności pokrywania kosztów takiej pożyczki.

Sankcja kredytu darmowego w Santander – najważniejsze informacje

Sankcja kredytu darmowego jest rozwiązaniem stworzonym z myślą o wszystkich osobach, które zdecydowały się na skorzystanie z kredytu lub pożyczki. Podstawowym celem takiej sankcji jest ochrona konsumentów przed nieuczciwymi praktykami banków i firm pożyczkowych.

Warto wiedzieć, że każda osoba, która zdecydowała się na kredyt lub pożyczkę, może odwołać się na sankcji kredytu darmowego. Warunkiem jest to, aby pożyczona kwota wynosiła maksymalnie 255 500 zł. W przypadku pożyczki w innej walucie, może to być równowartość tej kwoty.

Klienci Santander również mogą skorzystać z rozwiązania, jakim jest sankcja kredytu darmowego. Może to być bardzo opłacalne – w przypadku pozytywnego rozpatrzenia takiego wniosku kredytobiorca nie musi bowiem ponosić żadnych kosztów, związanych z pożyczką lub kredytem. Oznacza to, że spłaca on wyłącznie pożyczoną kwotę – bez dodatkowych odsetek, prowizji czy innych kosztów, które w dużej mierze stanowią zysk banku lub firmy pożyczkowej.

Kiedy można odwołać się do sankcji kredytu darmowego?

Sankcja kredytu darmowego jest rozwiązaniem, z którego skorzystać można w różnych przypadkach. Najczęściej klienci odwołują się do sankcji wtedy, gdy padają ofiarą nieuczciwych praktyk firm pożyczkowych lub banków. Mowa tu na przykład o takich sytuacjach, jak niepoinformowanie kredytobiorcy o dodatkowych kosztach.

Kiedy w związku z pożyczką lub kredytem naliczone zostaną koszty, o których nie było wiadomo wcześniej, szansa na możliwość odwołania się do sankcji kredytu darmowego jest naprawdę duża. Wszelkie instytucje, które udzielają kredytów i pożyczek, mają obowiązek informowania o wszystkich kosztach.

Co ważne, sankcja kredytu darmowego zadziała również w sytuacji, gdy firma pożyczkowa nie dopełni wszystkich wymogów formalnych. Szczegółowe informacje na temat tego, kiedy dokładnie można odwołać się do sankcji, znaleźć można w art. 45 Ustawy o kredycie konsumenckim.

Wśród przykładów takich sytuacji wymienić można między innymi brak umowy pożyczki w formie pisemnej, zawarcie w umowie różnego typu klauzul abuzywnych czy też brak informacji na temat możliwości odstąpienia od umowy czy innych ważnych aspektów. A zatem umowa kredytu lub pożyczki powinna zawierać wszystkie kluczowe informacje – w przeciwnym wypadku kredytobiorca może odwołać się do sankcji kredytu darmowego.

Santander – sankcja kredytu darmowego może być korzystnym rozwiązaniem

Choć sankcja kredytu darmowego jest stosunkowo nowym rozwiązaniem prawnym, staje się ona coraz bardziej popularna. Nic w tym dziwnego. Koszty kredytu lub pożyczki mogą być bardzo wysokie – spłacić należy bowiem nie tylko pożyczoną kwotę. Na całkowity koszt zobowiązania składają się też różnego typu odsetki, oprocentowanie, prowizje czy ubezpieczenia, a także koszty dodatkowe. Możliwość uniknięcia tych kosztów w sytuacji, gdy bank lub firma pożyczkowa stosuje nieuczciwe praktyki, wydaje się więc bardzo korzystnym rozwiązaniem.

Warto skorzystać z pomocy prawnej HelpHero!

Aby odwołać się do sankcji kredytu darmowego w Santander lub w innej instytucji, która udzieliła kredytu lub pożyczki, należy przygotować specjalny wniosek. Oczywiście odpowiednia konstrukcja wniosku, a także solidna argumentacja, mogą zwiększyć szansę na jego pozytywne rozpatrzenie. Właśnie dlatego warto skorzystać z pomocy prawnej.

HelpHero to pierwszy w Polsce Ekspert Pośrednictwa Prawnego, który oferuje pełne wsparcie w zakresie sankcji kredytu darmowego w Santander i nie tylko. Niezależnie od tego, czy dopiero planujesz złożenie wniosku, czy może już to zrobiłeś i został on odrzucony, jedno jest pewne – korzystając z pomocy HelpHero, zwiększasz swoje szanse na darmowy kredyt lub pożyczkę.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

skontaktuj się z nami już dziś.

Kontakt z doradcą
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności. Zamknij
HelpHero sp z o.o. nie jest kancelarią prawną i nie świadczy usług prawnych w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych, ustawy z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze.
Firma świadczy usługi pośrednictwa i doradztwa ogólnego dla Klientów indywidualnych we współpracy z kancelariami prawnymi, prawnikami, radcami prawnymi, adwokatami i innymi osobami świadczącymi usługi prawne.
Handcrafted by lpcreation.pl